Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od sepecat »

Jo, tak tohle je výzva.
Uteču od domečků. Splácám radši něco pro děti. Třeba, třeba... pokladničku? Jo, to by asi šlo.

Volba padla na ABC 1/45, které vyšlo 10.01.2000, a ve kterém je pokladnička žabáka Ferdinanda o rozsahu 1x A4.
Obrázek Obrázek

Když tohle ABC vyšlo, bylo mi 14, a tuhle pokladničku jsem dal dokupy pro svoji tehdy ani ne 5letou sestru.
Měla z ní radost, i když to tenkrát nebylo nic extra. Co si tak vzpomínám, tak můj žabák měl hubu nakřivo, promáčklý břicho a okousanej klobouk.
No, uvidíme jak a jestli vůbec se mi ho znovu podaří složit, protože to je po letech první kontakt s ruční kresbou RV a "řídkým" papírem z ABC.


Začíná se paží, která je pomocí pohybového ústrojí spojená se spodní čelistí. Zvláštní to tvor. 8-)
Po slepení prvních 2 dílů je mi jasné, že budu muset hodně podlepovat. Už jsem si odvyknul i na silnější obrysové čáry. Bude to boj.

Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od sepecat »

Malý posun vpřed.
Spodní čelist se spojí s hlavou, následně se celek přilepí k tělu.
Všechny díly jsem podlepil tím samým papírem, na kterém jsou díly vytištěné. Je to sice vidět v ohybech a na hranách, ale aspoň trochu to drží tvar a nebortí se to.

Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od sepecat »

A jedeme dál. Žabák už je víceméně hotový, chybí mu ještě dodělat druhou tlapku a slamáček s pentlemi.
Snad už to teď nezvrtám.

Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od sepecat »

A je hotovo. Výzva je u konce.
Včera odpoledne jsem se žabáka pokoušel nafotit, ale asi z toho vedra mi vždycky, i přes různá nastavení foťáku, vycházel na červeném pozadí.
Počkal jsem tedy na večer. Jenže mezitím se "Ferďa" dostal do rukou klukům, kteří mu hned "dali nažrat", takže při posledním focení už měl promáčnutou a natrženou tlamu i pravý "pant".
Ale nevadí, hlavně že má úspěch.

Samotná vystřihovánka je v pohodě, ale použitý papír ji hodně degraduje. Až se divím, jak jsem ji před 19 lety vůbec mohl dát dohromady.

Díky za tuhle akci. Já se teď zase pomaličku vrátím k domečkům.


Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od mahdy »

Paráda, jak už jsem psal ve svém příspěvku tyto ábíčkovské pokladničky se mi líbí. Nešlo by natočit i video žabáka v akci?
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od Standa F. »

Prima 8-) . Prosím, přidej pár fotek hotového žabáka do sumární Galerie RV90, výše v této sekci - díky!
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od sepecat »

Díky. Galerie doplněna.
Spíš než o video se pokusím o nějakou animaci z fotek. Žabák už má funkční období za sebou a při každém snímku ho budu muset poladit. :-)
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od sepecat »

Já si teď uvědomil, že tu dlužím onu animaci se žabákem.
Než jsem se k ní odhodlal, žabáček odešel do žabího nebe. V mé nepřítomnosti (v pracovní době) byl dětmi odsouzen k smrti přejedením.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žabák Ferdinand / ABC / 1:?

Příspěvek od Standa F. »

Správně, tak má vypadat život vystřihovánky, její účel byl beze zbytku naplněn: tatínek si pohrál, děti si pohrály, na věčnou památku zůstaly fotky a zážitky.
Archiváři, co nám...ehm... co vám leží placatice 50 let v šuplíku - styďte se! 8-)
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“