Valníkový návěs "Agrotec Iveco"/PK Graphica/1:32/Dokončeno

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Valníkový návěs "Agrotec Iveco"/PK Graphica/1:32/Dokončeno

Příspěvek od Josef1975 »

Dobrý den všem. Po nějaké době jsem se rozhodl pro prezentaci jednoho z dokončených modelů, tentokrát se jedná o valníkový návěs "Agrotec Iveco", který vydala PK Graphica v roce 1999, číslo modelu 18. Stavěl jsem z původní verze, v současné době se dají na objednávku pořídit starší modely od PK Graphicy v laserovém tisku. Model tvořil soupravu s tahačem zn. Iveco, číslo modelu 17. Model jsem dokončil před týdnem, celá stavba trvala zhruba jeden měsíc.

Náhled na obálku modelu

Obrázek Obrázek

Jako první jsem zpracoval kola, včetně rezervy. U téhle části modelu si pomáhám pomocnými bočnicemi, které vyřezávám z krabiček, např. od čaje.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako další následoval zadní nárazník, odrazky, cedulka TIR a cedule Long Vehicle jsou podlepeny papírem z vystřihovánky. Stejně tak i díly na předním čelu návěsu.

Obrázek Obrázek

Další přišly na řadu díly boků, podlahy, střechy a čel návěsu. Podlahu jsem podlepil kartonem o tl. 1,5 mm, zbylé části kartonem o tl. 0,5 mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Sestavena skříň návěsu

Obrázek Obrázek Obrázek

Rám podvozku, vyztuženo kartonem

Obrázek Obrázek

Podpěrné nohy

Obrázek Obrázek

Blatníky, lepeno natupo.

Obrázek

Díly podvozku a doplňky

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Finální fotky

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A pár společných fotek s dalšími návěsy

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Při stavbě jsem nenarazil na žádný zádrhel, a bylo fajn si odpočinout od "Dakarek".

No, a to je vše ;) Hezký den a u další prezentace, třeba z jiné kategorie, na shledanou.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“