Sněžný Rolls Royce / ABC 4/23/ 1:32

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Sněžný Rolls Royce / ABC 4/23/ 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Takže třetí člen rodu přidává třetí snad ne poslední model našemu velkému oslavenci. Ale neodpustím si ji já přihrát svíčku, v době, kdy byl tento časopis na pultech, už mě maminka měla v bříšku a možná o mě už i věděla...
Obrázek
Dlouho jsem přemýšlel a vyhrál to Sněžný Rolls Royce z ABC, které ke mě připutovalo jako hromádka dalších v balíku k vyhození.
(kdyby měl někdo zájem o staré časopisy VTM nebo letectví a kosmonautiky, tak mohu sloužit v rámci úklidu)

Ale teď k modelu:
Jedná se o projekt francouzkého mechanika Adolfa Caigresseta - kterého osud zavál až do císařského ruska, kde se zabýval zlepšením průchodnosti vozidel v terénu, hlavně sněhu. Což se mu zjevně povedlo.

Právě v tomto díle jezdil I.V.Lenin, více v naskenovém článku
Obrázek

Model je na dvou stránkách a dva díly jsou schované na další stránce, tak pozor!
Obrázek Obrázek

A stavba inu nostalgická, ani nemohu řídici, zda jsem ho kdy stavěl...spíše ne.
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sněžný Rolls Royce / ABC 4/23/ 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Tak Leninovy sáně jsou hotové. Jak tu všichni vzpomínají oddychová stavba je u konce, chvíli jsem přemýšlel o bílém šmirglu jako sněhovém podkladu, ale ten čas tomu nepřeje.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněžný Rolls Royce / ABC 4/23/ 1:32

Příspěvek od Standa F. »

Prima, hezký starý vehikl! 8-)
Od mé 8. třídy základky, kdy vyšel, si občas říkávám, že bych ho MĚL konečně slepit... no, snad se na něj někdy dostane! ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sněžný Rolls Royce / ABC 4/23/ 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Jo jo, díky. Krásná vzpomínka, kdy se pásový pohon dělil na 4 díly. Dnes je člověk rád, kdy jen článek pásu má pouhé 4 díly...
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“