TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Díky kluci za podporu :)

Dnešek byl o zbytku trubek. Tady jsem vyfotil už jen poslední a nejlehčí - výfuk.
Obrázek

Na fotce už po přebarvení. Na autě to pak vypadá asi tak...
Obrázek

Je to hrůza ale zase ne taková. Za mě spokojenost že je to za mnou :lol: :lol: :lol:

Ještě jedna věc. Ty dvě tenčí roury co jdou z chladiče vzduchu (jedna do turba a druhá do sání) jsou číselné prohozené. Alespoň v návodce!!!

Přemýšlím, že se nebudu držet plánu a asi se nejspíš vrhnu na kabinu.

Tak zatím bando :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Začíná práce na kabině. Vzhledem k provedení konstrukce vystřihovánky se nabízejí dvě možnosti zavírání.

První možnost je zavírání podlahou. Postup je popsán v návodu. V podstatě jde o to poskládat kabinu, poté podlahu se vším co na ní patří a celou ji vsunout spodem do kabiny. Jediný kde vidím problém je ten plech na nohy který se lepí k tunelu a přední stěně.

Druhá varianta (zatím čistě teoreticky) je zavírání zadní stěnou. Složit kabinu bez zadní stěny, Poskládat podlahu, vlepit do celku kabiny a následně zavřít zadní stěnou.

Upozorňuji, že je to myšleno při lepení natupo!

Zpátky ke stolu. Začínám první kabinu. Pro případ když něco "pohnojím", dám si u druhé kabiny pozor. U první kabiny budu volit zavírání podvozkem. Myslím, že jsem to tak dělal u Phonixe Aleše Lopraise. Začínám kompletací zadní stěny. Oba díly (vnější a vnitřní) slepím tuhým lepidlem a po proschnutí pod zátěží přilepím lem. Nejdřív vnější a po proschnutí vnitřní.
Obrázek

Stejně tak si připravím i prolis ve spodní části zadní stěny. Následně jde na své místo.
Obrázek

Obrázek

Pak přijde řada na poslední díl stěny, ten co je okolo už hotového prolisu. Opět nejdříve lepím vnější díl a pak až vnitřní.
Obrázek

Obrázek

Teprve po proschnutí obou dílů je zastřihnu na finální tvar.
Obrázek

Následuje kompletace hlavního dílů kabiny. Připravím si prolisy na střechu a vyřežu okna. To vše ještě před vlastním tvarováním.
Obrázek

Obrázek

To je ze včerejšího večera vše. Doufám, že je to trochu srozumitelné...
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 380
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Krásně ti to přibývá. A hezky se na to kouká. ;)

Těším se na zavírání kabiny.
Zavírání podlahou, popřípadě zadní stěnou, mi přijdou jako nejelegantnější možnosti zavírání kabin, a tak jsem zvědavý na obě varianty.

Ať se daří. Ahoj.
Nafe_CZ
Příspěvky: 819
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Perfektní !
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Jojo díky kluci, perfektně to akorát teď stojí ve skříni... není čas a to mě s... No však víte co ;) Díky za podporu
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2570
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Nelámej to přes koleno . Ono se to zase rozběhne . Na tuto kabinu jsem obvzláště zvědavý , je to zase něco jiného než Haska .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Práce na kabině - pokračování.

Dolepil jsem boční okna na hlavní díl.
Obrázek

Práce se přesunuli k čelnímu sklu. Jako první jsem k hlavnímu dílů přilepil vrchní díl nad čelním sklem.
Obrázek

Následuje samotné zasklení čelního okna. Tady jsem si nechal dost materiálu okolo dílů kvůli jeho možné deformaci, která by mohla nastat při lepení skla v případě vyřezání celého dílů napřesno. Přeci jen jsou ty sloupky docela tenké a já zase nejsem tak zručný. Tak jsem si to jednoduše ulehčil 8-)
Obrázek

