Škoda 120 LS / R.Vyškovský / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
2BeerOrNot
Příspěvky: 119
Registrován: pát 24.2.2012 23:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Škoda 120 LS / R.Vyškovský / 1:24

Příspěvek od 2BeerOrNot »

Škoda 120 LS ? R.V., Zlatá kniha vystřihovánek
PUBLIKOVÁNO 9.8.2009



Obrázek Obrázek

Škodovku jako symbol čs průmyslu 80.let jsem si vybral proto, že bych ji stejně dřív nebo později stavět musel, protože mám v plánu příští pětiletky postavit celou Zlatou knihu :wink:

Přikládám pár rad pro případné stavitele stejného kousku.

Začal jsem samozřejmě výrobou stavebnice :)


Obrázek

Celý tuning se omezil na pár lepení natupo místo přes chlopně (vodorovná a svislá část nárazníku) a vyřezání "vzduchu" kolem zpětného zrcátka. Jinak je model slepený tak, jak ho Mistr nakreslil. Vyrábět nějaká profilovaná kola mi k takovému už historickému kousku připadá jako postavit na zámek vedle barokní postele skříňku z jednoho nejmenovaného švédského obchodu s nábytkem :lol:

Vnitřek škodovky samozřejmě zaplnily tradiční výztuhy

Obrázek

Během stavby nedoporučuju postupovat podle návodu, ale spíš podle zkušeností, hlavně při stavbě karoserie. Určitě je lepší vytvarovat celý bok najednou a ne nejdřív komplet uzavřít přední část včetně kapoty a pak jít na zadek. Celkově ale karoserie pasuje poměrně slušně a jde dobře tvarovat, pouze u levého boku je dobré hned na začátku uříznout malou chlopeň pro nalepení zrcátka - není potřeba.

:arrow: Divně sedí zadní nárazník - ve vystřihovánce má být strana přiléhající k autu oblá, ale zadní díl se světly je rovný. Je třeba retušovat nehezký bílý oblouček!

Obrázek
(na fotce je zatím udělaná základovka. Teď nejde skoro poznat, kde je hranice tisku a barvy)

:arrow: Ty černé věci na zadním nárazníku jsou o dobrý milimetr delší. Chce to zkrátit.

:arrow: Kola jsou vážně, ale vážně hrozně zjednodušená.

Celkově průměrný model, který asi nestojí zato lepit, pokud nestavíte jako já celou knihu.

:arrow: Zbytek fotek: http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... mage=48448" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Dandáš
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20.1.2012 22:05
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Škoda 120 LS / R.Vyškovský / 1:24

Příspěvek od Dandáš »

Myslím že má cenu ho lepit, sice je to jednodušší model, trochu míň promakanej, ale má svoje kouzlo :)
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: ned 12.2.2012 18:54
Bydliště: Praha

Re: Škoda 120 LS / R.Vyškovský / 1:24

Příspěvek od Filip »

Ahoj,
papír je o něco tvrdší než Abc. Mě se z toho stavělo dobře. Před 5 lety jsem tu knížku začal stříhat a dodnes mě to mrzí.

Model je z roku 1977, takže jednoduchost je úměrná stáří ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“