Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32/ Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32/ Hotovo

Příspěvek od Petr Velecký »

Ahoj všem,
už je to nějaký pátek co jsem zde něco prezentoval. Již od března letošního roku, věnuju svůj volný čas, prvnímu modelu od tohoto autora. Na fóru je prezentována pouze beta stavba od Zolla. K vystřihovánce samotné pořízeny laserové dezény a mřížka chladiče na kabinu.
Něco málo o skutečném sklápěči najdete pod tímto odkazem https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_706. Zde je i popsán rozdíl mezi MTSP, jenž stavím a MTS, jehož model v modré barvě, už zde několik modelářů stavělo.
Stavba probíhá bez problémů, všechno sedí až neskutečně přesně. Veškeré nepřesnosti přičítám sobě. Jen motor má ke stu dílů a je jen škoda, že celý nakonec zůstane pod kabinou. Výfuky jsem poprvé slepil placaté, ale jak postupně ubývá dílů, zůstalo mi cosi připomínající díly plastických výfuků(označení dílů Y1 až Y5). V textové návodce označeno jako xxxxxxx.
Nyní se věnuju příslušenství na rámu, konkrétně výfuku.
První fotka dokládá vlastnictví originálu.

Snad brzy přiložím nové foto s postupem...

Petr

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Petr Velecký dne čtv 27.5.2021 8:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. To je plastická varianta výfukových parohů pro masochisty :lol: .

Máš to moc pěkný. Zvlášť chci vyzdvihnout retuš ;) .
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Vašku díky,
ono v podobném masochistickém stylu pokračuje vlastně celé výfukové potrubí...vše se snažím co nejpečlivěji stáčet a hledat tu správnou pozici,aby se potrubí dostalo kam má.To v případě toho před tlumičem jsem musel slepené rozřezat a znovu skládat...
Tvé modely jsou pro mne zdrojem inspirace.
Petr
Kubaxx
Příspěvky: 59
Registrován: sob 18.2.2012 13:59
Bydliště: Jägendorf

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Kubaxx »

Tak teď jsem sem po nějakém čase zabrousil a nestačím zírat :o :o ... úplně dokonalá stavba. Jsem zvědavý na pokračování :-). Jinak už jsem se setkal i s názorem, že na modelu téměř nic nesedí a nedá se lepit....tak nevím, čím to je.... :?: :?: :lol: :lol: Fakt moc pěkné.
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Ahoj,
v roce 2021 snad lepším než ten loňský. Těší mne zájem samotného autora. Úplně tak dokonalá stavba to není...chybky tam jsou. Dalo by se říct, že je hotova celá zadní část rámu. Chybí snad jen mailer a zadní dvojmontáže kol, které jsou zatím jen nasucho. Lepidlem je chytím, až bude na svém místě i náprava přední. Při usazování zadní nápravy došlo na zkracování zadního kardanu díl D122 o cca 7mm. Jinak by mi náprava nesedla na listová pera. Doufám, že nebudou chybět u kardanu pro předek. Nyní začínám pracovat na předním nárazníku a jeho uchycení. Poté již budu věnovat čas kabině. Samozřejmě postup dodám ve formě fotek. A zde foto aktuálního stavu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Brzy ahoj

Petr
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Radost na to koukat :-)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Kubaxx píše:..... Jinak už jsem se setkal i s názorem, že na modelu téměř nic nesedí a nedá se lepit....tak nevím, čím to je....
"Je to kampááň!" :)



Moc pěkně pokračuješ Petře. ;)
Kubaxx
Příspěvky: 59
Registrován: sob 18.2.2012 13:59
Bydliště: Jägendorf

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Kubaxx »

Tak teď jsem koukal do 3D a vážně je ten kardan delší...asi zůstal z MTS24 bez předku...asi vyměnim betatestera :lol: :roll: Důležité je, že není kratší :-D.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Chválím čistotu i retuš, moc pěkné.
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Ahoj,
ve stavbě nadále pokračuju svým šnečím tempem, takže to přibývá opravdu pomalu. Na druhou stranu jsem chtěl přinést trochu větší postup než jen nalepený nárazník vepředu. Momentálně pracuju na nástavbě a to konkrétně předním čele, všechno je to hodně o podlepování. Snažím se nechat podlepené díly co nejdéle pod zátěží, aby se to moc nekroutilo. Mailer moc funkční nebude, neboť se mi jednotlivé pístnice nepodařilo stočit tak, aby to chodilo hladce. Některá jde lehčeji, jiná zachytává. Rozhodnu se až to všechno budu kompletovat.
A vůbec dost slov, tady je důkaz mé práce...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak příště...

Petr
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Ahoj,
již nějaký ten den mám hotovu nástavbu. Původní záměr udělat vše funkční, vzal brzy za své vzhledem k ne hladce chodícímu maileru. Posléze vyvstal další problém se zajišťováním jednotlivých čepů. Tak je to všechno napevno bodnuto vteřiňákem. Alespoň je to pevnější, jen zadní čelo by v případě "naložení delšího nákladu" šlo sundat dolů.
V tuto chvíli začínám psát poslední kapitolu tohoto příběhu a to kabinu. Snad brzy dodám foto. Předpoklady na to mám vzhledem k ještě dalšímu týdnu karantény...

Petr

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Zdeněk-TEO dne sob 20.3.2021 12:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Mezi odkazy fotek odebrán jeden znak a přidána mezera.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od haageeman »

Krásná modelařina :!: :!: :!:
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Pavel Pejša »

Neskutečně čistá stavba neokoukaného matesa.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Já vím píšou to tady všichni , já nepřidám nic nového . Ale jak dokážeš udržet tu čistotu to nechápu . Nikde nic přetahlého , nikde nic ušpiněného . Jestli se ti takhle čistě povede i kabina , která je teda fest kulatá tak to bude dokonalý model .
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Třístranný sklápěč Š706 MTSP 24/ AK modely/ 1:32

Příspěvek od Umberto »

Přidávám se k ostatním...velký kus odvedené poctivé práce...taky se na tento model chystám, tak aspoň potom budu mít kam chodit na inspiraci:-)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“