USS Alaska / Fly Model / 1:200 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Podle mě to nejsou záchranné čluny, ale takový ty čluny na spojení se břehem, nebo mezi loděmi, na záchranu tam měly pontony,...

Jinak jsem si prohlížel znova tu grafiku, mužu ti teda řídici je to hrůza běs...ale jak psali kluci, pereš se dobře.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Dík :) Tak co by jsi chtěl, tisk odpovídá době vydání, ale to bohatě vynahrazuje atraktivita předlohy. Alespoň u mě to tak je. Zkusmo jsem si poskládal všechny slepený věci dohromady a už teď je jasný, že to bude nádhernej kousek. Už v tomto stádiu se mi ta lodička líbí nejvíc ze všech co mám doma.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

teda jak ty se s tím pereš...rád bych to viděl naživo pokud by byla ta možnost...
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

díl 72e máš na stránce s pláštěm komína..vlevo dole ;)
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

a pak si vezmi stránku , kde je síť radaru...přímo pod ním máš 3 díly..70ul , 70up a 70jl....od nich , cca. 10cm šikmo dolů je díl 70jp a 70ip a 70il...díly 70u přijdou nalepit tak , aby jejich stěna byla s palubou kolmo.. ;) ostatní díly 70j a 70i jsou lemy kolem kulometných stanovišť , přestože na návodovce je chyba a šipka ukazuje na to bílý místo na stěně..pokud máš 1.vydání (já druhý) , tak díly 70u mají přijít hned vedle k dílu 71d , k těm větračkám..podívej se na strop nástavby..
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

díl 76c tam je 2x..byl na archu vedle pláště komína a jsou to lemy stanovišť kulometů...mají takový vybrání , jako vchod..jeden je tmavej a druhej světlej
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

To co tady říkáš, je všechno pravda, ale to jsou všechno díly, které už mám dávno zpracované a na svých místech :? Já postrádám tři tyto díly 76c

Obrázek

a čtyři tyto díly 76e ty už ale nepotřebuju, už jsem je vyrobil.

Obrázek

a teď se ukaž 8-) Jestli to najdeš, tak abych se tady alespoň týden neukázal :roll:
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

držáky člunů tam fakt nejsou , ale 76c je tam jen 2x , protože patří jen na dvě kulometná stanoviště..
já to hledal ve stejný době , kdy jsi tam vložil ty fotky :) tak jsem pak zjistil , že už jsi to našel ;)
Aha , už to vidím...76c mají označený dva různý díly...kouknu
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

Nojono , není , není :) , ale dva díly 108 jsou taky šedý a oboustranný , a na nich je na ty trojúhelníčky dostatečná rezerva ;)
Nenech se rozházet , to jsou malý věci , ne ? Je to starej model , kreslenej rukou , hlavní je , že sedí počet věží :D
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Jo, z těch vlnolamů by to šlo udělat, tam nějaká rezerva je. Jinak já jsem v pohodě :) Jsem spokojenej s tím, že to všechno v podstatě sedí. Nepřesnosti tam samozřejmě jsou, ale nic zásadního, každý kdo si říká modelář si s tím musí poradit. Autoři takovýchto modelů mají můj obdiv. Vůbec si nedokážu představit jak se dá nakreslit takhle složitý model bez počítače :shock:
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Dokončil jsem velitelskou věž. Moc spokojenej nejsem, ale lépe se mi to nepodařilo.

Obrázek Obrázek

tady už je věž na přední nástavbě

Obrázek

Dále jsem si poskládal všechny doposavad slepené části a kochal se jak lodička pěkně roste :) Všechno foceno bohužel s bleskem, jinak mi to nejde.
Napasování přední nástavby na své místo si vyžádalo menší chirurgický zákrok :D Vyboulení paluby a její zvedání směrem k přídi se moc neshodovalo s nástavbou.

Obrázek

Tady už je všechno naskládané na palubě.

Obrázek Obrázek Obrázek

Na těchto fotkách je krásně vidět jak vypadá kamufláž při pohledu z boku a ze vzduchu.

Obrázek Obrázek

S dosavadním průběhem stavby jsem spokojen, je to velká zábava. Bílých míst je na lodičce ještě asi milion :D Stále se rozhoduji jestli mám model lakovat nebo ne, takže na palubu ještě nic nelepím, ani drobotinu.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Můj první vážnější pokus o dráteničinu. Anténa SK radaru. Na špejli přilepená samozřejmě pouze pracovně.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

Hezky postupuješ...ta věž na palubě nevypadá vůbec špatně...už se těším na celek...
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

Ten trup je náádhernej. I vypadá dobře postavenej.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Nějaké to smetí na palubu :) Vše se celkem pohodlně vejde do jedné krabičky od sirek. Ty díly nahoře jsem se snažil vylepšit vyřezáním vzduchu, takže jsem je musel z rubu nabarvit. Bohužel barva se mi nějakým záhadným způsobem dostala až do tisku. To sem si teda pomohl :roll: No snad se to nějak ztratí.

Obrázek Obrázek

S obrovskou nechutí jsem se pustil do jeřábů. Tato práce mě nikdy nebavila, nevím proč, ale je to tak.

Obrázek Obrázek

No základ by byl, teď to jenom dodělat. Vůbec se mi do toho nechce, ne a ne si k tomu sednout. :?
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“