Tvrz Miroslav / P. Pejša / 1:165

Odpovědět
Víťa
Příspěvky: 70
Registrován: pát 20.1.2012 22:39

Tvrz Miroslav / P. Pejša / 1:165

Příspěvek od Víťa »

Díky Pavlovy za ochotu a poslání Miroslavi. Jeho stavba a prototyp je zdehttp://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=7561
Vytiskl jsem si ji na 120gr papír a začal jak jinak než obvodovými zdmi a věží
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A ještě v čem se tvoří :D
Obrázek
Nasledovalo přilepení vnitřní zdi pavlače schodů a veškerých věcí na dvoře které budou po uzavření nepřístupné
Obrázek Obrázek
Samozdřejmostí je řadné podlepování (ještě že sem si říkal ne že si zalepíš ten prořez. Vsaďte boty ze se my to povedlo :oops: :roll: )
Obrázek
Pote následovala vnější zeď
Obrázek Obrázek
Při absenci návodovek je problém s okny. Pavel má jednotlivé celky jinak barevně značené. Vždy jsem spočítal okna a otvory + vyzkoušení na sucho. Okénka sem si upravoval takto
Obrázek
Nasleduje nejobtížnější věc na celé Miroslavi: nalepit střechu paláce :?
Obrázek
což se nakonec povedlo ale měl sem s tím cukání švihnout o zem a zatancovat si dupáka :twisted: Přílíplá střecha
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Další na řadě je brána a hradební zdi s ochozem . Zde jsem také narazil na první a zatím jedinou chybu, díl č.105 (schody na ochoz) je zrcadlově otočen. Oprava jednoduchá odříznutí a přilepení na správnou stranu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Lichoběžníkoví palác a nasucho sestavená tvrz
Obrázek Obrázek
Víťa
Příspěvky: 70
Registrován: pát 20.1.2012 22:39

Re: tvrz Miroslav / P. Pejša /1:165

Příspěvek od Víťa »

Tak konečně mam Miroslav hotovou z papíru chybí teren na ten se také výhledově dostane. Lepila se my celkem příjemně. Nejvíc trpělivosti chce přilepení střechy. Chyby Pavel opravil tak most i ochoz je už správně. Jak si to tak hodnotím, tak bych par věcí udělal jináč ale to asi každý.
Pár fotek až budu mít chvíli přefotím
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“