Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp / 1:33

Příspěvek od Matys »

O ano ... i bez křídel to jde :)
A musím říci, že jako případný dioramko pěkný....Catalina a Sikorsky CH-54 Tarhe ... ovšem, myslím, že toho ještě nikdo nevydal.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Než bude na co koukat, což teď nějak po hříchu není...
Tak jsem dohledal zdroj toho obrázku s odvážnými (no ano, bavíme se o roce 1950) puntíkovanými bikinami. To takhle vzali Catalinu a udělali z ní fantasticky vybavenou létající jachtu se vším servisem, který si tenkrát dokázali představit. (ty boční bubliny z jednoho kusu speciálního akrylátu jsou úžasné) Neuvěřitelné, navíc dokonale fotograficky zdokumentované časopisem Life:

Archiv fotek zde:
https://www.google.com/images?hl=en&q=F ... swbX0IGoBg" onclick="window.open(this.href);return false;

blogočlánek tady:
http://vintageaeroplanewriter.blogspot. ... yacht.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A dobový článek o konverzích tady:
http://www.flightglobal.com/pdfarchive/ ... 00956.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak jsem dorazil jednu dvojhvězdičku. Další trocha drátu na táhla ventilů a rozvody (drobná korekce a oddech - zadní řada má táhla na zadní straně, takže o práci míň :)), nakonec jsem tam dodělal ty hlavy ze zbytku šedého papíru. Docela to vypadá k světu, a s trochou tolerance to vypadá i jako ten motor :)

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

Měřítko té věci je víčko od Herkulesu :) Tak pro velký úspěch ještě jednou a pak to založit, aby mě nelákalo to stavět dál (protože kam s metrovym křídlem) :D
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp / 1:33

Příspěvek od Tomys »

Ne,ne, ne...doufám že poneseš dál. Pac tohle.beru jako přípravu na naší Akci - H+L
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp / 1:33

Příspěvek od Mimapnd »

nerozmyslal si naznacit plasticky aj nity/matky? ked uz to mas take super prekarblikovane, tie vytlacene na papiery nity vyzeraju tak sucho oproti tomu co je zatim.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Hmm, nerozmyslal, ale začnu ;) Ď za připomenutí. Víc mě teda trápí, jak pojednám ten karburátor nebo co to tam trčí na tom středním kuželu nahoře, a jak dokonstruuju na tom krytu motoru takový jedno sání v horní části, který je bohužel dost vidět. Ale nýty donýtuju a pak to asi stejně celý přemáznu nějakou barvou, protože ty malůvky na tom kuželu jsou poněkud mimo ;)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“