Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Tomas »

Tatrovky se dají koupit v Kopřivnici v muzeu, někdy se tam dají sehnat již jinde vyprodané modely. Když jsem si od nich kdysi bral větší množství věcí, dostal jsem jako bonus i volnou vstupenku do muzea (ale to bylo poštou, ne na místě).
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od IceZero »

Toptop píše:Tak mám pocit, že zprvu jen dělala drahoty, podle tiráže bylo modelu Zámeček Vysoký Hrádek vydáno v roce 2011 5000 kusů, předpokládám, že ten náš nebyl úplně poslední. :D
jen drobný návrat... ten model Zámečku Červený Hrádek jakožto infocentra elektrárny Temelín byl původně vydán v nákladu asi 20.000 kusů. V roce 2011 se podařilo udělat dotisk 5000 kusů, ale dnes je již skoro rozebrán a moc jej opravdu nedávají. Ale pár se jich občas sehnat dá :roll: což jsou informace přímo z první ruky :lol:
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od peetee »

Týřov + Skryje

Ve Skryjích mají muzeum: http://www.muzeumtgm.cz/cz/skryje" onclick="window.open(this.href);return false;

K zakoupení je mimo jiné model Týřova a jednoduchý model trilobita, brožurka Tomáše Durdíka o Týřovu. Ke zhlédnutí je rovněž výstava o Týřovu vč. vystaveného slepeného modelu.
Kromě toho jsou tu vystaveny kvanta trilobitů a další věci související s Barrandem a barrandienem a ve sklepě mají ohrádku s kameny, kde po zapůjčení brýlí a geologického kladívka můžete hledat trilobita - já našel jen jedno trilobití žebro :)

Pokud jedete jako já teď v říjnu (8.10.) počítejte s mlhami - slunko na Týřově vylezlo až po 11 hodině.

Dále je tady i naučná stezka Skryjský luh podél Skryjského potoka (na mapách.cz není, ale psali o ní v Turistovi č. 11/2011) - začíná odbočkou ze žluté značky, co po ní jdete k Týřovu.

Doprava autem není problém, pokud jedete autobusem tak z Rakovníka nebo Berouna (ale nejezdí moc často)
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Fingon »

Jsem ted s pritelkyni na prazdninach v Parizi. Predem jsem napsal do vydavatelstvi L'Instant Durable, kde se tu daji sehnat jejich modely. Napsali mi celkem dve adresy:

- Librairie du musée de la Cité de l'architecture et du Patrimoine.
1, place du Trocadéro. 75016 Paris
Horaires d'ouverture. Open days : 11h - 19h. Fermé le mardi Closed on Tuesday
Tél : 01 78 09 03 00. Métro Trocadéro

- Librairie Eyrolles, 61,boulevard Saint-Germain, 75005 Paris
Tél : 01 44 41 11 74. Métro Maubert-Mutualité - Bus lignes 24, 47, 63, 86, 87 (arrêt : Dante)


Librairie Eyrolles je vpodstate normalni knihkupectvi, dle jejich e-shopu maji momentalne jen vlakove nadrazi z roku 1900 prebudovane na muzeum impresionismu Musee d'Orsay a nejakou knihu o budovani opevneni plus jakysi model.

Druhe misto je gift shop/knihovna v muzeu architektury, ktere lezi naproti Eifelovky (Palais de Chaillot, vedle je pak namorni muzeum) pres most.

Celkem tam meli nejakych dvacet ruznych modelu plus nejake baracky pro kolejiste H0 (1:87) a tusim i pohlednice nakladatelstvi Berliner Luft.

Nakonec jsem tam za cca 70 Euro nakoupil drobnejsi model Sainte Chapelle, Katedralu Notre Dame a galo-romanske mesto Glanum.


Jinak kdo by navstivil Versailles, v tamnim giftshopu je mozne zakoupit i velmi jednoduchy model zamku za 15 euro.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Kuba78 »

L instant modely i jine maji v krame se suvenyry ktery je primo ve viteznem oblouku.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Niraj »

hrad Svojanov (pokladna): hrad Svojanov (model)
:)
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Fingon »

Tak, po dlouhe dobe zase s jednim tipem... Na severnim okraji Vidne se nachazi klaster Klosterneuburg, proslaveny predevsim produkci vina. V mistnim obchode se suvenyry jsem narazil na jednostrankovy mini-model klastera z produkce L'Instant Durable, cena 2,50 EUR...
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Honza K. »

Klobouky u Brna - Dřevěný větrný mlýn - vystřihovánka mlýna ke koupi v pokladně.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“