Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Motorová část - motor :
Dnes přináším druhou část a to samotný motor. Tělo motoru sedlo vcelku pěkně. Stejně tak detaily na něm. Trubky k výfuku a sání jsem opět zhotovil z laminátové tyčinky. Jediná výrazná chyba se kterou se potýkají všichni je již zmíněná vrtule , kterou je nemožné napasovat do chladiče, při lepení bez úprav. Takže v kroku 1 jsem chladič posunul co nejvíce doprava a nyní v kroku 2 jsem při lepení motoru vrtuli posunul asi o 0,5-1mm doleva. Na motoru to sice není v ose, ale naštěstí to nijak výrazne nebije do očí ;) Jinak držák dílu 100, díl 99 jsem zcela vynechal, jelikož se mi nechtělo lepit na motor díl 100 z opravného setu, který je barevně uplně mimo vůči zbytku motoru. No a příště už jen výfuk , sání a motor je hotov :D

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Hodnocení slepitelnosti : 2
*Známkování jako ve škole
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od Melchior »

nechápu jak to můžeš mít tak čistě slepený.... :cry: parádní práce
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Nevím co na to napsat. Asi zkušenosti :)

Motorová část - kompletace :
A přichází poslední část z tohoto motorového celku a to kompletace. Jak už jsem psal včera, kompletace se zkládala ze zhotovení výfuku, vzduchového filtru a uzavření boku karoserie.Když to vemu postupně, tak výfuk (tlumič), ten je úplně mimo, takže přišla na řadu mega retuš, jinými slovy namíchat barvu odpovídající té červenohnědé a vše co bylo bílé zatřít. Pak už se s tím dalo domluvit. Vzduchový filtr sedl pěkně, stejně jako bok karoserie. No a co se týče kombajnu, tak se pomalu blížím do finishe, jelikož už zbývá jen ústrojí pro žací lištu, žebříky, výložník + pár drobností v podobě majáku, světel a jiných detailů. Poté se vrhnu na druhý větší celek, čímž bude samotná žací lišta a nakonec přijde na řadu vozík. A nyní už pár fotek kompletního motorového prostoru ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Hodnocení slepitelnosti : 2-
*Známkování jako ve škole
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od JoskaM »

Mě jen zaráží proč každej dává ten vzduchovej filtr tak nakřivo???ten má být normálně svisle.

kouknou:
https://www.google.com/search?num=10&hl ... 0gXl8KT6DA" onclick="window.open(this.href);return false;
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od weselan »

Jestli to nebude tím,že je to test a jede se podle návodu.Nevěřím že by Štefíno a jiní dělaly takovou chybu.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od V.E.N.A. »

Dělal :-D
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Jo jo, v návodovce je nakřivo :lol: Takže jak je to v návodu, tak to lepím :P Jako pokud je červená osa filtru svislá, tak pak jako nevím :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od Waszek »

Ale to je přece jasné :D

možná že má být správně rovně, ale kterej kombajnista nikdy nevzal na kraji pole za převislou větev, že :D
Náš kombajn má filtr zcela určitě na křivo.

W
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Výložník :
Včera a dnes jsem zpracoval výložník. První oříšek byl stočit tu trubičku. To se celkem podařilo. Vyústění se lepilo dobře, stejně jako plachta na konci. Problém byl s uchycením. Rozměry úplně mimo co se týče návaznosti na díl, který je upevněn na karoserii. Takže jsem musel upravit dle svého. Vše se zdálo býti OK, jenže při otevření výložníku vzniká poněkud netěsnost :lol: Nicméně to je asi způsobeno mou úpravou. Težko říci.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Hodnocení slepitelnosti : 2-
*Známkování jako ve škole
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Podávací ústrojí :
Po delší době jsem se zase dostal ke kombajnu a zpracoval přední čast kombajnu. Základní díly celkem seděly, ovšem je třeba být ve střehu. Co se týče toho válce, ten je udělán stylem "Obvod válece 50, obvod podstavy 40"...no coment :roll: Jinak se to celkem dalo.
Obrázek Obrázek

