Originál vs. kopie

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Originál vs. kopie

Příspěvek od fantomas666 »

Pokud mám doma originál který je mi líto rozstříhat a chci si tedy pro stavbu pořídit kopii, je nějaká možnost že bude model stejně matný jako originál? Nebo se musím smířit s tím že bude trochu lesklý tak jak to z laserové tiskárny obvyklé?
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Originál vs. kopie

Příspěvek od V.E.N.A. »

Ano, to se budeš muset smířit s tím že kopie bude jiná... Ale jestli lesklá to si nemyslím. Spíš bych tipoval že laser bude praskat... :?:
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Originál vs. kopie

Příspěvek od cenda »

Já mám pro takové případy inkoustovou multifunkci Canon pixma MP210 a pokud to člověk nepřežene s lepidlem, tak se barvy neroztečou. Pokud ale model pouze okopíruješ, tak bude podle mě světlejší a taky se přikloním k názoru, že laser bude praskat
Uživatelský avatar
swab
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:58
Bydliště: Praha

Re: Originál vs. kopie

Příspěvek od swab »

ano laser praská ale de taky o to kolik je v lomu vrstev zapečeného prášku a jakej je to lom....a jinak kopie nikdy nebude originál
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Originál vs. kopie

Příspěvek od yvan »

Mám takový dojem, že kolega se ptal na lesk/nelesk.

To, jaký bude výsledek, ovlivňuje technologie tiskárny a použitý papír. Pokud máš laserovou tiskárnu, bude výtisk vždy svým způsobem lesklý (to je technologický fakt). A jako každá technologie má samozřejmě i další výhody a nevýhody.

Jediná možnost jak dosáhnout naprosto matného výtisku je použít matný papír a inkoustový tisk.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“