Pak byl na řadě díl pod čelní okno složený ze třech kusů. Jsou tam všechny tři jen bez chlopní a ten spodní je s přesahem (cca 1mm) v zadní části. Je to místo pro přilepení čelního skla. Ty dva vrchní budou sloužit jako doraz. Lepit se to bude gelovým sekunďákem.
Obrázek

Obrázek

Pak to vypadá nějak takto
Obrázek

Obrázek

Na víc jsem už včera neměl čas tak je to prozatím vše. Dám sem ještě jednu před lepením skla k hlavnímu dílů. To ale bude na pořadu dne až příště.
Obrázek

Mějte se ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Výborná práce kolego, a s tím vteřiňákem to je odvaha, měl bych strach, že to výpary zamlžit, ale zřejmě není strach na místě ;)
Ať se ti daří, Jakub.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak dnes ještě přilepení čelního skla. Tady není moc o čem psát. Snad jen, že je to lepené sekunďákem. A teď už se vrhneme na postup.

První krok je přilepení skla k jedné polovině střechy...
Obrázek

Pak k druhé půlce...
Obrázek

No a pak opatrně a s trpělivosti k jednomu boku...
Obrázek

...a podobně k druhému.
Obrázek

A to je celý kouzlo ;)

Pro dnešek je to už opravdu vše :D
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dneska přední maska.

Skládá se ze dvou hlavních dílů. Na ten spodní jsem si dodělal podchlopně z kancláku pro přilepení vrchního dílu - nic složitého. Proč? Vysvětlím níže.
Obrázek

Pak lepím mřížku.
Obrázek

U mřížky jsem si všiml jednoho detailu. Na Šoltysově autě je mřížka zabarvená - viz foto. Takže fixy do ruky a opatrně zabarvit podle originálu.
Obrázek

Díl 320 lepím až po mřížce. Měl by sloužit jako podchlopeň pro spojení obou hlavních částí, ale to by se pak lepila mřížka až po tomto díle. Nevím, zda je to tak dobře (na modelu, který je vyfocen v sešitě to tak je), ale ve skutečnosti - a je to vidět i na fotkách skutečných aut na obalu - je mřížka po celé délce výřezu. Proto ten můj postup nejprve ty podchlopně u hlavních dílů, pak mřížka a až jako poslední lepím díl 320. A to ještě po úpravě - viz foto. Použil jsem jen ty výřezy s šedým potiskem. Tento postup jsem už dělal i u Alešova auta.
Obrázek

Obrázek

jako poslední lepím logo TATRA. Výsledek vypadá takto...
Obrázek

Další na řadě jsou boční díly. Tady jsem si opět dodělal podchlopně u těch klínovitých dílu. Tady opět není nic moc o čem psát. Dva díly slepíte k sobě a do výřezu dolepíte kliku. Nakonec přilepit rubový díl a je hotovo. A to celé 2x.
Obrázek

Obrázek

Následovat bude kompletace všeho doposud hotového a budu se věnovat interiéru. Zatím nechávám zadní stěnu otevřenou. Uvidíme jak se to bude chovat. Ale o tom až příště
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2570
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Velmi pozorně sleduji a uvažuji , že si i tento model pořídím . Neříkám , že ho budu lepit hned zítra a ani pozítří , ale líbí se mi čím dál víc .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Nastal čas poskládat vše připravené do jednoho kusu. 
Obrázek

Postup byl následující. Nejprve jsem přilepil čelo k hotovému vršku a to k jednomu boku pak přes čelní sklo k druhému boku. Pak obě bočnice. Po proschnutí jsem vlepil vnitřní díly kabiny. A to je vše, přátelé...
Obrázek

Obrázek

Zatím tak ;)
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 177
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Sleduji,zatím paráda ;)
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Moc krásná kabina. Ta je alfou a omegou modelu, spolu s koly. Teď už doufat že si na to nesedneš, protože jinak to bude parádní model.
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Josef1975 »

Pěkná práce, jen tak dále.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“