Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od bernie »

Takze jako kola u kraze
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2399
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Jo no. :) Dělám to tak u všech zmáčknutých kol.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Pánové, díky za vysvětlivky obou způsobů. Mozek to pobral, tak ještě aby to správně přetlumočil ručičkám, až to bude třeba. :D
To vlákno ze starého fóra už jsem párkrát četl, když jsem řešil, jak vůbec bombírovat. Nějak jsem si neuvědomil, že je tam i to podhuštění...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2399
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Po delší době jsem to s menším postupem, stehoval jsem se a tak moc času a chuti na lepení nebylo :) Ale i tak jsem něco slepil.
Model se zatím lepí dobře, pár chyb jsem objevil, ale jde jen o špatné značení důlků v návodu a vystřihovánce.
A teď jsem si vzpomenul že zadní vzduchojemy jsem musel posunout o cca 2mm směrem dozadu neboť bych tam pak nedostal zadní nápravu.

Při lepení rámu se mi podařilo ulomit středovou kloubovou část, proto spoj vypadá jak vypadá. :roll:
Zadní nápravu jsem udělal kyvnou, výroba je jednoduchá a zaručí to že model bude stát na všech čtyřech. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2399
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračoval jsem motorem, docela jsem byl překvapený množstvím dílků. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Tak tady mi začátek utekl...
Ps- mě u pneu stačí jen lehce za vlhka zmáčknout...on se spodek aspoň trochu vyboulí...
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od jarek »

čus brzdo. Máš celý model stejnobarevný, nebo je to jako u dany, kde jsou některé stránky světlejší a jiné tmavší.
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Mára79 »

Já jsem model koupil v zimě a jen prolistoval, v červnu jsem do něj stříhl při lepším světle a rozdíly v barvě jsou patrné, některé stránky jsou jakoby víc do žluta, nebo tak nějak. Na fotkách je to vidět. Neřešil jsem to, je to zelený a v armádě je taky pomalu každý auto jiný. Raději bych bral civilní provedení žluto šedé.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2399
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jarek ... jo jo mám to více barevné, ale tento problém jsem měl i u Tatry a podvalu, i když tady je to zatím největší rozdíl v barvě.

Jinak zasadil jsem motor do rámu, stačilo trochu upravit silentbloky a sedlo to tam přesně. U chladiče je potřeba o 1mm zkrátit lopatky ventilátoru a prodloužit díl 16f o cca 2 mm.
Nádrže a podlahu mám zatím na rám nasunutou nasucho, lepit na rám jednotlivé dílky není podle mě moc bezpečné, takže až budu mít větší celek nějak to tam naroubuju.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2399
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračoval jsem kabinou. Určitě jedna z nejtěžších co jsem lepil, ale vše sedělo jak mělo, jen občas bylo potřeba díl upravit neboť se nepočítalo s tloušťkou papíru. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od jbb »

Máš to moc pěkné, Ondro... Obzvláště ten blikač se mi líbí... Akorát pokud budeš chtít umístit nakladač na podval, tak by měla být kabina rozložená, protože se to vozí právě ze sundanou kabinou (jinak je to krapet vysoké...)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Brzda z toho určitě udělá "minidioráma" ve kterém bude VT s podvalem čekat na naložení KNA u kterého bude AV-15 začínat s demontáží kabiny-tu pak naloží na přistavenou V3Sku nebo na korbu VT. 8-)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od bernie »

Já nadšeně tleskám nad naprostou odstínovou shodou nepapírových dílů /madel/ a zbytku papírové vystřihovánky /tisk/ a retuše.

Klóbrc dolů ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2399
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Já vím doktore, ale můj řidič je frajer a jezdí bez sundané kabiny. :twisted: Důvod proč jsem se rozhodl pro kabinu napevno je jednoduchý, nehrozí poškození. :)

Taomáši to by bila dio jako kráva a ani do konce roku bych jí nedodělal. :lol:

Dík berní. Na natírání drátů požívám Tamiyu XF-67 Nato zelenou, docela to sedí, ale není to 100% a tak to dolaďuju tou khaki zelenou z Adelek s příměsí černé a bílé.
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od jenda.e »

Nebo by to mohla bejt dio před mostem, kde se řidič škrábe na hlavě, proč se pod ten most nevejde :-)

Jinak je to opět krásná práce.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“