USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od Tomys »

Tý lámo, cos to provedl ? Já nevěřil že to uděláš.

Takže


Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

Jak se říká Una lectio non facit doctorem - česky by to šlo říct jako učený z nebe nespadl

Tome říkal si to sám: ta retuš byla fakt dost mimo. A když už sem to na světle vidět i já, s těma blbejma očima, tak ostatním je to muselo přímo rvát... sice je pravda že člověk má lepit pro sebe, ale taky doufám že nejsem z těch co by si neuvědomovali dobrou radu. Kdybych neměl možnost pořídit docela slušný tisk za hooodně zajímavou cenu, asi bych se rozmýšlel a snažil to spravit o dost víc. Takhle je mi líto jen toho času. Jenže všechno zlý je k něčemu dobrý a tak to beru jako načerpání zkušeností - a ve čtvrtek začínám znovu :D

:roll: jen doufám že neskončím jako jiřík.k u sedmýho pokusu. To by ze mě asi v té tiskárně radost neměli :cry:
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od Tomys »

No jasně, lepíš pro sebe a když Ti to vyhovuje...
Osobně na Tvém místě bych šel do šedého Sulaca a hrany bych bral černou... Ale lehce, ne tak brutálně jak si měl tohle Sulaco. Tam i když nevidíš barvy byl průsšvih s přetahama. bylo to zaretušovaný snad štětcem co sme měli v 1 třídě. Takže znovu lépe a kvaltněji.
A nepropadej Panice. Já totiž přemýšlím, že si to dám taky znovu. Nechám to vytisknout celé komplet. Protože ač se snaží jak se snaží, pokaždé mají mašinu na barvy nakalibrvanou jinak.
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od wedge »

Ahoj, já bych tě rád podpořil ve tvém rozhodnutí :D Moje první Patna se dostala do úplně stejného stádia - nebyl jsem s ní spokojený a neměl jsem z ní radost ale přesně jak píšeš - naučil jsem se pár fíglů a použil je na další verzi. Teď mam hotový předek a antény a v tomto stádiu jsem už tak 2 roky :D (přísahám že se k ní vrátím). Tohle je výhoda papíráků, tak proč toho nevyužít? Nemá smysl dokončovat model se kterým nejsem od začátku spokojený - pokud mě to nakopne abych ho nezatracoval ale utvrdil se v tom že ho chci a udělám ho znovu a lépe.

Můj příběh má ale veselejší konec - já svojí Patnu vyhodil ale uklizečka z ubytovny se jí zželela a z nějakého důvodu jí vystavila na skříni na vrátnici na ubytovně v Náměšti :D Takže teď tam na ní padá prach a vsadím se že nikdo netuší proč tam ta modrá nehotová a obrovská věc je :D

p.s. retušuju světle šedou - chci jen aby nesvítily hrany a docela to zanikne ani se nesnažím chytat nějaký světle modrý odstín - jen bílá a černá
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

Minulá verze zrovna moc nedopadla a tak jsem si dal chvíli pauzu. Teď je sice počasí spíš na jiný koníčky, ale i tak si tu a tam čas najdu. Zatím jen lepím to co jsem už jednou zničil a tak mi to docela jde a snad se mi i daří vyvarovat se některých chybiček

sekce 5 - Hlavní přední středová část
Obrázek Obrázek

sekce 4 - Hangárová sekce
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

sekce 2 - Boční pláty s logem lodi
Obrázek Obrázek Obrázek

sekce 7 - Spodní krycí pláty
Obrázek Obrázek Obrázek

sekce 6 - Struktury na břiše lodi
Obrázek

sekce 8 - Spojovací díly
Obrázek

sekce 9 - Spodní skladiště
Obrázek

sice už mám slepeno o něco víc ale nějak mi umřel foťák tak snad příště
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

tak zase malý postup. nějak jsem přišel na to že je pro mě pohodlnější a hlavně přesnější lepit tak že nedělám jednotlivý "krabičky" ale snažím se udělat co největší část sekce v jednom rovném kuse, jak je vidět třeba u Jádra

Sekce 12 - Střední sekce
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Sekce 11 - Spodní railgun
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Sekce 13 - Jádro
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Sekce 15 a 17 - Základny kanonů

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Sekce 18 - Hangár výsadkové lodě

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Sekce 19 - Pilíř

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

kompletně mám zatím složeno asi 2/3 modelu, postupně se snažím kompletovat celek, ale dík počasí není moc času :D
mirektuner VZ SKODA
Příspěvky: 579
Registrován: ned 22.1.2012 19:28

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od mirektuner VZ SKODA »

Vypadá to zatím dobře doufám že to zase neskončí v popelnici :)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

pro Mirka... no v to neskončení v popelnici doufáme dva :D


Sekce 22 - Hřbet

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Sekce 14 a 16 - levý a pravý kanon
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

sekce 23 - Pravé rameno
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

pár detailů z přípravy a postup
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


a oblíbený celkový pohled
Obrázek Obrázek Obrázek
nějak mi to vůbec nepřibývá, potřeboval bych tak týden v kuse pěkně deštivý počasí, ale to by mě zase ostatní nejspíš prokleli :lol:
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“