SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
míša kulička
Příspěvky: 268
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od míša kulička »

https://www.youtube.com/watch?v=f7okREtDU8k" onclick="window.open(this.href);return false; 0:30 dal by se udělat tento vzorek
Bitterson
Příspěvky: 98
Registrován: sob 7.1.2012 11:19
Bydliště: na Jihu

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Bitterson »

Model-kom si usnadnil práci, nebo je to jen shoda.
Tyhle dezény, jsou na modelu Maz 537G od stejného vydavatele.

Nešly by ty dezény použít s free modelu Maz od Enrica? Ten tam má stejné figury, jako Topol.
Guxx
Příspěvky: 35
Registrován: pát 20.1.2012 23:27

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Guxx »

No jednotlive figury jsou treba u Scudu od Modeliku;-) jen by si ty lasery musel vzit 2 x a pak lepit po jednotlivych kostkach:-)
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jarek »

Míša Kulička. Ale to co ty ukazuješ jsou jiné pneu a jiný rozměr. Měli by být totožné z Kraz 255V
míša kulička
Příspěvky: 268
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od míša kulička »

To jarek - psal jsem: dal by se udělat

hledal jsem jestli takový vzorek existuje a ano, https://www.bigstockphoto.com/cs/image- ... k-on-track" onclick="window.open(this.href);return false;
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jarek »

To co jsi vložil naposled je ČSLA Barum Taktik na T-813 nebo na T- 815
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Vašku rozhodně si mi nic nezkazil. Naopak jsem rád, že nějaký takový úchyl na kola je :D . A děkuji za plodnou diskuzi. Zřejmě to opravdu vypadá, že si autor ulehčil práci a použil kola z předchozího modelu Maz 537. Po podrobném prostudování jsem usoudil, že nejblíže skutečné předloze je Enrico se svým Mazem - mimochodem velmi povedený model. Ale zřejmě to vypadá, že zůstanu u původního plánu a kola udělám tak, jak je autor namaloval. Zkoušel jsem figury ze stávajícího kola odřezat a myslím, že bych udělal víc škody než užitku. Navíc představa že bych nepoužil stávající laserovou sadu je pro mě celkem nepředstavitelná. Holt náš Topol jezdí na zkušebních pneu zapůjčených pro tento testovací model.

Jinak k modelu. Pro příští patlaly, doporučuji zúžit pomocnou chlopeň 432 e. Je přes celou tloušťku dílu 432 h a po zkompletování kola a přilepení k další pomocné chlopni 432 a vylézá nad profil kola.

Obrázek

A jak již zaznělo na začátku, základních dílů kola 432 je pouze 15, takže nutno šestnáctý prohnat přes kopírku.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezký večer všem modelářům.

Přináším další postup na kolečkách

Práce neustále pokračují, jen to jde děsně pomalu. Již mám jednu polovinu všech kol zhotovenou. Ještě mě čeká fůra práce s druhou. Celkem na kolech zatím nějakých 30 hodin času. Vnitřní díly kol jsou průměrově o trošku menší, takže jsem je musel doplnit. Ale disky je i tak překryjí takže jsem možná i rád, že tam nepůjdou tak ztuha:

Obrázek

Nedalo mi to a řekl jsem si, že bych mohl pneumatiky oživit nějakými nápisy. Na gumových kolech, který se dají zakoupit k modelu jsou znázorněná tato čísla, zřejmě rozměry pneumatik. Tak jsem se je pokusil vyřezat z papíru. Myslím, že po přestříkání by to nemuselo vypadat úplně zle. Otázka je, jestli se mi tohle vše bude chtít dělat 16 x :roll: Ještě bych chtěl doplnit jméno výrobce pneumatik, takže pokud by měl někdo nějaký návrh sem s ním.

Obrázek Obrázek


Ale je tu jedna věc, která mi momentálně trápí ze všeho nejvíc..

