Týřov / M.Bartoš, Knox / 1:200

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Týřov / M.Bartoš, Knox / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

martas858 píše:Tempery? Zajímavé, to jsem ještě nezkusil. Ty se Aki temperama trefíš do barvy?
Tempery jsou vynikající věc . Samozřejmě , že musíš smíchat víc odstínů temper než trefíš ten správný . Ale pak to nechám zaschnout a používám to jako vodovky . Většinou si namíchám odstím na celý model a můžu kdykoli během stavby retušovat a vím , že mám správný odstín
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Týřov / M.Bartoš, Knox / 1:200

Příspěvek od Aki »

někomu vyhovujou víc vodovky, někomu tempery... já retušuju temperama a myslím, že většinou celkem úspěšně. co jsem zkoušel, tak tempera líp kryje, proto jsem jí dal přednost před vodovkou. namíchat správnej odstín, zvlášť u architektury, kde drobnej rozdíl není až takovej průšvih, jako třeba u kastle auta, není až takovej problém...
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Týřov / M.Bartoš, Knox / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Aki, v jednom ti dávám za pravdu. Tempera asi opravdu lépe kryje. Když mám světlý odstín u vodovky, tak to musím máznout 2x, někdy i vícekrát. Možná to taky někdy zkusím na něčem jednodušším. U Týřova se mi zrovna moc experimentoavat nechce. Je moc fajn vyměnit si zkušenosti. ;)

Díky moc.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Týřov / M.Bartoš, Knox / 1:200

Příspěvek od Tomáš 10 »

Hustou vodovku vyrobím tak že to zakapu vodou a po delší době je z toho kaše,která pak lépe kryje.
Ale je také tmavší.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“