Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Schroub
Příspěvky: 66
Registrován: úte 24.1.2012 10:11

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Schroub »

Už dlouho očekávám další obrázky sestavených modelů a pořád nic. Spido trochu popožeň lepiče.
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od mařka »

Ahoj kluci, byl jsem požádán o slepení dalšího modelu pro Lopraise. Lepil jsem po večerech, neměl jsem moc času fotit postup práce, tak vám ukážu jen hotový model.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Chtěl bych tímto Marianovi moc poděkovat za to že pro tento projekt slepil už druhý model a navíc velice pěkně. A jak jste na tom ostatní? rozeslal jsem už 12 modelů a slepené jsou jen 3. samozřejmě že jsou i lidé kteří ještě svoje modely nedostaly ale makám makám. Právě dodělávám návodky na 90, 91, 92, a pak už jen hasky ;)
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Tak dnes se mi doma sešli všechny 3
Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Tak dnes jsem vyzvedl z tisku další tři kousky 1990, 91, 92
Obrázek
Obrázek
Obrázek
bronek
Příspěvky: 117
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od bronek »

Krásné kousky Romane. A co teprve v měřítku 1/32 ;) Neuvažuješ o nich?
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od bernie »

Hotovo, .....

Obrázek ObrázekObrázek
....ale vůbec mě ta práce netěšila díky vlastnostem papíru, na kterém byla vystřihovánka vytištěna /tisk nedržel, mizerná savost a třepivost i při řezu zcela novou čepelkou. To snad ani nebyl papír ale nějaká umělohmotná folie. Snad ti Romane dojdou brzy zásoby téhle šílené suroviny :(

PS Dráteničinu kolem světel samozřejmě ještě líznu černou barvou
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Ahoj Oto
No slepil jsi to naprosto dokonale. Co se týče toho papíru tak jsi první kdo si stěžuje na kvalitu papíru. Jedná se o ofsetový papír přímo z tiskárny na který mi tisknou všechny mé modely. To jsem netiskl já doma takže žádnou zásobu tohoto papíru doma nemám ;)
No slepeno je zatím 5 kousků. Včera mi dal V nerátkách Jirka K. pumu z 1999 tak jsem pak dám nějaká fota
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Tomys »

Začal sem matlat svoji Tatru a na papír a tisk mam reakce asi ták.
Barva mi drží a to i na rourách. Sice se s tím dost mazlim a slintam jak Alien, aké.asi se to vyplatí.
Ale papír se opravdu hodně třepi a občas mam pocit ze mam total starou čepelku. Což nemám. Retuš taky neni nejlepší. Nějak mi ta mrcha barva drží až po několika vrstvách. Závody lepidla posoudil později. Zatim no.problém. Určitě by šlo na tiskovém papíru zapracovat. Tento je fakt divnej. Určitě pokud bych si to vytisknul u mě v kopycentru, ták by se mi s tím dělalo lépe.
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Mára79 »

Taky hlásím hotovo.
Stavbu jsem začal od podvozku, základní rám vyztužen balzou, roura a nápravy bez problémů, ani tisk se mě neloupal, jen se to o něco hůř retušuje, většinou na 2x. Pokračoval jsem motorem a drobotinou na rámu. S nástavbou to bylo horší, nepodlepoval jsem a malinko se nafoukla a je měkká. Kabina perfektní, vše sedí, díly předního čela slepeny pomocí chlopní s kancláku, pak slepen celý skelet. Vůbec ten tvar přední části je tvarově jak originál auto. Spodní část dveří vyztužena kartonem 1mm, líp se lepila podlaha. Celý interiér i s rámem vsunut do kabiny. Pak už jen doplněn nárazník a zrcátka a drobnosti na kabině.
Na to, že je to prťous v 1:53 tak před pár lety by byl takhle rozsáhlý model v 1:32. Parádní práce Spido!!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

No tak to je luxusní přáníčka. Já vím že mnozí tímto měřítkem pohrdají, nebo ho neberou moc vážně, ale doufám, že tato série to trošku změní. V průběhu roku jsem si už začal říkat, že jsem si tak trochu s tímto projektem nakáknul do bot, protože jsem nenakreslil žádný velký model, ale při pohledu na tyto kousky toho nelituji. Od února nebo kdy mě to napadlo jsem nakreslil 19 modelů a na to jsem celkem hrdej. Tato série pro mě bude dobrou základnou pro modely v 1:32. Takže mohu slíbit, že mnoho z těchto kousků dostane i větší sestřičku. Některé budou jednodušší a některé složité . Jinak pro lepiče posledních 4 hasek mám dobrou zprávu. Včera jsem dokreslil poslední model. Dneska a zítra dodělám navodky a během týdne nechám vytisknout.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

No a tady náhled na poslední 4 kousky
Obrázek
A vzkaz pro Jirku Z. Jirko ty si to můžeš vytisknou a hned slepit :lol:
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od AmatER »

Technická připomínka - tohle všechno by slušelo k Loprého výročí vydat jako kompletní knížku ;)
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Miloš D. »

Tak pokud mi paměť slouží, tak to bylo i od začátku plánováno. Je to super sbírka a byla by velká škoda kdyby to nebylo vydáno.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Takže jak jsem psal už výše. Dneska jsem vyzvedl z tiskárny poslední 4 kousky. Po připomínkách na kvalitu papíru jsem zkusil změnu a poslední 4 modely jsou tištěny na papír color coppy oproti všem ostatním které byly tištěné na bezdřevovém ofsetu.
Obrázek
právě jsem zabalil a zítra posílám. Takže konečně se zase můžu věnovat větším modelům.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“