Začátky s papírovými modely...

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
tomasson
Příspěvky: 3
Registrován: úte 8.5.2012 12:55
Bydliště: Liberec

Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od tomasson »

Zdravím! Chtěl bych začít s vystřihovánkami a koukám, že od dob, kdy jsem se s nima setkal naposledy tak šel postup trochu dál...kdysi se používali nůžky, teď koukám, že se dílky vyřezávají a že se dokonce používá retušování. Mohl by mi někdo objasnit v čem je výhoda vyřezývání dílků oproti vystřihování? A dále k tomu retušování, myslí se tím zabarvení tupých hran, které by jinak byly bílé a tudíž by to moc bilo do na modelu do očí?
Jinak, existuje nějaká česká kniha věnující se papírovému modelářství?

Děkuji za info :-)
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 850
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od numi »

Nezlob se na mě ale proč si pořádně nepročteš tuto sekci? Tento dotaz je zde už několikrát , ale nejvíc je toho na starém df. Děkuji za pochopení.
tomasson
Příspěvky: 3
Registrován: úte 8.5.2012 12:55
Bydliště: Liberec

Re: Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od tomasson »

Nezlobim se, sekci jsem si samozřejmě přečetl celou. Jestli existuje nějaký starší forum s odpověďmi na mé dotazy tak si ho tedy najdu.
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od djpavel »

Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 850
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od numi »

Je toho tam opravdu hodně a nebo přímo popros někoho přes sz on ti pokud bude ochotný rád pomůže. ;)
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od TomasT »

Odpovědi třeba tady: http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=182" onclick="window.open(this.href);return false;
Nůžky bych nezahazoval, ale používal je tam, kde to bude výhodou (např. větší křivé tvary)
tomasson
Příspěvky: 3
Registrován: úte 8.5.2012 12:55
Bydliště: Liberec

Re: Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od tomasson »

Děkuji, již jsem dostal nějaké další rady a odkazy na podrobné návody na internetu. Po výplatě koupím nádobíčko, něco zkusím postavit a pak sem dám foto :-)
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Začátky s papírovými modely...

Příspěvek od Vojtik »

Není potřeba všechno naráz. Já začínal s jedněmi nůžkami a jednou pinzetou ze sady na nehty (to bylo doma prskání, že je pořád od lepidla). Postupně k tomu přibyla žiletka (na nařezávání hran), pak dlouhá pauza a teprve poslední dobou dřevěná podložka, pevný špendlík s velkou hlavičkou (na propichování papíru), další dvoje pinzety, menší nůžky, skalpel, špičatá špejle, párátko... Ale ze začátku jsem si opravdu vystačil jen s nůžkami a pinzetou. A tyhle postupné nákupy bolí peněženku mnohem méně :)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“