Tatra 148 S1 6x6 / PMHT / 1:25 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
eduardo
Příspěvky: 19
Registrován: úte 21.2.2012 15:48

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od eduardo »

Kua, upa...zupa :o
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak jsem řízl do kabiny, tudíž na řadu přišel oranžový tisk. :) Zde musím říct že je to úplně o něčem jiném, tisk bez problémů vydrží tvarování jak za sucha, tak i za mokra, ale furt to chce být opatrný. ;) Barva se trošku loupe po hranách, ale není to tak hrozné, může za to i tvarová složitost modelu kdy jej hodně muchláme v prstech při tvarování.

Stavbu kabiny jsem zahájil podle návodu. Vytvarovat přední a boční okna, přidat zadní stěnu a střechu. Vše mi sedlo lépe jak u tahače, přece jen jsem si něco málo z něj pomatoval.
Následovali blatníky. Jejich tvarování bylo bezproblémové, protože jsem odstranil rubovou číst a lepil jsem jí tam až povytvarování.
Blatníky jsem začal lepit ke kabině a zjistil jsem že dveře na horní části kabiny mají různé velikosti a tak na sebe o kousek nepasují. To mi nikterak nevadí, spíš mě zarazilo že jsem nebyl schopný blatníky naroubovat na zbytek kabiny a hodně se mi kroutili do vrtule a dostat je na místo byl velký problém. Za pomocí nárazníku se mi to jakš takš povedlo, i tak to budu muset předělat aby to vypadalo lépe. :evil:
U další 148ky budu blatníky řešit zase jinak a věřím že se mi to už podaří podle mích představ.

O nárazníku si pořád myslím že je moc široký. On je ve zkutečnosti širší o několik centimetrů oproti blatníkům, ale u modelu je nárazník stejně široký jako blatníky a tak dochází k roztažení předku.
Já jsem se pokusil nárazník upravit podle předlohy, ale není úplně ono. :) Tahle číst by si zasloužila drobné překreslení.
Jo a díl 62 má na sobě špatně nakreslené středové rysky, tak bacha na to. :lol: U tahače to bylo myslím stejně.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Tady je vidět to vyosení blatníků, které se pokusím aspoň trochu opravit. Světla jsem si dodělal, to nebyl takový problém, ale příště bych je uvítal ve vystřihovánce. ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ondro nebreč. Modely PMHT jsou určeny pro širokánskou veřejnost - ne pro jednotlivce. Ty si ta světla hravě uděláš sám, nemusí být součástí šmikajdy.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Zdendo já nebrečím jen konstatuji. Navíc už jsem se o tom bavil s Radimem v Kyjově a říkal že to není problém dodělat jako alternativní díl. ;)
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od LC 736 »

krásna práca ;)
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od jarek »

Teda...ty jedeš jako drak..
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2571
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Koukám , že slepit tuhle kabinu, at už je to PMHT nebo RW, není vůbec jednoduché .
Tobě se to podařilo , ale jak popisuješ , problémy byly .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Problémy se odvíjí od blatníků, pokud se hned od začátku netrefí přesný tvar zavaříte si. :) Jako slepíte to kdykoliv, jde jen o to jak budete spokojeni s výsledkem. ;)

Osobně to budu příště řešit tak, že z blatníků odřežu všechny šedé části, to je vnitřek blatníků a ta motorová přepážka. Pak vytvaruju samotný nárazník bez těch zakulacených rohových dílků. Tento celek nalepím na kabinu a přidám nárazník a až pak bych blatníky fixoval jejich vnitřními díly. :)
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj Ondro. Kabina T 148 je trošku zkouška nervů, ty kulaté části se nedělají dobře.
Rozhodně je doré lepit vnitřní rubové šedé plochy až po natvarování dílu, podrží pak oblouky ve správné poloze a už se to neotevírá.
U kabiny kluků od PMHT mi spíše než blatníky šla asi nejhůř dělat střecha. To všesměrné zakulacení jedním prostřihem v rohu dílu nedohoníš, je pak vidět nepřesné usazení střechy na kabině. Já si ji nastříhal na víc místech aby byla kulatější, ale to jsem tmelil a stříkal. Ty to musíš dát na první dobrou. To samé rohy blatníků - trojůhelníček do polokoule bez zkrabatělých okrajů nedáš.

Každopádně se těším na výsledek, komplet bude jistě jako vždy na vysoké úrovni.
Radim - PMHT
Příspěvky: 115
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Radim - PMHT »

Ondro, je to jak píšeš, hodně záleží na natvarování blatníků, dávají tvar celé kabiny a jak píše Vláďa, nejdříve vytvarovat a teprve potom vlepit šedý vnitřek.
Na střeše i na blatnících jsem se snažil udělat co nejméně proužků, nemám je rád na modelech, a když už musí být, tak co nejméně.

Ale i přes ty problémy vypadá moc pěkně!!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Při barvení a tmelení se dá určitě dosáhnout lepších výsledku o tom žádná. :)

Při tvarování střechy jsem problém neměl, celkem se to dá. Spíš mě štve, že po vytvarování má střecha tendenci se propadat. :)

U blatníků postupuji jak píšete pryč se šedou částí a nalepit jí až po natvarování vnějšku. Ale nechával jsem tu motorovou část co slouží k vytvarování zakulacení blatníku, tu příště taky odstraním. ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak kabinu jsem dal tak nějak dohromady.
V interiéru jsem lehce poladit volant a přístrojovou desku, vyřezání děr, přidání čudlíků a zasklení budíků s rámečky.
Obrázek

Boky interiéru 100% nesedí, jsou o kousek větší, platí to pro obě strany.
Obrázek

Podlaha interiéru je větší než venkovní podlaha což by mělo být přesně naopak. :) Já ji rozřezal upravil a podlepil kartonem aby se tma lépe lepila, to latí i pro tu motorovou část. Taky sedadla nalepte o několik milimetrů dopředu, jinak by kolidovali se zadní stěnou.
Obrázek

Vnější část podlahy jsem taky rozřezal na jednotlivé části a dopasoval jednotlivě. No a na závěr jsem podlahu stříkl stejným odstínem jako rám. ;)
Obrázek

Exteriér kabiny jsem vyladil světly, blinkry, přední maskou a zrcátky. :)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od bernie »

Vypadá pěkně, škoda jen té pošlapané střechy, ale pod korbou se to snad ztratí. Tohle asi chtělo Velochovu vatovou vycpávku ;)
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od TheMartin542 »

Ta kabina vypadá opravdu dobře.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, obdivuji nádherný volant. Tyhle vymazlené detaily vždy Tvou práci odliší od jiných. Teď ještě přesvědčit kapotu, aby na straně u kabiny držela správně oválný tvar a lícovala s náběhem od kabiny. Stále mi nesedí ta ostrá hrana nad maskou, ale té se nezbavíme.

Sleduji, moc pěkná práce.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“