Architektura od českých vydavatelů

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od snekousek »

Lidičky mám dotaz: :?:
Na trhu je celkem hodně vydavatelů modelů kteří mají v nabídce i dost architektury včetně hradů a zámků.Slepil jsem pár kousků od I.Zadražila a tyhle modely mi připadají takové nijaké.Prostě dost strohé a krom různých barev,skoro na jedno brdo.Navíc s nepřesností hlavně co se týče lepení střech na stropy. :(
A teď meritu věci.Je zde dost modelářů se zkušenostmi s lepením hradů a proto se vás chci zeptat s jakými tvůrci a následně i značkou jste spokojený.

Ještě musím upřesnit,že co do zkušeností s obtížností 1-5 jsem podle mého střízlivého odhadu na trojce.I když jak na co.

Děkuji za jakoukoliv odpověď. ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Projeď si sekci architektura je tam spousta modelů stačí si jen vybrat.
Bez nadsázky je bohužel p.Zadražil se svou tvorbou modelů dost pozadu co se kvality i vzhledu týče. Rozhodně mezi lidovku je vhodný třeba p. Vyškovský a jeho modely z ABC, na aukru je jich k mání velké množství za pár korun, pak má i nakladatelství Erkotyp a musím říci, že do čeho jsem od R.V. šmiknul tak to jsem dokončil, čili žádný problém při stavbě - krom drobností, které si každý patla upraví apod.

Pak tu máš další vydavatele O.Hejl, M.Bartoš, Z-Art apod. Poslední dobou i modely z produkce Betexy jsou celkem pěkné, co začali tisknout ofsetem a ne na ten tvrdý lesklý papír...

Takže jak říkám, modelů je spousty, stačí si jen vybrat dle svého gusta.

Za naprostou špičku považuji momentálně hrad Týřov, na jeho realizaci se chystám po dokončení Lichnice, bude to můj další několika letý projet 8-)
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od snekousek »

Moc děkuji za vyčerpávají odpověď.


Tak jen jsem to dopsal,našel jsem před pár lety pečlivě uklizený Chrám sv.Víta od Betexy,takže se s ním poperu. :D
Colonel32
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21.2.2013 16:53

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Colonel32 »

No, já nevím jak ostatní, ale moje zkušenost je, že cokoli má na sobě lego Betexa, tomu je lepší se vyhnout na sto honů.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Co třeba model Hrádek u Nechanic - z produkce Betexy mnou postaveného

Obrázek

Dále mám v archivu model zámku Litomyšl, když se mu udělají "plastická" okna tak je to také model jak lusk... Poslední dobou jdou nahoru co se kvality týče
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Jirka Z. »

Pan Zadražil tvoří hodně jednoduché modely. Pár jich mám v archívu, a čekají na mou chuť na upgrade... Co se Betexy týče - hradů a zámků již vydali dost. Čistě slepené vypadají dobře i ve své jednoduché podobě. Tady bych ale souhlasil se Zdeňkem - lépe je model od Betexy si několikrát rozfotit a obrovské strohé plochy udělat plastické. Modely pak vypadají mnohem působivěji. Tvorbu od Mistra nemá smysl komentovat - ať už roubenka nebo hrad, když to člověk nezprasí, tak výsledek vypadá moc dobře. A Týřov se Žleby - to je trochu jiná liga. Na stupnici obtížnosti 1-5 to má hodnotu tak 7,5 :D . Snad ti to takto nějak pomůže.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od snekousek »

Zdendo Hrádek vypadá naprosto skvostně !!! Mít ho doma tak bych šel do něj.

Mimochodem asi hodinu jsem prohlížel jednotlivé listy chrámu sv.V. a výrazně složitě to nevypadá tak projedu fórum jestli to někdo ,,patlal,, a mrknu na průběh stavby.

...Jirko tak hodnocením 7,5 jsi mě opravdu ,,povzbudil,, :lol: Ale každopádně máš pravdu že je lepší to rozfotit.Každý patl nejprve naskenuji pro případný dotisk.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Medium »

Pohled ještě z jiného úhlu:

Betexa - jednoduché modely, vhodné jako rozcvička, na odreagování apod. Ale lepší volit jejich novější počiny.
Mistr RV - chybka sem, chybka tam. Musíš tedy upravovat, ale zároveň si můžeš dovolit i Ty sám udělat nějakou nepřesnost, ono se to ztratí.
Ondra Hejl, Milan Bartoš - modely kreslené s přesností pomalu na setiny milimetru. Takže přesná kresba, ale je nutné i přesné lepení. Každá chybka je hodně vidět.

:arrow: Takže stačí si jen vybrat co Tě zaujme. A každý autor má jednodušší i náročnější a rozsáhlejší modely. Je tedy určitě vhodné zvolit nejdříve něco jednoduššího od daného autora, aby si člověk osvojil jeho "rukopis".
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Pokud Tě zaujal model Hrádku u Nechanic, tak zde zasílám odkaz na mou Betu http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... u+Nechanic" onclick="window.open(this.href);return false;

Je zde možnost spatlat i lehčí verzi, bez okýnek a cimbuří

Takže pokud si netroufáš na full verzi, ta lehčí je jistě slepitelná 8-)
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Miloš D. »

Jen bych doplnil Zdeňka - Hrádek u Nechanic je sice vydaný Betexou, ale autorem modelu je již zde zmiňovaný Milan Bartoš.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od snekousek »

Tak jsem Hrádek na odkazu prohlédnul a už připravuji 250 peněz na jeho zakoupení.Určitě nebude tak krásný jako od Zdendy ale budu se snažit.Nejprve se ale přece jen poperu s chrámem od mistra Parléře.
Všem díky za komentáře
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Pavel Pejša »

Teda nechci se nějak vnucovat, ale Ještě jsou tady autoři, kteří modely nevydali, ale je možnost ho od nich nějak získat. Já bych byl Ochoten se podělit o tvrze Kouty, renesanční a gotickou. A pak je tady Lesy a jeho nádherné modely. Třeba Rokštejn, nebo Mstěnice jsou Lahůdky, tak se ho můžeš optat, jestli by je poskytnul.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od snekousek »

Pavle ale to se klidně vnucuj.Je to někde k vidění?
Víťa
Příspěvky: 70
Registrován: pát 20.1.2012 22:39

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od Víťa »

Pavla modely najdeš tady. Snad se na mě nebude zlobit když mu to sem takhle dám.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Architektura od českých vydavatelů

Příspěvek od JanO »

snekousek píše:Pavle ale to se klidně vnucuj.Je to někde k vidění?
Mstěnice jsem lepil nedávno a dokonce prezentoval v příslušné sekci 8-) . Docela pohodová stavba, jen cimbuří není pro nerváky. S Rokštejnem taky nebyl problém.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“