Práce v grafickém programu...

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Schumy.0003 »

Ahoj lidi
poslední dobou jsem moc prosil lidi o namalování grafiky na modely, už mi je to i trapné někoho o něco prosit,
Měl bych jinou prosbu, je tu někdo kdo by mě naučil malovat v grafickém programu??????? Corelu draw......
Moc děkuji....
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Vojta Č. »

Koukal jsi po internetu? I tam se dají najít nějaké stránky, namátkou:

http://www.corelclub.cz/corel-draw.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dtpstudio.cz/videokurzy/corelx62" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kurzcdr.mypage.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Chápu, že osobní kurz, kdy ti někdo stojí v zádech a opravuje tě a říká ti, co a jak, je samozřejmě lepší, ale odpíchnout se odsud můžeš ;)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Schumy.0003 »

Vojto děkuji, jsou věci co umím, ale jsou věci co neumím, neumím: vybarvování, export, zněna barev, výpočet měřítka....
Nechci dělat celé modely, ale třeba jen nějaké ty úpravy....
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od jezdec »

Tak předně, CorelDRAW pracuje ve vektorech. S bitmapou v tom žádné zázraky nenaděláš.

Vybarvení vektoru je jednoduché, ale musí být uzavřený. Rastr nevybarví.
Export, to záleží co chceš s výsledným obrázkem dělat. Corel umí ukládat do několika formátů a umí i rastr (bitmapu).
Změna barvy vektoru je jednoduchá u rastru to nejde.
Na výpočet měřítka je kalkulačka.

I když chceš dělat v Corelu úpravy, tak musíš bitmapu překreslit - nebo nechat nástrojem přetrasovat na vektory, pokud už ovšem nemáš originál nakreslený ve vektorech.

Seš si jistý, že chceš pracovat v CorelDRAW?
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Schumy.0003 »

jezdec: no exportovat je to jednoduché, problém je ten, když dám exportovat, vyberu formát, a exportuju, kdž to otevřu, zjistím že je to o 90° doleva. Kde je chyba????
Vybarvení toho co v tom programu namaluju...
Povedlo se mi namalovat ty pruhy ČSAD Střední Čechy....
ale nemohl jsem je vybarvit....
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od jezdec »

Problém s exportem bude jen v nastavení.
Pruhy si sice namaloval, ale neuzavřel si křivku, proto ti nešly vybarvit.

Neznám důvod pro export, ale tím se ztratí veškerá výhoda vektorů. Corel umí ukládat do PDF, pokud to potřebuješ pro tisk v grafickém studiu.

Asi bys měl zainvestovat do nějaké knížky a začít od základů.


PS: stačí jeden otazník a jedna tečka za větou. Více teček znamená, že si má dotyčný ještě něco domyslet.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Schumy.0003 »

jezdec:
Knížku si koupím, ale stejně asi potřebuju osobmí kurz, potřebuju vysvětlit a ukázat.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od IceZero »

hele Schumy nevím jak Corel ale většina grafických programů má dneska dobře zpracovanou nápovědu a ta na základy práce samo-domo stačí. Sám sem nápovědu vždycky ignoroval, ale musím přiznat, že v těch programech co teď používám (Solid, Inventor i Photoshop) je hodně slušná - dokonce i odkazuje na wiki kde je spousta návodů pro úplný začátečníky. Případně různý fóra specializovaný na daný program poskytnou informací přehršel. Vím, že je trošku pohodlnější mít někoho za zády, kdo člověka "flákne" přes prsty když něco pokaká, ale zase na druhou stranu je to taky o tom že k jednomu výsledku se dá dostat mnoha cestičkami a každý člověk má svůj vlastní systém, který ostatním nemusí vyhovovat - takže je to trošku dvojsečný. A navíc může být problém v tom najít někoho kdo by byl v rozumné dojezdové vzdálenosti a měl taky trošku volnýho času :(

Možná bych ale na "pouhý" dokreslení prvku na plochu modelu či dobarvení dílů spíš použil Photoshop - i když je pravda že i studentský licence PS sou cenově o něco jinde než Corel

http://www.dtpobchod.cz/coreldraw-home- ... 34109.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.digitalmedia.cz/licence/adob ... udent.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Venca 21 »

Schumy, já jsem se v Corelu naučil tak, že úplně základní věci mi ukázal kolega v práci a zbytek jsem se musel naučit sám. Doma po večerech jsem zkoušel ikonku po ikonce, co která umí a dokáže. A postupně jsem přišel na spoustu věcí, které ani kolega tenkrát neznal a pak jsem v práci učil jeho. :D
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Schumy.0003 »

Vašku, nechci učit celej program, jen to nejdůležitější.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od jezdec »

:) důležitý je všechno a pro každýho je to něco jinýho. Dostal si tady dost tipů a odkazů, taky jeden přidám http://coreldrawtips.com/site/node/1" onclick="window.open(this.href);return false;

Chce to snahu, né jen hledat výmluvy proč to nejde. Jestli si myslíš, že k tobě do Mělníku někdo přijede a bude tě celý den učit jak udělat to či ono, tak na to můžeš asi zapomenout. Taky je možnost si zaplatit kurz CorelDRAW, ale za tu cenu máš plnou knihovnu příruček.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od AmatER »

Jediná možná cesta je sám si k tomu sednout a zkoušet, co to dovede, být trpělivý a mít snahu se poučit z různých chyb a slepých uliček. V žádné jednodenní rychlonalejvárně se to naučit nedá, každý si stejně najde postupně svoje metody a návyky, které mu budou vyhovovat a přinesou adekvátní výsledky. Jediné znalosti, co se dají naučit, jsou základy konstrukční deskriptivní geometrie, ale k těm není třeba corel (a taky to není na sednu-a-je-to-hned).
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Práce v grafickém programu...

Příspěvek od Schumy.0003 »

ráno jsem u toho seděl a nějaké ty věcičky jsem pochopil, malování, vybarvování, začínám s malíma věcma,
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“