Praga RN / Attimon / 1:24

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Praga RN / Attimon / 1:24

Příspěvek od Minor »

Tak se zase vrhám na nějaké vozítko:
Obrázek

10 stran dílů + 3 strany návodů; popis 0 stran.

Pravděpodobně nejúspěšnější předválečný nákladní automobil Praga. Byl vyráběn od roku 1934 až do roku 1953. Nebyl původně vyvinut jako vojenský, ale armáda ocenila jeho výborné jízdní vlastnosti a spolehlivost. Licence prodána do Jugoslávie. ( Zdroj )


Zatím podlepuju ...
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Praga RN; Attimon; 1:24

Příspěvek od yvan »

Nezapomeň na tohle až se k tomu dostaneš ;)
bedatruhlar píše:Z betastavby a konzultací vychází možné doporučení pro stavbu Pragy RN.

Vzhledem k tomu, že žebro kabiny X7 se nemusí podařit vyřezat naprosto přesně (plus přesnost na obvodech stěn kabiny), bych doporučil ponechat u vnitřní stěny kabiny 28a na spodní straně pásek papíru o výšce zhruba 1.7mm (tloušťka žebra X7+podlep+podlaha 28e). Vnitřní stěna kabiny pak bude stejně vysoká jako vnější. Po vyzkoušení nasucho pak buďto pásek odříznete nebo ne. Pásek nebude vidět i když tam zůstane, přilepí se na něj podlaha svou hranou.

Pro ukázku náhled o co jde.
Obrázek
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: Praga RN / Attimon / 1:24

Příspěvek od Minor »

Yvane: Díky za upozornění, snad to nezapomenu ;)

Zatím kroužím kolečka a vykrajuju dezének ( skoro jak od Tea ), ale jde mi to jak psovi pastva :/

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Praga RN / Attimon / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Já bych řekl , že ti to jde dobře .
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: Praga RN / Attimon / 1:24

Příspěvek od Minor »

Našell jsem chybu ! Nesedí mi délka podlepovaného dílu X5 s délkou dílům 18a ... Foto snad napoví víc:

Obrázek ; Obrázek
Floyd
Příspěvky: 9
Registrován: pát 24.2.2012 10:53

Re: Praga RN / Attimon / 1:24

Příspěvek od Floyd »

Zdravím!
Protože jsem si toto vozidlo objednal a chtěl bych ho darovat tchánovi k 80. narozeninám chtěl jsem se optat na případný další pokrok, popř. kde bych nalezl výše zmiňovanou beta stavbu, nějak se jí nemohu dopídit.
Předem díky!
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“