Státní hrad Rožmberk / ERKOtyp / 1:165

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Státní hrad Rožmberk / ERKOtyp / 1:165

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Už dlouhou dobu jsem nic pořádného nedal dohromady, ale akce jako je tahle a ještě na počest takového velikána mě nenechala chladným. Chvíli to trvalo než jsem se dostal ke většině svého archívu, ale pak jsem se pro změnu nemohl rozhodnout co dříve :) Spousta modelů tady bude možná i vícekrát, tak jsem se rozhodl, že vytáhnu jednu z těch vzácnějších. Když ne teď tak kdy? Druhý kandidát byl Romantický hrad, ale tohle je nějak hezčí :) Samotný hrad je naživo úžasný a kdo neviděl ať chvátá!

Stavbu jsem začal včera a do dneška jsem se pohnul minimálně, ale stejně mi to nedalo...

Originál:

Obrázek

A jediný prozatimní progress:

Obrázek

Z nějakého důvodu mi to papirove-modely.cz automaticky otáčejí naplocho. Někdo ma zkušenosti co s tím? Díky.

Edit: Vyřešeno novou fotkou a uploadem.

Obrázek
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: Státní hrad Rožmberk / ERKOtyp / 1:165

Příspěvek od RadekV »

tohle jsem lepil v roce 2010 a byla to radost. Těším se na pokračování... :) :)
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Státní hrad Rožmberk / ERKOtyp / 1:165

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Jo zatím je to stavební pohádka. Přesné a bezproblémové :)

No o víkendu a minulý týden jsem s tím krapet pohnul :) Tempo je zběsilé a retuš celku bude doladěna až na ni nebude třeba šahat. Takže někdy nejpozději pozítří.

:arrow: A tož včil fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Státní hrad Rožmberk / ERKOtyp / 1:165

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Ve znamení postupu. Moc není co popisovat. Staví se to samo a sedí to báječně. Všechny chyby na mou hlavu.

Hotovo část A.

Část B je zatím na cca 30%. Tomu odpovídá stav bez maskování chyb :D Na Ačku mi ale foťák taky něco vytáhl (retuš :roll: ), Takže ještě doladím.

Zatím vše a tady pár fotek. Poslední předznamenává velikost krasavce 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Státní hrad Rožmberk / ERKOtyp / 1:165

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No ehm, jsem to chtěl dokončit do konce roku. Povedlo se, ale zatím mám jednom dvě fotky těsně před instalací zbylých okenic, vlajky a lišty na věži. Zámek jako na fotce byl hotový už cca 2,5 měsíce. Ale nějak jsem se zasekl na terénu. V nejbližších dnech se pokusím dodat fotky po finiši (který už je ale světlo ne). Ještě přemýšlím nad dokoupením stromků a dodělání jejich vrcholků stylem, který je teď vidět v jednom z rohů - zámek kouká na kopci a pod ním jsou vrcholky stromu rostoucích okolo.

Chybky nějaké byly. Neseděla délka arkádových dílů (byly delší) a pár prkotin. Žádný horor. Vylepšení jsem zrealizovaol vyřezáním vzduchu a terénem.

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“