Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
2BeerOrNot
Příspěvky: 119
Registrován: pát 24.2.2012 23:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Příspěvek od 2BeerOrNot »

Zdravíčko přeju,
velkotechnikáře moc nenavštěvuju, ale přidávám svou verzi BOBRa. Tento už legendární historický model s řadou chyb a nedostatků patří mezi klasiku klasik, několikrát vydanou a tuším, že každý, kdo lepí kolečka bobra aspoň jednou v životě lepil. Já osobně jsem ho lepil 3x, jednou jako modelářský potěr (skončil při autonehodě na stole :twisted: ), potom už trochu kvalitnější (skončil v rukou šestiletého bratrance) a nyní tento, snad definitivní, ze Zlaté knihy vystřihovánek.


Bobr 11.5 - 2.1.

Předlohou pro model se stal speciální komunální automobil s upraveným podvozkem Škoda 760 RT. Na tento podvozek byl namontován pomocný rám s účelovou nástavbou. Její základní částí byl sběrný buben válcovitého tvaru, na zadním konci kuželovitě rozšířený. Uvnitř bubnu byla přivařena nízká dvouchodá šroubovice. V zadní kuželové části bylo devět dopravních ploch, které vynášely odpadky na šikmý kryt vyklápěče, z něhož padaly do sběrného bubnu. Ve voze byl naftový motor Škoda 706 RT s přímým vstřikem paliva, chlazený kapalinou, o výkonu 160 kW. Kabina byla celokovová, trambusového typu.

Zdroj: http://www.liaz.cz/rada_rt_prospekty.php" onclick="window.open(this.href);return false;


Legenda mezi legendami, se špatně udělanou střechou kabiny, s nádherně zastaralýma kolama a hezky starým kontejnerem.

Stavba
Zásadní problém je hned spojení "skel" a střechy - střecha má úplně jiný tvar, než má mít, nesedí a musí se obstříhávat. Tato chyba se objevila u všech staveb.
Obrázek
Musím se pochválit, výsledek je úchvatný a vůbec není poznat dobré 2 odstřižené milimetry :lol:

Náročné je správné vytvarování nástavby. Já vyztužil kartonem obě čela a plášť nalepil bez podlepení. Až po vytvarování je dovnitř nalepeno množství samolepících štítků, které zesilují povrch. Myslím, že docela dobrý postup.

Dál je stavba pohodová až do osazení na podvozek. Ten je možná lepší slepit oboustrannou páskou - slepí a zpevní zároveň, bez kroucení. Pak stačí dopasovat kabinu, plášť a podvozek dohromady a není problém model dokončit. Půlmilimetrové čáry celkem znesnadňují přesnou práci :lol: nedá se, je to pravěký model...

Obrázek
Sem si stoupají borci popeláři. Kdo nikdy v životě nechtěl, ať první hodí nůžkami.

A do práce, uklidit po dokončené MPR II...
Obrázek Obrázek

Hotové, jedem :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

Schumy to měl hezčí.Mazej zpatky do staveb.
Uživatelský avatar
Walter
Příspěvky: 16
Registrován: ned 22.1.2012 4:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Příspěvek od Walter »

bedatruhlar: Přál bych si, aby byl Schumy nějaká 100kg namakaná gorila, ty ses mu dostal do rukou a dostal, co si zasloužíš...

Model parádní, ta popelnice k tomu je vtipná, ještě ji udělat otevřenou s nějakým bordýlkem uvnitř a nemá to chybičku. Samozřejmě mi ale trošku neladí velikost modelu s absencí interiéru, ale s tím se holt musíme u Vyškovského modelů smířit.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Příspěvek od štefíno »

To je nějaká off-road popelnice ne? Taková velká kola :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Mám jej taky doma a původní kontejner od Vyškovského měl kola ještě širší a ze špějlí byly nápravičky.

Jinak pěkně , čistě slepeno.
Uživatelský avatar
2BeerOrNot
Příspěvky: 119
Registrován: pát 24.2.2012 23:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Příspěvek od 2BeerOrNot »

Já vám dám, offroad popelnice :D Tady už mě nikdo neuvidí :twisted:
alexxiik
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22.6.2012 0:03
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Bobr 11.5 - 2.1. / R.Vyškovský-ZKV / 1:32

Příspěvek od alexxiik »

Máš to pekné, už som zabudol, aké môžu byť tieto "oldschool" a jednoduchšie modely nádherné...
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“