PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
tak před dvěma lety jsem dokončil jednu z mnoha parních lokomotiv, ale je jediná u které jsem dělal fotky v průběhu stavby.
Ostatní fotky postavených modelů jsou spíš jen do galerie.
Fotky nejsou úplně in, ale natu bídu.
Říkal jsem si že malinko přispěji jinam než jen do jednotlivých komentářů a nebo sekce bazar.
Stavba šla celkem dobře, nepamatuji že by byla nějaká záludnost.
Model je laser tisk, dělal jsem jen retuš temperou a nakonec přelakoval transparentním acryllakem od MOTIPU.
Podle ohlasu případně rozšířím fórum papírového modelářství o další galerie.

Kritiku přijám.

S pozdravem

Honza Hemza
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) hemza dne sob 29.1.2022 12:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PKP Ty-2 model od ADW 1:45 - hotovo

Příspěvek od kaktusak »

Klidně budu kritizovat ,ale jaksi není co . Celkový dojem z hotového modelu na mě působí velice autenticky . Kdyby se to nafotilo s pozadím tak nikdo nepozná že je to model . Opravdu to na mě působí velmi věrně . Hodně dobrý .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: PKP Ty-2 model od ADW 1:45 - hotovo

Příspěvek od mahdy »

Konečně další železničář ;) Jak píše Zbyněk, vyfotit to s vhodným pozadím tak nepoznám, že jde o model. A žasnu jak to nalakování zakryje nedostatky v retuši. Další plusové body máš za odvahu jít do laser tisku, já bych to nedal.
Jednu výtku bych měl... řazení vlákna... nejdřív fotka modelu v 2D a pak postupně jak model roste až po finální model. Prostě tak, jak je to tu běžné. Ale možná je to jenom o zvyku...
A klidně sem syp další příspěvky, jestli máš všechno tak pěkně slepené, tak se máme na co těšit ;)
Uživatelský avatar
Alda C.
Příspěvky: 47
Registrován: sob 21.1.2012 8:31
Bydliště: Brno 21

Re: PKP Ty-2 model od ADW 1:45 - hotovo

Příspěvek od Alda C. »

Za mě výborný ;)
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
teď jsem smolil tak hodinu komentář a slohový příspěvek, rád píši podrobně, samozřejmě pozitivně žádnou vzteklinu :D , a ono mě to mezitím odhlásilo, dal jsem odeslat a hádejte.
No nic asi to tak má být, zase jsem chytřejší, do Wordu a zkopírovat sem. tak příště.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od Daniel »

Honzo velká paráda ! Přiznám se, že jsem nevěřil že v té "nulce" mohou ty modely vypadat takhle koukatelně. Moc se ti to povedlo a těším se na další reporty a galerie. At se daří.
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
vážení kolegové.
Začnu výtkou.
Já ukládal fotky od 2D po hotovo, tak že se to potom řadí 1. je na konci, to mě hned nedošlo, a pak jsem byl línej kopírovat odkaz po jednom odzadu. Nebo jestli jde otočit pořadí na uložišti? No poučil jsem se, mrkněte do GALERIE něco jsem tam přidal, a přidám.
Ostatní.
Lakování jsem začal používat hlavně kvůli konzervaci, papír nechlupatí prachem, barvy neblednou, a hlavně se to dá oprášit jemným štětečkem za foukání a model je zase jak když ho dneska dodělal. I když je to ve vitríně stejně se to zapráší.
No a náhodou jsem zjistil že to má i vedlejší efekt, sem tam to zakryje ty nedostatky v retuši. Používám po zkušenostech jen MOTIP transparent 04009, tak po asi 15min 1. 2. vrstvu, max 3. Ne déle než po 30min pak papír zůstává někde prosáklý, průhledný. Některé nelakované modely už jsou ve vitríně skoro ,,bílé". :D
S laser tiskem se dělá hůř, stránky nijak povrchově neupravuji, tam kde se to ošoupe, nebo v ostrém ohybu popraská máznu retuší, lak něco schová, a na tom malém měřítku to možná není tolik vidět.
Ono modely v měřítku 1:45 jsou v podstatě o polovinu zmenšené modely v měřítku 1:25. Když si to tak prolistuji 1:25 a stejný model 1:45, je to podle mě stejné. Proto co jsem měl modely stejné v obou měřítkách, tak jsem nakonec ty v 1:25 prodal. Ono, kam to vše dát?
Až mě to zas někdy popadne a začnu s OL-49 ADW 1:45 co mám v plánu, tak zas přispěji.
Ale kdy to bude?
Teď mám rozdělanou tak 2 roky, co jsem právě dodělal tu Ty-2, BR-52 ADW 1:45 šedá, válečná. Tendr je hotov, lokomotiva je tak ze 70%, dělal jsem fotky ze stavby, ale dneska když jsem po nich pátral. Na ploše nejsou, prohledal jsem průzkumníkem PC, a nic. Samozřejmě že jsem si zálohu neudělal. Tak zatím jen ta GALERIE.

Zdraví

Honza Hemza
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 24
Registrován: pát 20.1.2012 21:36
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od Jene »

Nádherný model, super. S týmto reportom si prišiel v pravý čas pre mňa... :-) Mám aj ja obidva modely od ADW a zaoberám sa myšlienkou postaviť si Nemku KHKD 555 0153, keďže mám od nej komplet fotodokumentáciu, alebo Mazutku 555.3008, ale tá už potrebuje viac úprav. Porovnával som oba modely a tá BR52 má o dve strany dielov viac, len neviem či z lokomotívy alebo tendra, preto budem rád, keď pridáš aj nejaký report z BR 52 a bude možnosť porovnať obe loko, ktorá by sa viac hodila na prestavbu. Tak držím palce do zdarného konca stavby mašinky... :-)
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
Jene, loko je skoro také hotová jak jsem psal ze 70%, v podstatě my zbývají jen díly budky, ochozů a rozvodů. A ta dráteničina
Zbytek je hotov v krabičce.

Lokomotivy se liší jen tím, že ta BR52 má na levé straně zakrytování, (oplechování) napájecích a mazacích trubek z budky, zakrytý kompresor, ale nemá usměrňovací plechy na kotli, jinak jsou oba modely lokomotivy totožné.
Složitější my přišel ten tendr u BR-ky, tak možná těch dílu je trochu víc tam.

Honza Hemza
Viking_BB
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.2.2022 19:09
Bydliště: Rychvald u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od Viking_BB »

Skvělý model! Čím jsi lakoval ocelová kola?
Přestal jsem stavět svůj model Ty2, ale vrátím se k nemu, přísahám!
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: PKP Ty-2 / ADW / 1:45

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
kola jsou oblepeny samolepící ( hliníkovou ) páskou na spojení stříbrné fólie parozábrany po zateplení podkroví.
Je to taková slabá asi plastová tak 5cm široká samolepící páska s barvou leštěného hliníku, není úplně jak zrcadlo.
Odvinu délku o něco delší aby bylo potom za co držet, jemně nalepím na plastové prkénko, nařežu tak o 3mm širší proužky, sloupnu, nalepím i na nákolky, páska je trošku pružná v tom ohybu se to porovná.
Na konec co přečnívá obstřihnu nůžkami.
Budu moc rád když se ke své Ty2 vrátíš, určitě si to zaslouží, navíc jsi do ní asi nějaký svůj drahocený čas už investoval, a po dokončení bude využit pro duševní obohacení ostatních obdivovatelů! ;)

Honza H.
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“