Kleine KR6 / vlastní tvorba(TMmodels) / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Kleine KR6 / vlastní tvorba(TMmodels) / 1:32

Příspěvek od Boďa81 »

Na začátek sklizně cukrové řepy jsem si taky slípnul jednu starší mašinu. Jedná se o stroj německé produkce a to Traktorový sklízeč cukrovky Kleine KR6. U nás jej používali v agregaci s traktorem Zetor Crystal 12045, kde řidič měl otočenou sedačku a přidaný malý volantek pro žízení dozadu. Samotný stroj nejprve cepákem ořízl chrást, dále seřezávací nůž provedl skrojek vršku bulev ( odkrojil zůstatek stonků chrástu) a vyorávací segment vyoral bulvu, která prošla krátkým čistícím dopravníkem. Ten jí združil do řádku pro další stroj. Stroj je připojen do tříbodového závěsu a hlaný pomocí kardanky. Tento stroj se vyráběl mezi lety 1981-1987. Čerpal jsem podle mála fotek, dílenské příručky a několika videí, proto je možné, že na modelu jsou nepřesnosti.

Klasicky se jedná o moji tvorbu, rýsování a následné sestavení. Model bude dokončen až podle podložky a detailů a případného doplnění světel a kabeláže po spojení s traktorem.

Zde pár fotek předlohy:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Kleine KR6 1:32 /vlastní tvorba/ TMmodels

Příspěvek od Boďa81 »

a nyní stavba
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kleine KR6 1:32 /vlastní tvorba/ TMmodels

Příspěvek od JoskaM »

Teda pane Morávku nádherná práce až na ty kola, to jste si půjčil od nějakého papírového modeláře, ne?
:lol: promiň neodolal jsem oslovení :D
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Kleine KR6 1:32 /vlastní tvorba/ TMmodels

Příspěvek od Boďa81 »

JoskaM píše:Teda pane Morávku nádherná práce až na ty kola, to jste si půjčil od nějakého papírového modeláře, ne?
:lol: promiň neodolal jsem oslovení :D
neboj kola nejsou ještě dodělaná, na nich ještě zapracuju :roll: :D
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Kleine KR6 1:32 /vlastní tvorba/ TMmodels

Příspěvek od Boďa81 »

Nakonec mě to už nedalo nesepřáhnout soupravu k sobě. Zhruba takto bude vypadat v zapřažení do Zetor Crystal 12045 s přidaným pomocným řízení pro jízdu vzad.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kleine KR6 1:32 /vlastní tvorba/ TMmodels

Příspěvek od JoskaM »

To se muselo úplně fajně řídit...
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Kleine KR6 1:32 /vlastní tvorba/ TMmodels

Příspěvek od Boďa81 »

JoskaM píše:To se muselo úplně fajně řídit...
dle dostupných informací od kamaráda, co měl možnost s touto soupravou jezdit, to bylo prý "fajnové" :D :D ( otočená sedačka a volant s hadicema natažené k řízení, jinak vše ostalo stejné )
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“