ZVVZ NCA 20-120 / RipperWorks / 1:32 BETATEST

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

ZVVZ NCA 20-120 / RipperWorks / 1:32 BETATEST

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím všetkých, ktorí tu sem tam zablúdia... od jari do augusta som neprezentoval žiadnu stavbu a hlavným dôvodom bolo, že som robil na tomto.. :P
Stavbu som začal koncom apríla... nepodarilo sa mi na prvý krát napasovať obšívku na kostru a preto to bolo príliš krátke a dole mi vznikla medzera.. Riešenie bolo iba jediné a to kostru prebrúsiť, počkať na druhý výtlačok od autora a pokračovať dalej.... :P
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Potom som mal maturity a teda som trochu pauzoval no od júna som sa začal už napevno venovať modelu lebo už to ozaj dlho stálo... Pokračoval som podvozkom, nanovo urobenou cisternou, vsetkymi doplnkami ako blatníky, narazník, plošina na motor, výsuvné nohy atd.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Už som bol viac menej za polovicou, robota ma bavila a makal som ked sa dalo.. Pribúdali postupne kolesá,
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

no a nakoniec pribudol motor a dlho obávana cast a tou bola drotarina ktorá nakonieec taká zložitá nebola... :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nasledovalo finálne doretušovanie, opravenie vecí ktoré sa až tak nepodarili.. :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a ešte ma čakala jedna veľmi dolezitá uloha a to aby som model zabalil tak aby prežil poštou cestu z ML do Sušna... ( ano model postou som psoielal prvy aj posledný krát :x :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model docestoval trochu poškodený no ripper opravil čo bolo odlomené, doladil retuš drotov dal to vyfotiť a výsledok vidíte tu...:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
S tým modrým tahačom to vyzerá ozaj výborne...
Obrázek
a ešte náhľad obálky.. ;)
Obrázek
A toto bol príbeh môjho prvého betatestu čo som staval... :ugeek:
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: ZVVZ NCA 20-120/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Příspěvek od Vojta Č. »

Máš to nějaký v půlce zlomený :D & :D
Parádní práce. Autora i testera. Zajímavá, neokoukaná předloha. Jako že fakt jo.
Skoro mě mrzí moje soukromé moratorium, co jsem si na RW vyhlásil (že si další nekoupím, dokud aspoň jeden neslepím :)) Budu s tím muset v nějaké geologicky krátké době něco udělat :)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: ZVVZ NCA 20-120/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Příspěvek od JoseFxx »

Nebylo by dobré nechat kostru vyřezat laserem.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: ZVVZ NCA 20-120 / RipperWorks / 1:32 BETATEST

Příspěvek od martin1807 »

Dakujem za reakcie...:), čo sa týka laserovo vypalenej kostry tak urcite by to realne bolo... no povedal by som že nieje to nič strašné pretoze kostra nema ziaden zložitý tvar... To už bude na uvážení každého staviteľa... ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: ZVVZ NCA 20-120 / RipperWorks / 1:32 BETATEST

Příspěvek od JoseFxx »

Každý neni tak šikovny jako ty :-D
Je to dobra prace.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“