Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

Tak yvane, máš pravdu, nic méně, kolik modelářů tohle udělá? - a pak folie je ta nej co mám, pak už jen mikrotenový pytlík, ale to co píšeš s kabinou a proporcema máš pravdu. Mě nesedí hlavně ty kola a teda dnes rám, mám kousek hotový a taky mám pocit, že je to od velkýho bráchy - písnu, a uvidíme co druhý pan Beta.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od yvan »

Udělá ten, kdo chce dobrý výsledek ;)

Přece když mám tvrdou fólii, tak hledám tenší a tvárnější, ona klidně může být na to krajní okno v podstatě jakákoliv fólie, stačí, aby byla průhledná nezávisle na vzdálenosti (čili ne zrovna okýnko z obálky) a pak už je to jedno. Ta kabina to slepením papíru podrží dole ve tvaru, střecha zase nahoře a svislou ti udělá boční okno z tvrdší fólie. Když na to nebudeš šahat, tak klidně může být hodně ohebná, ono když to bude držet oblouček, tak se to na takové ploše nebude mít kam promáčknout. A kdyby se ti ani takhle nedařilo, tak s citem horkovzdušnou pistoli a jemně to přemlouvat.

Trochu experimentuj, lepíš to tak, jak to má vypadat, ne tak, jak si myslíš, že to slepí někdo jiný ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

No právě. Folie byla tvarovaná jen za studena, byla to chyba.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od Tomáš S. »

Pokud by nebyla horkovzdušná pistole (navíc je ohavně těžká, velká a špatně se s ní manipuluje) tak zkus zavolat i kamaráda z koupelny-fén. ;) Dál bych viděl jako další pomoc sekunďák-s tím by se ale muselo velmi, opravdu velmi opatrně... :roll:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

S tím sekundovým lepidlem jsi to myslel jak, jako napustit?
Fén doma jinak máme....
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od Tomáš S. »

Jo jo přesně tak. Napustit to po hraně sekunďámem i když nevím jestli by to mělo nějaký efekt... ;) :idea:

A co tu kabinu udělat prostě na přebarvení?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

To je to, to je beta, ta by se přetírat neměla.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od bedatruhlar »

Mám pocit že beta by se něla tak nějak ani retušovat,a ani nijak upravovovat. hold u Bouškú je to jinak , Beta tester si dělá v podstatě upravy jaké chce a potom jak má autor opravovat chyby že Viz E 512. Jozef to nebylo mířeno konkrétně na tebe .
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od yvan »

No se sekunďákem se k tomu nepřibližuj. Na papíru budou mapy, sklo se nevratně zamlží a efekt veškerý žádný. Ta měkčí fólie je základ, jak je tam oblouk, musí papír držet fólii a ne naopak (samozřejmě pokud fólie nedrží tvar). Stačí se podívat kolem sebe a to by bylo, abys na nějakou vhodnou nenatrefil.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

No bez sekunďáku bych nemohl pokračovat, ale vím jak to myslíš.

Za dnešního aprílového dne(zamračeno, pak krásný slunečný podvečer vystřídaný sněhovou bouří :shock: ) jsem dospěl až sem:
Obrázek Obrázek Obrázek
Tedy schází jen kapota a rám.
Když jsem si sháněl podklady, tak jsem se těšil na takovou to drátěnku, Ale v betě žádné inovace, že. takže z vystřihovánky dostante toto - je to přesně, protože moc jsem tohoto drátku neměl, takže oprava nebyla možná, chtělo by to asi prodloužit ty zadní , nebo zkátit ty přední?
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

Kdo si dal pět a pět do kupy, tak vytuší, že je tu konec.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Zbytek na grafikovi,
Co napsat, stavělo se to dobře, report se bude týkat spíše drobností.
Ale jak psal Tomáš přebarvit, jo to láká, jak kabinu, tak kola, tak motor. Třeba to tady ještě probudím s jednou svou přebarvenou a překopanou třítkou, ale nechci předbíhat.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Pěkný, jenom ty kola mi přijdou dost předimenzované (co se šířky týká).
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od TomasT »

TOm.a.s.h. píše:Pěkný, jenom ty kola mi přijdou dost předimenzované (co se šířky týká).
Jo, podle výše přidaných obrázků skutečného stroje by si zasloužily ubrat možná třetinu šířky (přední i zadní).
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

Tak si naštěstí nikdo nevšiml, že mi tam ještě schází zrcátko, no už ho tam mám, takže konečné foto bude pak v galerii.
Jinak jsem napsal reportek. asi mám velké písmo nebo malý papír, jsou to dvě stránky, ale hoodně doporučení.

Jinak jsem přepočítal kola a napíšu to politicky, rozměry podle příručky jsou 6x16 a 11x28, kolik by měly být na modelu, když je v měřítku 1:32? (a zajímalo by mě to od štefína! kdo ví tak ví)

Mě to vychází, (s přihlédnutím na optiku-tedy jak by to asi vypadalo) na bezmála poloviční pásek běhounu u předku si to dokážu představit ale u toho zadku -to by znamenalo opravdu udělat kulatý profil a na něj tvarovat špalky.

Jdem pod vodu....
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 3011 / Jiří Bouška / 1:32 Beta

Příspěvek od TomC2 »

Pěkný. Kola bych určitě zúžil. ;) A ještě bych možná zmenšil trošku světla, možná je to jen můj dojem ale příjdou mi moc veliký ve srovnání s předlohou. :oops:
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“