MPR I / R. Vyškovský, BB art / 1:140

Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 251
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR I / R. Vyškovský, BB art / 1:140

Příspěvek od Martin Č. »

předposlední soubor J (na první a poslední fotce spolu s H)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 251
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR I / R. Vyškovský, BB art / 1:140

Příspěvek od Martin Č. »

Městský kostel

Kostel s románskou věží z kvádříkového zdiva a malou gotickou lodí s opěrnými piliří a opět románskou apsidou. V této podobě (s tak malou lodí) by samozřejmě žádný kostel patrně existovat nemohl, tady je zmenšení stavby asi nejpatrnější ze všech budov, nicméně kostelík je to pěkný především jako ukázka jednotlivých slohových prvků - románských a gotických. Ostatně jako celá MPR.

Kostel je jednou z několika staveb, které stavím za ty roky nějakou shodou okolností už po třetí. Oba předchozí už ale dávno vzaly za své. Stavba je fajn, přesná a ačkoliv má 3 stránky, tak docela přibývá. Krásně ji má ve starším souběžném vláknu odpreznetovanou Horas. A ještě zminiaturizovanou. To bych nesved. Nejobtížnější bylo napasování střechy se štítem, ale i to šlo celkem fajn. Důležité je podlepovat! Věž i kostel jsem doplnil zlatými křížky (korálky + karton). Jsem zvědav, kolikrát odpadnou, než budou všechna města (zatím nevím kde a kdy) hotová :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 251
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR I / R. Vyškovský, BB art / 1:140

Příspěvek od Martin Č. »

Domy č.24 a č.25

Dva menší domky přiléhající k hradební zdi. Dům č. 24 je čistě renesanční, svědčí o tom úpravy oken i dveřní portál a především psaníčková sgrafitová výzdoba celého domu. Dům č.25 je starší středověký s předloženým patrem na konzolách a kamennými ostěními oken a dveří. V první domku sídlí řemeslník, ve druhém se prodávají kroupy.

Z modelářského hlediska jde o velmi podobnou záležitost, jako domy 16 a 18 na opačné straně této části města. Richard Vyškovský domy zpracoval jak pro MPR s přiléhající hradební zdí, tak i pro samostané použití. Opět jsem zpracoval okna a dveře všech fasád do té míry, aby nepřekážely začlenění do celku (částečně z prosté radosti z lepení a pro pár fotek a částečně proto, že se mi nechce studovat, které okno a no a které ne). Radost ty krabičky lepit. Teď na fotkách tam vidím spoustu chyb a nepřesností, které by jistě lepší modeláři zvládli lépe, ale domky to nejsou velké a v reálu mi to připadá ok, no oči už jsou horší :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 251
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR I / R. Vyškovský, BB art / 1:140

Příspěvek od Martin Č. »

Dům č.26 - fara

Poslední stránka, poslední dům města MPR I - do hradby (kterou prochází krytá chodba spojující bašty 3 a 5) začleněný větší patrový dům. S barokní fasádou a šindelovou střechou. Od pohledu by to mohla být třeba škola, ale stojí bezprostředně vedle kostela, je to tedy fara.

Konstrukčně řešený mírně odlišně od většiny domků, lepí se ale velmi dobře a jde opět o velmi příjemnou stavbu.

Následovat budou kompletace posledního celku a ještě několik závěrečných fotek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“