Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Standa F. »

Dnes slaví 85. narozeniny arch. Richard Vyškovský

Popřejme mu stálé zdraví a hodně elánu a sil do práce - pan architekt nezahálí a stále něco kreslí. Motorem mu je jeho vnouček.

Je tu, prosím vás, někdo, kdo nikdy neslepil žádnou vyškovánku? Nechť se tady ohlásí a fofrem nějakou slípne 8-) .

Obrázek
(Foto je z roku 2009. Obálky výtisků v pozadí jsou zvětšené kopie, takže odložte kalkulačky s nevěřícným výpočtem výšky vzrůstu pana architekta - ne, není to hobit.)

Jen o 4 dny později oslaví 85. narozeniny spisovatel Vlastislav Toman

Časopis ABC vedl v jeho nejúspěšnější éře, kdy dotáhl do dokonalosti strukturu polytechnického, přírodovědného a zábavného magazínu nejen pro školáky. Panu Tomanovi též přejeme hodně zdraví a budeme se těšit na další pivko v restauraci na Ládví 8-) .

Obrázek
(Foto z r. 2011)
Uživatelský avatar
RoBertino
Příspěvky: 25
Registrován: pon 13.2.2012 10:54
Bydliště: Praha

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od RoBertino »

Ten čas hrozně letí - ještě mám v živé paměti dvojí akci: s panem architektem jsme se setkávali v rámci výstavy Richard V., král papírový, s druhým oslavencem, panem šéfredaktorem, jsme dolaďovali první díl Encyklopedie komiksu. A ejhle, ono je to najednou pět let a slaví se další kulatiny.
Rád bych oběma popřál to, co si přejí oni sami nejvíc, a ač je to nezvyklé - nám ať ještě dlouho dlouho zásobují nejen modelářskou obec svými nápady, výtvory a vůbec vším, čím jsou nám tolik blízcí.
Pane Vyškovský a pane Tomane, za vše děkujeme a těšíme se na to, co ještě přijde

RoBertino
Abbe
Příspěvky: 13
Registrován: stř 25.1.2012 19:43

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Abbe »

Velká gratulace z Plzně oběma! Jsem samozřejmě tuze rád, že Mistr Vyškovský má stále motivaci něco konstruovat a kreslit. Pana Tomana, čerstvého člena Svazu západočeských spisovatelů, jsem měl tu čest poznat blíže a je to věru noblesní člověk. M. Š.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Venca 21 »

Také se připojuji s velkou gratulací oběma oslavencům k jejich krásnému výročí a přeju hlavně hodně zdraví, to ostatní už přijde samo. :)

P.S. Pan mistr RV je přesně o 10 let a 1 den starší než mistr Karel Gott. :)
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od RadekV »

Já se hlásím :) :) :) :) :)
Samozřejmě "VELKÁ GRATULACE" oběma a ať tvoří dále,má to smysl.
Radek
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od vojta78 »

I z města Šternberk putuje obrovská gratulace, k takovému úctyhodnému věku, oběma mistrům. Nechť se jim stále vede, tak dobře, jako do teď.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od bedatruhlar »

Jo a ještě se narodil M.David a Já.
Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 224
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Ozzy CZ »

Z města Chebu také putuje oběma Mistrům Velká gratulace k významnému výročí. Přeji Vám pánové mnoho a mnoho dalších úspěchů.
Pavlik99
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Pavlik99 »

Gratulace a velký dík oběma. Do dalších let hodně zdraví a svěžesti.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Kuba78 »

Obrázek
Kanibalier
Příspěvky: 11
Registrován: ned 5.1.2014 1:16
Bydliště: Praha

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Kanibalier »

Též se připojuji se srdečnou gratulací oboum našim legendám,kterým i já osobně vděčím za mnohé. Oba jsou původci mého "koně",kterého se držím již 34let a díky nim jsem poznal i spoustu báječných lidí.Přeji hlavně zdraví a ještě dostatek tvůrčího elánu.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Medium »

Teď v pár řádcích povím vám
jak své volné chvíle trávívám,
raději než vysedávat „U Suchánků“,
střihnu si nějakou vyškovánku,
Mistře!, Vaše chaloupky, autíčka i lodičky,
už skoro pět desetiletí plní naše poličky

Vaše kresba, má holt duši,
nepřeháním, na mou duši
jemné barvy, pohádková romantika,
kam se na Vás hrabe počítačová grafika

No a pan Toman? Nuže:
Vždyť Vy jste, ten kdo za všechno vlastně může!
To Vy jste Mistra povolal,
aby do ABC maloval.

Oběma vám tedy přeji,
spoustu zdraví, štěstí a radosti s vnoučaty!

Na závěr snad prosbičku,
Mistře RV jedno tajné přání,
ať z Vašeho šuplíčku,
je ještě letos něco k mání!
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od ronyx »

Trochu opožděně - nicméně i já bych se rád připojil s gratulací k významnému výročí oběma pánům, kteří velmi významnou měrou mohou za to, že se náš koníček zvaný papírové modely zrodil a dostal se do podoby, na kterou úspěšně navazují dnešní autoři.
Když jsem v roce 1972 začínal s papírovými modely, netušil jsem, že se mi někdy povede se s pány Vyškovským (jehož modely patřily mezi jedny z prvních mnou slepených) a Tomanem setkat v reálu. Povedlo se mi to 19.4.2008 v Praze na Chodově, kde byli oba přítomni a kde se mi povedlo "ulovit" jejich autogramy. Věřte - nevěřte, byl jsem z toho tak vykolejený, že jsem se kromě "děkuju" nezmohl ani na slovo. Takové legendy, které mne pomocí svých článků a návodů učili, jak lepit papírové modely, jak retušovat a mnoho dalšího a já se s nima potkal...
Pánové, děkuju moc a moc za všechno a přeju hodně zdraví a síly do dalších let a další tvorby.

A neodpustím si - přijďte se taky jako mnoho jiných návštěvníků pokochat a potěšit aspoň pohledem na velký průřez tvorbou ing. arch. Richarda Vyškovského do Muzea papírových modelů v Polici nad Metují, kde na vás až do 28.10.2014 čeká speciálně vytvořená výstava v části expozice muzea nazvaná "Papírový svět Richarda Vyškovského". Kromě jiného uvidíte např. nikdy nevydaný model pražského hradu, bílé (pracovní modely) např. Maměnky z Pusteven a jednoho z hradů a mnoho dalšího. Vitriny s touto speciální výstavou s modely ing arch. Vyškovského jsou označené oranžovým trojúhelníkem s číslem 85, kovovými nůžkami a fotografií ing. arch. Vyškovského, takže je v expozici muzea snadno najdete.
Jako malá ochutnávka pár fotek


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Richard Vyškovský a Vlastislav Toman - 85 let

Příspěvek od Standa F. »

Pokud byste měli zájem o drobné počtení o arch. Vyškovském (a též ing. Pavlu Blechovi) - zde 4 texty: profil osobností, rozbor díla, zamyšlení:

http://www.papirovaarcheologie.cz/profi ... vyskovsky/" onclick="window.open(this.href);return false;

Za spolupráci děkuji RoBertinovi! ;)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“