Hodnocení slepitelnosti : 3
*Známkování jako ve škole
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Žebřík, hasící přístroje :
No, žebřík je slepitelný, ale jak je již zvykem, je třeba být na pozoru. Hasicí přístroje radši nekomentuju. Když už ani obyčejný válec není bez úprav slepitelný, tak už nevím :lol: :lol:
Obrázek
Hodnocení slepitelnosti : 2-
*Známkování jako ve škole
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od Pavel Pejša »

Jestli chceš ještě letos stihnout žně tak bys, měl zrychlit :-D
Každopádně luxusní kombajn ve tvém podání.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Pavel: Díky. Co se týče rychlosti stavby, tak nějak mi do toho vlezlo něco jiného, takže to jde značně pomaleji.

Zbytek detailů :
Dnesk jsem dodělal poslední detaily kromě těch, na které potřebuju vteřinové lepidlo (žebřík, maják, světlomety). Jak shrnout dnešní práci? Asi slovy děs a hrůza. Plachta na zadku neseděla na šířku, tažné taky nebylo zrovna optimální a nakonec tomu daly korunu dva díly 67, jejichž obvodový pásek byl o celý cm kratší. Takže dnes čistá koule.

Hodnocení slepitelnosti : 5
*Známkování jako ve škole

Celkové hodnocení první části testu - kombajnu :
Co říci k prvnímu celku stavby. Občas sedí občas ne. Vyplatí se dodržovat pravidlo " 3x mysli, 2x měř, jednou řež". Ale jinak se z toho klube vcelku zajímavý kousek, tak uvidíme, jak dopadne žací lišta spolu s vozíkem ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Celkové hodnocení první části: 2
*Známkování jako ve škole
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od vladaZ »

Musím pochválit krásné lepení, ne první v tvém podání.
Co říci k modelům, vždy z modelů pana Boušky nakonec vypadne docela hezký kousek, jen musí modelář celou stavbu něco kontrolovat a upravovat. Ono se to dá, ne že ne, ale nevím, jestli je tohle správně u modelu určenému k distribuci.
Když už nic jiného, vytahal bych tvé příspěvky ze stavby z tohoto vlákna a po vytištění přikládal k modelu 8-)

Na výsledek se těším.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E 512 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od štefíno »

Díky, jsem rád že se líbí. S tvým názorem plně souhlasím, nemíz zkušenosti z poláků, tak si ani neprdnu :roll: Co se týče přiložení mé stavby k návodu, myslím že kdo chce, tak si tohle vlákno najde a kdo nechce tak by mu to nepomohlo ani vytištěné ve šmikajdě :lol:

A my popojedem dále do ruhého celku kterým je ...

Žací lišta - část 1. :
Tak jsem začal žací lištu. Z návodovky jsem trochu rozčarován, takže občas se člověk domýšlí co chtěl básník říct. Nicméně i tak se zatím celkem držím. Díl ( nevím už kolik, v návodovce není zakreslen , asi 155) ten s těma zubama, jsem slepil s tím že to v pohodě pak vytvaruju. Tahle myšlenka se ukázala jako chybná. Papír se pěkně polámal, z čehož jsem byl fakt nadšenej. Takže jsem to musel pomoci pinzety vyhladit, aby se na to dalo aspoň trochu dívat. Naštěstí to zakryje šnekovice. Čela jsem samozřejmě nalepil obráceně, moje chyba :lol: Šnekovici jsem si rozdělil na 3 části, vcelku bych to nesmotal. Pak nějaké ty detaily a nakonec že to zavěsím na kombajn. Myšlenka dobrá, provedení nezklamalo. Nevím kde jsem udělal chybu, ale prostě se ty háky nedostanou na osu, která je v držáku (viz. druhá fotka) . Chvílema se musím držet, abych nezkončil v kriminále :)

Obrázek Obrázek

Hodnocení slepitelnosti : 3
*Známkování jako ve škole
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“