MPMPM

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

MPMPM

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Dnes byla v MPMPM pořádaná akce "Dárek na poslední chvíli" Za odborného dohledu pana Badalce si mohli děti s rodiči tzv. zamodelařit. No a jelikož jsem nebyl schopen za celou dobu fungování muzea jej navštívit, rozhodl jsem se prostě si tu chvilku vyšetřit a udělal jsem si dnes výlet do Police nad Metují, abych mohl zhodnotit jak se vlastně podařilo muzeum papírových modelů vybudovat. A podle mého názoru se to podařilo velice dobře. Pro pohodlí modelů je zde asi nejspíš konáno vše, co jen je možné. Teplotu v místnostech šlo lehce zjistit na měřidle, které na mě ukázalo cifru 21 stupňů Celsia. Prohlížel jsem si ve vitrínách skleněné police a věřte tomu, nebylo na nich ani smítko prachu. Jsem rád, že jsem se konečně do muzea vydal. Mohl jsem udělat pár ilustrativních snímků, a tím ukázat, že muzeum žije.

Pan Badalec svou řečí vítá návštěvníky muzea.
Obrázek

Paní ředitelka vyčkává dokončení uvítacího proslovu.
Obrázek

Návštěvníci muzea.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Expozice z vedlejší místnosti.
Obrázek Obrázek Obrázek

Co mě hodně zajímalo, tak byly některé moje kousky zapůjčené do muzea. Zámek Žleby musel pro dnešek uvolnit místo pracovním stolům, tak si to hověl mezi radiátory. Horní Kestřanská tvrz, ta má své místo ve velké vitríně vedle modelu Dolní Kestřanské tvrze od Knoxe. Jelikož jsem musel hodně brzy odjet, tak jsem si pozapomněl vyfotit formulky, které jsem snad zatím na různě prezentovaných fotografiích nikde nezahlídl, což mě docela mrzí.
Obrázek Obrázek
Ladislav Badalec

Re: MPMPM

Příspěvek od Ladislav Badalec »

Zmínka o velké radosti z malého setkání: zřejmě by měla patřit jinam, ale jako "ohlédnutí za akcí" tady bude sedět: patlám si tak cosi vzadu na kolejišti, a vtom
slyším jednoho z návštěvníků:"A hele, von je tu i pan B...(řekl moje jméno, ale já se nerad popisuju)!" Koukám nepřítomně, kdože je onen přítomný - a von vám
to...no přesně von!! Z nedávného poprvého to seznámení v Rychnově jakoby už dávný přítel... fakt jsi mi udělal velkou radost - už proto, že jsi se vlastně stal
prvním kolegou modelářem odtud z DF, s kterým jsem se za existenci MPM (nepočítám jeho budování a otevření) u expozice setkal. A že jsi vůbec první, kdo se
ze svý domovský dálky vydal specielně do MPM na sever do Broumovskýho výběžku. Díky za tvou pomoc při první naší muzeální akci, chlape TEO!! BaJ
Knox

Re: MPMPM

Příspěvek od Knox »

Tak to pozor. Moderátoři architektury tam byli taky už v září... Bohužel jsi se Láďo asi toulal někde inde a tak nám společnost dělala mílá slečna u kasy ;)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: MPMPM

Příspěvek od Tomys »

A hodně lidí na zahájení... :twisted: :twisted: :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“