AMO F-15 / Modelik / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ali »

Pustil jsem do stavby sovětského náklaďáčku z roku 1928 AMO F-15. Nějaké informace o vozu si lze přečíst na tomto odkazu.
Autorem je Jerzy Janukowicz, rozsah vystřihovánky činí 6xA4, psaný návod není k dispozici, ale je tu 5 stran nákresů- které jsou velmi přehledně zpracované. Model svým pojetím působí spíše jednodušeji- hlavně kvůli absenci motoru.
Začínám dle prvních kreseb podvozkem, odpružením a koly:
Obrázek Obrázek Obrázek
Kabinu je možné slepit s otevíracími dveřmi (taktéž i přední náprava lze udělat natáčecí)- nicméně pohyblivé části jsem zamítnul a lepím na pevno.
Zpracovaný základ kabiny:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Slepené dveře, "falešné" panty, pevná střecha a mírně vylepšený chladič:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jak jsem uváděl, model neobsahuje žádný motor. Na spodní část kabiny se lepí jen tyhle "vany", výfukové potrubí a "kardan":
Obrázek Obrázek
Během dosavadního postupu jsem nenarazil na žádnou nepřesnost- vystřihovánka dokonce počítá i se šířkou papíru, tím pádem se model lepí velice příjemně. Jediné co trošku zamrzí je absence "zapasu koloru" červené barvy (ale třeba nakonec nebude zapotřebí). Náhradní barva je tu jen zlatá, kterou kvůli přetírání nevyužiju...
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ali »

Kabina umístěna na podvozek:
Obrázek Obrázek
Nášlapné prahy a blatníky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Připravené nosníky na umístění korby:
Obrázek

Musím ještě uvést na pravou míru absenci zapasu koloru v červené barvě. Zapas koloru vystřihovánka obsahuje- jen je šikovně skrytý u bočnic korby, takže jsem jej jen přehlédl...
Naposledy upravil(a) Ali dne pát 19.2.2021 19:38, celkem upraveno 1 x.
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Umberto »

Moc pěkná formulka Aleši :lol:
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ali »

Jojo- formulky teď nějak netáhnou... Když tak koukám na tvou rozestavěnou Tatřici, řekl bych že nejsem sám, kdo zrovna formulově "lenoší"...
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ali »

Pokračuji kompletací modelu.
Mírně poupravená světla:
Obrázek Obrázek
Postaveno na kola:
Obrázek Obrázek Obrázek
Posledním zbývajícím celkem je korba. Model umožňuje udělat vyklápěcí bočnice, ale v mém provedení jsou napevno:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ali »

Dokončený model:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Co napsat závěrem:
Model je svým pojetím spíše jednodušší, ale není to na úkor vzhledu. Konstrukci mohu jen pochválit. Stavba mne bavila a to si myslím, že je nejdůležitější :D
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Umberto »

Aleši je to nádhera...tvoje čistota práce je dokonalá ala styl COVID - 19 v rukavicích :lol: :lol: :lol: Co bych asi ještě doplnil tak plastické matky na korbě a na blatnících...divím se že ty takový tuner to tam nemáš ;)
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: AMO F-15 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ali »

Díky, ale tady žádný tuning zamýšlený nebyl (a s tím označení "tuner" bych to nepřeháněl...)
Plastické matky na blatnícíh/korbě/kolech mne ani nenapadly, ale když se na to tak koukám- možná by tomu slušely, ale to by pak chtělo i jednotlivá prkna na korbu apodobně. Vystačím si s modelem takto ;)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“