Vodní hrad Švihov / Betexa / 1:400

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní hrad Švihov / 1:400 / Betexa

Příspěvek od Aki »

znovu díky za slova chvály, ale je to fakt jen pár krabiček pohromadě, pár hodin u fotošopu a 4 večery skládání. zvládnul by to skoro každej, chce to jen nespěchat a uřezat 90% překážejících zbytečností, kterým se říká chlopně :D
v původní velikosti to před lety slepila moje ex a už tenkrát jsem si říkal, že kdyby se to zmenšilo, tak ač jednoduchý, mohlo by to vypadat docela roztomile, tak jsem to zkusil jako oddechovku před další nádhernou betou z dílny Milana Bartoše :)
asi časem zkusím takhle i jiný Betexácký kousky, jako je Kost nebo Karlštejn. škoda, že je vyprodaná tvrz Cuknštejn, ta by byla na takovouhle pidiaturizaci taky ideální :)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Vodní hrad Švihov / 1:400 / Betexa

Příspěvek od Jenda B. »

Takže zpátky k výsernicím :D
Jak už jsem psal, tento model beru jako takový polotovar. Jak co se týče opomenutí některých věcí (okna, dveře...) tak i parametrů (oproti reálu předimenzované prevéty, převeliká sanktuska na kapli.......
Opravdu se jednalo o prevét. Jenže podle švihovského kastelána p. Bojčuka jsou tyto prevéty na hradních palácích pouze rekonstrukce vytvořené podle archeologických nálezů a historických vyobrazení v 50. letech,v době oprav a úprav hradu. Originální se nedochovaly (hrad sloužil skoro 250 let jako sýpka). Proto ta chybějící díra a možná i menší vysazení před fasádu.
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní hrad Švihov / 1:400 / Betexa

Příspěvek od Šandík »

Zabloudil jsem sem asi po roce, na modelařinu není čas, ale zaujala mě ta vaše debata ohledně prevetu... Jak ty dveře se schodištěm tak okno pod prevetem mohou být až mladší doplněk. Naznačuje to alespoň odlišné zbarvení omítek kolem obou otvorů. A ten prevet sám je samozřejmě taky rekonstrukce, autentické jsou pouze kamenné krakorce. Pokud na nich ale byl prevet, tak nemohl být vysunut o mnoho víc než ten rekonstruovaný. Těch krakorců ovšem mohlo být víc nad sebou, každý vysunutý o dalších cca 20 cm, a pak by byl i ten arkýř vysunut výrazně víc. Zkrátka a dobře, možností je víc, než si člověk v první chvíli vůbec uvědomí. M
Flipper77
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23.1.2013 13:56

Re: Vodní hrad Švihov / 1:400 / Betexa

Příspěvek od Flipper77 »

Zdravím a gratuluju, výsledek se vám moc moc povedl! Ani jsem netušil, co se z této vystřihovánky, jež mne původně ani moc nezaujmula, dá vykřesat. Teď mi ani nevadí, že tam není i to částečně dochované vnější opevnění. :) Jste pro mne do budoucna inspirací a to i s nápadem model zmenšit! Švihov dobře znám a doporučuji k návštěvě, mají tam 2 okruhy a kolem říčky, jež napájela příkopy, je také hezká procházka. Takže je to výlet alespoň na půl dne. V blízkosti Švihova stojí i opomíjený renesančně-barokní zámek v Chudenicích s krásnými interiéry a muzeem. S nedalekým parkem a empírovým zámkem Lázeň (který by stál za hřích vymodelovat :)), arboretem a s rozhlednou Bolfánek tvoří podivuhodný celek a jde o krásný nedělní výlet. Zdraví Flipper.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“