Železniční stanice a hradlo / ABC / 1:150 - HOTOVO

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Železniční stanice a hradlo / ABC / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj,

nemám žádné novější vystřihovánky pana architekta a chtěl jsem se také do akce připojit. Dnes jsem trávil odpoledne v krabicích na půdě, kde mám časopisy ABC z mého dětství (cca 20 let zpět). Bohužel v té době jsem neměl moc trpělivost a našel jsem hromadu rozstřihaných vystřihovánek, ale nemohl jsem najít žádnou kompletní (od RV ). Až v posledním časopise, který jsem otevřel, jsem na ni narazil. Jde o číslo 23 z ročníku 44 (vyšlo 15. 11. 1999).

Zde jsem narazil na menší vystřihovánku Železniční stanice a hradla, kterou se pokusím nyní sestavit. Nebudu si dělat kopie a stavbu provedu z originálu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Věřím, že se mi stavba povede

Jdu pracovat
Naposledy upravil(a) Krejcak dne čtv 18.7.2019 9:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Železniční stanice a hradlo / ABC / 1:150

Příspěvek od Laďuša »

Jo, tak tuty domečky jsem si stavěl ke kolejišti. Kruci, ono už to je 20 let, to to letí. Tuto vlákno by mohlo bejt motivací k jejich generální opravě :mrgreen:
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Železniční stanice a hradlo / ABC / 1:150

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj,

když jsem si to ABC prohlížel a viděl jsem datum vydání 1999 tak jsem se také lekl, jak to hrozně letí.

Nyní ke stavbě. Je to snad můj první domeček a trochu se s tím peru. Kvalita papíru, který byl několik let na půdě, je také horší. Každopádně protože jde o akci RV90, tak nemohu vzdát - i přesto, že jsem to několikrát měl namysli...

Nakonec jsem stanici dokončil, zda úspěšně je na posouzení jiných, já jsem až na pár detailů spokojen. Stěny jsou podlepeny kartonem 1,5 mm. Jedna lavička je po nájezdu vandalů a je trochu nakřivo, bohužel jsem si toho všiml pozdě. Přemýšlel jsem také o vyřezání vzduchu u laviček, ale vzhledem ke kvalitě papíru jsem do toho nakonec nešel. Celý model jsem nalepil na destičku z 1,5 mm kartonu. Do budoucna si ještě nechávám otevřenou možnost nějakého terénu kolem. Snažil jsem se také aby mi navazovala dlažba, bohužel někde to nebylo možné. Vše je lepeno bez chlopní.

Chyba, které jsem se dopustil z nepozornosti, je otočení střechy u menší budovy, kdy komín má být podle návodu na druhé straně a blíže k hlavní budově. Vím, že toto umístění je stavebně kravina (pata komínu vychází hned za dveře), ale už s tím nešlo nic jiného dělat.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Nyní mě čeká hradlo.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Železniční stanice a hradlo / ABC / 1:150

Příspěvek od Medium »

Pozor, u hradla nesedí rozměr na výšku jedné stěny, tuším té samostatné úzké. Dobré poměřit a případně poopravit.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Železniční stanice a hradlo / ABC / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj,

děkuji za upozornění, zjistil jsem to hned, když jsem zkoušel díl nasucho. Není problém to upravit, jenom bohužel nenavazuje kresba u základů domu.

Hradlo byla taková jednohubka z pár dílů. Opět jsou všechny stěny podlepeny 1,5 mm kartonem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Nyní již mohu prohlásit model za dokončený. Jsem rád, že jsem se akce zúčastnil a úspěšně dotáhl domečky do finále. Už mám v hlavě malou podložku ke stanici, tak uvidím, kdy se k tomu dostanu. nyní chci opět trochu pohnout s tatrou...



Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Železniční stanice a hradlo / ABC / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od IceZero »

Za mě pěkná práce. Taková malá vzpomínka na dřívější časy. Ale rozhodně potěší.
Takže paleček nahoru
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“