Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Beny
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 21:48
Bydliště: Liberec

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Beny »

Takze bez zalozeni tematu to nejde? Ja se chtel jen vyhnout tomu, aby tam nestrasilo treba tyden prazdne tema, nez se dohrabu k pokracovani.
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Tomáš B. »

Ale to téma se na DFku neobjeví, když si ho dáš uložit do konceptů.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Aki »

Lukáš píše:To jsem kritizoval už shora. Spousta lidí stejně sleduje stránky svých oblíbených vydavatelů, tak proč jen kvůli tomu dělat sekci novinek, navíc když do nich většina lidí mrskne jen obrázek obálky. Když pak chci cokoli o modelu zjistit, stejně musím na ty stránky vydavatele. Je nesmysl tříštit návaznost diskuse. Mkrnu do novinek a případně hned vidím, co si o tom někdo jiný myslí. Proč klikat kamsi jinam a hledat, který příspěvek se asi týká toho modelu, který mne zajímá. Řešení přijaté Tomysem (tj. diskutovat v novinkách a méně důležité příspěvky po čase odmazat) vidím jako ideální.
nesouhlas. vydavatelů je docela dost a zdaleka ne každej se dívá každou chvíli ke všem, jestli něco novýho náhodou nevydali. mně osobně se sekce novinek líbí hodně, člověk má díky ní solidní přehled a kolikrát objeví věci,který by mu jinak třeba i unikly... pokud mě danej model zaujal, není problém si o něm zjistit víc...
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od yvan »

Tak diskuzi v novinkách na trhu asi stačí po čase u starších modelů pročistit a jede se dál tak jak to je. Zavedl bych ale nějaký standard pro vkládání novinek, teda aby tam byl textově název, autor, měřítko a popis pro potřeby vyhledávání, náhled na obálku, případně fotky nebo odkaz na ně, a nějaké statistické informace, třeba počet dílů, barevnost a podobně. Vložení fotky je sice rychlé, ale zpracovat to komplet do jakž takž kultury přece nedá tolik práce a dává to základ pro dobrý archiv.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Zrzek »

Yvane, s tím standardem upozornění na novinku souhlasím. Pokud se má informovat o novince, tak by to mělo mít hlavu a patu.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1686
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Lukáš »

Inspirací budiž příspěvky numiho nebo mistra bakuldy (např. tady nebo takto). S přimhouřením obou očí jsem schopen strávit i toto :D
Hodit pouhý obrázek obálky je žalostně málo, natož pouhý odkaz..
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od jezdec »

Mám takový malý technický dotaz. Dalo by se při registraci "přikázat" zadání bydliště? Nejde o adresu, ale aspoň město.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Proč to?
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Tomáš B. »

Hlavně si uvědomte, že cokoliv přikážete, tak se to lidi budou snažit obejít. Podle mě, si takle vyplní opravdové bydliště více lidí dobrovolně, než kdyby to byla nutná podmínka - to by si každý druhý bydlel ve Vidlákově.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Aki »

taky nevím, proč by mělo bejt povinný zadání bydliště, do toho přece nikomu nic není :)
jinak jestli se můžu přimluvit, tak za ten vzor numiho, fotky pokud možno malý, je to přehlednější a rozkliknout se to dá přes grafika vždycky
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Luisa »

Mno to bydliště určitě ne.
Protože až tam vyplním Bydliště: U Akiho - tak to stejně nikomu nic neřekne. :D
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Bakulda »

Aki píše:...jinak jestli se můžu přimluvit, tak za ten vzor numiho, fotky pokud možno malý, je to přehlednější...
Já osobně používám střední velikost vkládáných obrázků, člověk si pročítá text a rovnou kouká
kolem sebe na fotky. Pokud ho to opravdu zaujme, rozklikne si je na max. Ale to už je opravdu detail.
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Tomáš B. »

Moje řeč bakuldo, na těch miniaturách je prd vidět a ještě deformují fotky na výšku. Střední náhledy jsou ideální.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od yvan »

Tomys: Tutorial podle mě nemá význam, nic na tom není. Maximálně tak šablonu, ta by asi měla smysl. Takže já bych to viděl nějak takhle:

..::OBÁLKA::..
[img]???[/img]

..::INFO::..
Název: ???
Popis: ???
Měřítko: 1:??
Autor: ???
Rozsah: ?×?? díly, ?×?? návod a kresby
Cena: ???
Doplňky: ??? (cena ???)
Další informace:
Dostupný od: ??-??-20??

..::FOTKY::..
[img]???[/img] nebo ???

Autor je přímo autor, vydavatel není, protože ten je daný threadem. Doplňky jsou např. lasery, Další informace jsou např možnost volby kamufláže, odkaz na bílou stavbu apod. Otazník je nahrazující znak, tzn. když některou informaci nezjistím, tak tam nechám otazníky a kdyžtak časem doplním, když bude potřeba.

Tož to jenom tak v rychlosti.
AD_blender
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 9:54

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od AD_blender »

dnes jsem si všimnul drobnosti, která by si zasloužila upravit. Obvykle si nechám << Zobrazit nové příspěvky >> abych viděl všechno nové na foru a z toho vyberu co by mě zajímalo. Rozčlenění do subfor drobet ale komplikuje orientaci v technice. Nezobrazuje se tam název fora, ale jen subfora, takže pokud autor vlákna pojmenuje stroj jen jeho číselněpísmenným označením a je to mimo rozsah mých znalostí, tak nepoznám, jestli jde o náklaďák, nebo něco jiného.... je tam třeba jen text ...civilní ...

Šlo by doplnit šablonu tak, aby se zobrazovalo forum a pak za ním teprve subforum?
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“