M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Vojta
Ok díky. :) Jen tak pro zajímavost, používali tam nějaký těsnění nebo to bylo vše řešeno nasucho?
S tím plechem na spodní hraně křidlic si nejsem jistý, podle mě je to spíš moderní technika, když se podívám tady po ulici, některé domy to nemají, některé ano.
Ono už to sterilní není oproti první fotce je tam znatelnej posun, ale je fakt že v reálu je to patrnější. A samozřejmě to ještě není vše.
Strop má v měřítku necelý 3 metry a je to zhruba někde tady. Obrázek
Parapet je ve výšce necelých 90cm po přepočtu z měřítka.

Alioso
Bohužel fotky starých svodů a okapů nemám a asi ani na internetu nenajdu. Předělávat se mi to moc nechce, už tak s tím bylo dost práce a vše je přilepeno vteřiňákem, takže odstranění by asi nedopadlo moc dobře. :| Každopádně díky za info, je to rada do budoucna. :)
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Asiolo »

Ok. To koleno je drobnost které si asi málo kdo všimne.... ( já na to ale koukám na všech domech...hihiih mě se ty oblé prostě nelíbí)
A skoro bych si dovolil přímo protestovat proti okapnímu plechu pod poslení řadou tašek ! to se dříve nedělalo...
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od jenda.e »

Tam nejspíš byla dvojitá řada tašek, to by neměl být problém dolepit zespodu.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

S těsněním bych to nepřeháněl, fakt nevím, jak to měli Francouzi začátkem 20. století... Já bych řekl, že tam nepršelo zase tolik, aby to vůbec nějak hrotili. Jenom ten plech jak je pláclej na těch taškách nahoře a zboku, tak neni vůbec funkční. Jinak kdybych chtěl radit nějak podrobnějc, tak bych se taky porozhlíd v blízkých knihovnách po něčem takovém: http://www.grada.cz/100-osvedcenych-sta ... ni-google/" onclick="window.open(this.href);return false; stejně jako si před stavbou tanku seženeš nějakej ten walkaround nebo "In Action" nebo tak. Proč vymýšlet něco, co je dávno vymyšlené ;)
Jo, pak se ještě, za předpokladu, že víš, co hledáš, dobře loví na CAD-detailu. Prostup komínu taškama tady:
http://cad-detail.cz/pa_det/502060002.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cad-detail.cz/pa_det/502060004.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Pojistnou hydroizolaci si odmysli, ber tu první vrstvu, která je vidět. V principu by se to na pohled moc lišit nemuselo.
S tou konstrukcí - vidíš, tyjo. Mě tam totiž mate ta podivná římsa navíc pod oknama. Ale ta výrazná barva tomu fakt pomohla.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od stockholmik »

dvojitá vodní drážka se dělá, ale tady na tom domečku, můžeš udělat jednoduchou, plech ohlý do L , pěkné to máš
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Alioso ... já na to teď taky koukal poslední dva dny a dají se zahlídnou šikmí svody, ale je jich už fakt málo. :) Každopádně fajn připomínka.

Ten plech okolo komínu jsem poladil, zasunul pod křidlice a už je to ok, ale hrál jsem si s tím několik hodin. :shock:
S tím těsněním sem si říkal že by se tam mohl mohlo dát třeba konopí, když s tím utěsnili díru v lodi, tak proč ne tohle. :D
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Tomys »

Eště sem pořád ve správné kategorii? 4 strany se tu řeší jen dům. Ten ale pásy nemá.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Už pár dní zase pracuji na tanku, no zde je dosavadní výsledek.

- nástřik šedou syntetikou
Obrázek

- nástřik hnědou akylovou barvou
- následovalo prskání kapek rezavých odstínů ze zubního kartáčku
- nástřik lakem na vlasy
Obrázek

- nástřik olivové zelené
- následovala modulace olivové zelené čtyřmi odstíny světlých béžových barev (zde už vím že se nemám bát a příště jít do většího kontrastu)
- následovalo okamžité stírání barvy za pomoci tvrdého štětce, tank bude jen decentně odřený, takže nebylo nutné příliš povrch drhnout
- pak jsem si namíchal několik světlých odstínů a štětcem jsem zvýraznil vystouplé části
Obrázek Obrázek

- následoval nástřik lesklým lakem
- nanesl jsem obtisky, poprvé jsem si vyzkoušel práci s vodičkami na obtisky od Agamy a rozhodně těch 65kč nelituji :) navíc vystačí na dalších 30 modelů.
- nástřik pololesklým lakem
Obrázek Obrázek
Obrázek

- na model jsem dolepil nářadí
Obrázek

V mezičase jsem si vyzkoušel jak se bude model tvářit s doplňky.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Brzdič dne sob 18.5.2013 11:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od TomC2 »

PARÁDA :shock: :shock:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od fox »

Jedna otázka. Jak stříkáš barvou ty kolečka aby jsi měl běhoun krásně "gumový" a nepřestříkl sis to zelenou, když to máš celé zkompletované?
Uživatelský avatar
Bassmimouš
Příspěvky: 67
Registrován: ned 29.1.2012 11:08
Bydliště: Plzeň

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Bassmimouš »

Ta věž v detailu je famózní :!:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Ondro, smekám skalp a připojuji můj výraz:

Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Michal Dostál »

Perfekt. :o
Uživatelský avatar
Peterth
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18.4.2012 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Peterth »

velmi pěkné.....
jak tam v originále drží ta náhradní kola, kanystry a ty bedny vzadu ? měli to přimotaný drátem ? ptám se, prtž tenhle stroj moc neznám...
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

tady je to samej tleskac, ale ze ma na tom pulpalci spatne pocet chladicich der na hlavni, to mu nikdo nereknete.. ondro mas tam 3-2-3 a ma byt 4-3-4
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“