Letenská husa - NZM Praha / 17.-18. 11. 2012

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Letenská husa - NZM Praha / 17.-18. 11. 2012

Příspěvek od Medium »

Letenská husa

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné nabízí široké veřejnosti vedle jarní zabijačkové akce "Letenské prase" i podzimní obdobu "Letenská husa". Návštěvníci mohou okusit pokrmy z husy, ale i další pochutiny jak z masa, tak i něco sladkého. A nechybí ani klasická degustace a prodej Svatomartinských vín. Zaplacené vstupné opravňuje k návštěvě vekovních stánků s pochutinami, tak i prohlídce celé expozice muzea. Nyní jsou ke shlédnutí výstavy věnované chovu domácích zvířat, lesu, poštovním holubům, historii + významu + současnosti a recyklaci obalových materiálů. A stejně tak i stálá expozice "jede traktor" s ukázkou zemědělské techniky, z nichž některé kusy byly převedeny i do papírové podoby. Pár kousků bylo ke shlédnutí venku i s ukázkou jejich funkčnosti.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek


Narozdíl od jarní zabijačky tentokrát dorazilo o poznání více lidí. Nejvíce má slova potvdil sál s nabídkou vín, kde se pomalu ani nedalo projít. Inu když jde o alkoholické nápoje, to čech nikdy nechybí....
Obrázek Obrázek


A nadešel ten nejpříjemnější okamžik z celého dne - jídlo. Ač na "Letenské huse", šáhnul jsem přeci jen po jiném ptákovi. Pštrosí guláš jsem prostě musel ochutnat. A jako sladký zákusek koblížky (s kečupem?).
Obrázek Obrázek Obrázek


V uplně nejvyšším patře měli své králoství již muzejní stálice (neplést si s muzejními exponáty) kreslíř a vydavatel papírových nanodílků MegaGraphicBoss Pavel Skokan a jeho parťák, který jako jeden z mála ty nanodílky dokáže poskládat - Michal Kanibalier. Pavel jako zkušená star zapózoval pro všechny přítomné fotografy. Ale jakmile spatřil skupinku malých dětí hrnoucí se k jeho stolkům a vzpomněl si na blížícího Mikuláše, začal na chudáky děti dělat čerta. Jedny dětska propadly v zoufalý pláč, ostatní v hysterický řev. Michal Kanibalier ovšem zachoval chladnou hlavu a se slovy "děti nebojte se, já jsem takovej maskovanej anděl" začal rozdávat dětem Skokešovy vystřihovánky. Autobusy, Spitfire, Fabie a traktory mizely jak po másle.... Pavel chudák se zděsil "cizí to se rozdává snadno co, kdyť ty mrňata to stejně neslepí !! " Michal se nenechal rozhodit "co se čertíš, aspoň si budou mít dole u stánku do čeho utřít mastný ruce...." Pavel pak ještě poznamenal něco o koupeli tabákových výrobků....
Obrázek Obrázek


Pár fotek z expozice o chovu domácích zvířat....
Obrázek Obrázek


A jeden obrázek z obalových materiálů. Inu, Mistr RV je prostě všude....
Obrázek

Akce to byla stejně jako na jaře povedená, a tak sobotní den patřil mezi ty příjemně strávené.
A už teď se můžeme těšit opět na jaro, že se na začátku března sejdeme nad pečeným selátkem....
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“