V laserovém setu jsou vypálené kdejaké..., které si člověk může bez problémů vyřezat, ale proč v setu nejsou zhotovené tyto části disků, které budou na modelu vidět snad ze všeho nejvíce, mi hlava opravdu nebere :evil: :evil:

Obrázek Obrázek

Vyřezat tohle v milimetrovém kartonu bez nějakého třepení a prohnutí se pro mě bude rovnat sebevraždě. Obávám se, že tím kola totálně zazdím.

Vůbec netuším, jaké jsou možnosti, ale stejně se zeptám. Byl by někdo ochoten mi toto vypálit laserem? Netuším cenové relace, ani jestli je to v takovém množství a velikosti vůbec reálné. Uvítám každou radu nebo nápad. Děkuji.

To je prozatím vše
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

To si přesně říkám já u modelu tanku. Chápu to jako úplně jinou filozofii laserů v Polsku.
Tady se k modelům dělají doplňky typu mřížka, dezén a podobně, zkrátka to, co většina lidí nedokáže vyrobit ručně.
U polskýho modelu máš z kartonu vyřezaný kolečka nebo obdélníčky na místo podlepu :?: :roll:.

Ta čísla na kola, to je skvělý nápad, ale taky pěknej mazec. Logo výrobce jsem se snažil zjistit už dřív, ale zatím bez úspěchu.
Pokud budeš s někým řešit laserování, tak bys tam ty čísla mohl zahrnout :? .
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od weselan »

Tohle je právě problém Model-Komu.Mám od nich doma 3 komplet modely, lejzry jsou na rozdíl od jiných polských vydavatelů docela chudé.V podstatě jen kostra podvozku nebo nástavby,takže velké,rovné plochy,které není problém si vyřezat sám.Spíš bych osobně přivítal ty menší,s kterýma je víc práce.Navíc si třeba kostru a kola musíš kupovat zvlášť a ne všude to zrovna mají komplet skladem.A už vůbec jsem nepochopil ten tisk některých dílů na docela tenký papír,blbě se mě s ním dělá.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Tak písmo na pneu jsem řezal už na zetoru, tam to bylo jednodušší, ale co se těch doplňků týče máš pravdu. Doporučím ti Akiho, když ti nebude vadit, že je to z alpaky....
Čím to budeš stříkat, nebo natírat? co třeba guma ve spreji? - ochranný nástřik na podvozek - třeba od Würta...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2571
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tyto problémy s laser sety jsou úplně všude . Já dělám Diorámko " Hamburský přístav " . Je to německý model a je to samé . Hodně věcí co jsou v laser setu bych si dokázal vyřezat sám , ale okna tam nedaly . Vypaloval mě je Tomáš Bělka z Betexy a cena byla celkem srandovní . Podle mě by si tuto sadu na Topola koupilo více lidí . Já teda rozhodně ano .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Takže koukám, že tento problém neřeším jen já, za což jsem celkem rád. A ten slabý papír je na práci opravdu špatný, s tím musím souhlasit.

Vašku s těmi čísly je to dobrý nápad, nechat si je přidělat k tomu ;) Kdyby se fakt někomu povedlo zjistit nějaké logo nebo název výrobce, sem s ním, kola by tím perfektně prokoukla.

Joska: Chtěl bych kola stříknout Gumovou černou od Tamiya. Uvidíme jak to bude vypadat. Teda ono uvidíme, jestli budu mít také čím stříkat :lol:

Kaktusák - Zkusil jsem napsat Tomášovi, tak uvidíme další postup.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Já bych ty nápisy na pneu, být Tebou, ještě zvážil.
Koukni na tuhle fotku (ta s tou babou). Jsou to přímo kola podvozku MZKT 79221. Na první pohled tam nejdou žádný výrazný loga, ani číslice. Ty, co jsou tam, by byly v měřítku nečitelný.

Ještě se vrátím k předešlému. Ty paprsky na náboje se opravdu mají podlepovat milimetrovým kartonem? Podle skutečnosti by to mělo stačit na sílu tiskového papíru bez podlepu. :? ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

No tak jako kola jsou super.... No a ty čísla?....to jde jaksi úplně mimo mě :shock:
A v tm podlepování bych byl opatrný. Podle mě tak maximálně na kanclák.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“