Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Pavel Pejša »

Škoda té kabiny, protože jinak je model moc pěknej. Taky bych se přimlouval za výrobu jiný kabinky.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Myslím, že by bylo od autora férové příslušné díly kabiny překonstruovat, a dát k dispozici ke stažení, a to ke všem vydaným verzím.
Dotisk opravného setu přímo vydavatelem by bylo luxusní řešení, ale předpokládám, že kvůli nákladům k tomu nedojde.
Chtěl jsem mít všechny vydané "vejtřasky" v archivu, ale když tak na to koukám, tak už asi ne. :(
Raven: když pominu kabinu, tak jinak dobrý. ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Waclafe předchozí verze modelů PV3S žádnou opravu kabiny nepotřebují, tam je konstrukce řešena krapet jinak. U tohoto modelu je to nedostatek, který nastal a možná oprava (free vydání) by to mohlo odstranit. Je otázkou, jak by se k tomu autor postavil? No a co se týče následujících verzí, které nejspíš v plánu vydání jsou, by předělání konstrukce střechy a návaznosti ke kabině slušelo. Překontrolovat si to budeme moci hned při následujícím modelu z dílny PKG, kterým je již avizovaný vůz s nástavbou hasicích přístrojů.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

Waclaf píše:Myslím, že by bylo od autora férové příslušné díly kabiny překonstruovat, a dát k dispozici ke stažení, a to ke všem vydaným verzím.
Dotisk opravného setu přímo vydavatelem by bylo luxusní řešení, ...
jsem též toho názoru...a jen si tak řikám, kolik lidí má vétřijesku doma a o tomto ještě neví. Ale tak zase né každý je takový mastil jako já :roll: na druhou stranu, bych se ale i zastal autora. Donedávna jsem pracoval s programem Solid Works (myslím že někteří v něm zkouší dělat i modely) akorát jsme navrhovali plechové díly které vybíjela CNC vyrážečka a vím, že udělat přesně oblouk, jehož radius by seděl, je ne vždy jednoduché. Ono 3D model může fungovat skvěle, ale finální verze je někdy jinde - nám se často stávalo, že při exportu ze Solidu do .dxf se kterým pracuje CNC se některé kóty posouvaly a to je ve strojírenství průser...ale to je OT omlouvám se...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Právě takové problémy a zádrhele je potřeba na fóru prezentovat, aby další stavitelé věděli, do čeho jdou. Když jsem na to připravený, počítám s tím už při stavbě kabiny a podle toho třeba tvaruju přední sloupky a prostřihy ve střeše.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

Zdravím,
hlásím že je dobojováno. Kabinu jsem chtěl udělat znovu ze záložní kopie, jenže jsem zjistil, že ji nemám celou (kabinu) :? což mě docela nas**lo...ale co už :roll:
Model to byl perfektní, příjemně se stavěl a když už nic, naučil jsem se na něm techniky které se za těch osm let co jsem byl mimo objevily - řezání skalpelem (objednal jsem si OLFA skalpel a vykružovač), retuš vodovkama a temperou (kdysi jsem používal výhradně fixy) a spoustu jiného...
Rád bych poděkovat za vaše názory i připomínky, za příspěvky do rubriky "Jak na to" kde jsem si po celou dobu stavby početl docela dost...
Teď si dám pár dní pauzu, a než se pustím do něčeho dalšího, udělám si malou revizi na stole, a tentokrát už se budu striktně držet podkladů a stavět "model z fotky"...
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Pavel Pejša »

Krásná vejtřaska a nafotil si to i tak, že ta kabina nevypadá nejhůř. Gratulace k zajímavému modelu. Tater je všude spousta, ale těhle libůstek zas tolik není. Výborná předloha a i zpracování. Hodně úspěchů do dalšího krasavce.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

Děkuji...Pravda, Tater je všude víc než dost, ale některá zpracování (myslím druh nástavby apod.) nevypadají špatně. Hodně mě teď zaujala "agroška" od Rippera...
Jen bych se rád, zeptal, jak se upravuje název tématu tak, abych tam mohl dopsat HOTOVO :?: :?:
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Pavel Pejša »

Do tvého prvního příspěvku dej upravit a přepiš nadpis
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

Díky moc... ;)
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Mára79 »

Já myslím, že se Ti ta Vejda povedla, mě se líbí. Takhle z dálky co to máš nafocené ta kabina nevypadá vůbec, že s ní bylo tolik problémů. Jen škoda toho zasklení, vypadá to jako by na skla napršelo a pak voda zmrzla.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2574
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Ta kabina bude oříšek pro každého . Chybu vidím ve volbě toho " prosklení " . Chtělo by to čirou folii . Jinak jako cek to vypadá dobře .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Jojo, porval ses s tím dobře. Kabiny je škoda, ale aspoň to vypadá jako zasloužilé vozidlo.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

Lukáš : :lol: :lol: zasloužiá je když přežila stěhování...děkuji...k tomu prosklení. Dlouho jsem přemýšle jaký materiál zvolit a nic jsem nenašel až, v době kdy kabina byla zasklená jsem narazil na toto :
http://www.vltava2000.cz/paper_model/go ... -FOLIE-03x" onclick="window.open(this.href);return false;
takže bych se rád zeptal na vaše názory, eventuelně co používáte vy na prosklení? Vím že někdo dává folii na MEOTAR, ale nepodařilo se mi ji sehnat... :roll:
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

No já používám fólie od různých balení a bonbonier, a nebo z pet flašky od šťávy. Každopádně jsem u messerschmitta zjistil, že je potřeba používat fólii která je pevnější a naprosto nevyhovují ty měkké igelitové.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“