DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

paráda
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Vskutku koukatelné. :) Ta retuš motorů je parádní.

Co si myslíš o základním rámu který je v podstatě poskládaný z dutých chlopňových kvádrů? Já si myslím že v dnešní době by to Spída měl navrhovat vše podlepené ala poláci. Jen taková úvaha do budoucna. ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od bernie »

Děkuji za milá slova borci.

Podlepovaný rám á la "poláci" by určitě mohl být taky, ale znamenalo by to prakticky jediné - větší rozsah vystřihovánky. Zde by byla z mého pohledu výhoda vytvoření zámků pro zasunutí do sebe jednotlivých partií rámu /předek - střed - zadek/ pro větší pevnost rámu, což by opět znamenalo pár centimetrů čtverečních víc na papíře ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Podle mě by to tak kulervoucí nebylo, udělat pár šablon pro žebra na zámky, ale do ví třeba jednou v budoucnu ... :)
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Ondro U 1:32 to určitě není potřeba a když jsi si objednával 1:25 tak jsi určitě četl, že model je pouze zvětšenina 1:32 a nadšenci si budou muset upravit podle potřeby. Pokud cítíš nutnost podlepovat tak podlepuj. Přeci jen je to o dost větší ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Jasně s podlepováním některých dílků počítám i když to u nich napsáno není. ;) Podlepení rámu je prostě návrh do budoucna i pro měřítko 1:32, přece jen to ten model zpevní a řek bych že je i lehčí udržet geometrii. :)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od bernie »

Opět se na krátko vracím ke stavbě turbotwina a aby model stál kapku stabilněji při instalaci turb, tak jsem naložil do zadního koše rezervy. Jejich bombírování je velmi ploché, ale i tak mi roztáhly díl č 1 tak, že napojení díly 64 nejdou kolmo na nárazník.
Obrázek

Světla na výklopné rampě jsou podlepena 2x papírem 200g a tím pádem jsem nemusel lepit obvodové pásky, vystačil jsem s černou retuší. Před podlepem byla světla přelepena průhlednou lepící páskou. Hodně to prokoukne ;)
Obrázek
Spoje bočnic pneumatik i běhounů jsou orientovány v koši tak, aby co nejméně pohledově rušily.

Soustava hadic a turb pro přední nápravu je osazena. Trubky jsou z cínového drátu různých sil a zabalené do cigaretového papírku. Nabarvené vodovkou a po celé instalaci zaprášeno lakem na vlasy.
Ještě proběhne drobná korektura drolených hran těsně před uzavřením do hliníkové klece příhradového rámu
Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Kurde hoši já vám tak závidim, že na to máte čas.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Tomys »

To víš. V Brně jim moc nejde hokej a tak radši patlají.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od bernie »

Oba dva týmy urazily v tabulce postup o stejný počet příček, takže klídek 8-) /i když Sparta tím lepším směrem.
29.1. se budu těšit.

Do Lužánek chci dotáhnout aspoň zapletenou kostru, a navíc ještě jeden doutníček, takže žádný zevlování :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Nárazník mi sednul +-1 desetina přesně, já měl problém s dílem 18 který mi vyšel užší než díl č.1 a musel jsem ho trochu násilně roztáhnout. Kola mi tam pak sedli přesně i s drobnou vůlí. Každýmu patlalovi vyskakují chybičky trochu jinde. :lol:

Trubky od turb stříkat lesklým lakem není úplně dobrý nápad. ;) Dej na to pigment jako já a není co řešit.

OT: Tomys to byla podpásovka, ... však ještě uvidíš. :D
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od bernie »

Neboj Ondro, ty dva tahy lakem z toho psí kulky neudělají- jen to pěkně zafixuje barvu a další vrstva "špinavé" vody vrátí mat.

Z obrázků níže je vidět, že stále bojuji s loupáním a je pořád dost míst, kde je potřeba ladit dodatečně retuš.
Důležitější je však fakt, že v tuto chvíli už je potřeba začít zdobit další díly příhradového rámu a krycích plechů s průchody dalších trubek, takže pokračovat budeme, jakmile dozrají díly, které jsou nyní podlepené a odpočívají pod Heavy-metalem ;)

Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od bernie »

Všechny zavětrovací příčky nejsou nutné při prvotní instalaci a mít nějaký prostor pro protažení trubky pinzetou je u tohoto rébusu celkem fajn.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračovat budu logicky druhou stranou...
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Michal Dostál »

Co napsat?
Prostě zas super, moc se mi to líbí. :)
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF 95 X1 Turbotwin / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Já právě ani nic nepíšu a jen v klidu sleduju.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“