Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tak jsem tu s pravidelnou měsíční zprávou o činnosti. Tentokrát přišly na řadu nádrže na naftu a olej. Čtyři číslované celky, práce ale dosti.
U dílů 32u, 33a, 33b a 33c je třeba dodělat rubovou stranu.
Díl 32z jsme pak modifikoval, aby odpovídal bočnicím 32s a 32t.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Dobře Vy, pane Vachmajstr :!: :!: :!: Libové to ,,monstrum".
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Tohle je opravdu vzorová čistostavba.
Moc pěkná práce. :o
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Monstrozní žlutý model. Neskutečný. Moc pěkné.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Fakt nádherná čistá žlutá práce ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pánové, díky moc za podporu. Nemenší uznání však zaslouží autor modelu. Třeba ta olejová nádrž je prostě úžasně vymyšlená a drobné nepřesnosti jsou způsobeny pouze sílou podlepení v důsledku převodu měřítka. Pokud sem pan Urban ještě někdy nakoukne a pokud skutečně vytváří něco dalšího do avizované série, v což pevně věřím, přimlouvám se za navrhování modelu zrovna jako 1:32; takovou krávu v pětadvacetině stejně bude dělat jen pár největších šílenců.
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Boďa81 »

je to radost sledovat jak to přibejvá a v jaké kvalitě a už je ve stavbě dozer komatsu a to je teprve mazec
losllanos1
Příspěvky: 43
Registrován: sob 7.4.2012 14:39

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od losllanos1 »

Tak som sem zabludil po velmi dlhej dobe nakolko pracovne zalezitosti mi nedovoluju sa moc venovat papierovemu modelarstvu

To co vsak vidim som ani len necakal .
Lukas je borec Kazdy iny modelar by to uz davno hodil do kosa
Je pravdou ze zmenseny model ma kopu nedostatkov nakolko bol mnou zmenseny a este upraveny v orpiku je mozne ze to vsetko slo pri tlaci do kytek .
Je mi to uprimne luto ale verim ze lukas sa stym velmi dobre popasuje vcom mu drzim palce

Co sa tyka dalsich modelov bohuzial je malo casu a tak Komatsu 575D superdozer napreduje pomaly ale isto takze nepocitam ze v dohladnej dobe cca pol roka by doslo k vydaniu a ak tak by sa mal model vydavat
Na slovensku a v mierke 1:25 a nepocitam z prevedenim modelu do 1:32 dovodov je na to viac ako dost

Chcem vsak docielit pri vydani modelu Komatsu 575D aj reediciu Komatsu 830EA-C v mierke 1:25 aby bola seria zachovana ale myslim ze sa bude tento model tlacit jednotlivo len pre vaznych zaujemcov tak isto by mala pribudnut Komatsu WA1200 kolesovy nakladac .
Ale to ako iste viete je hudba buducnosti .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Děkuji moc za zprávu z úst nejpovolanějších. Tradičně má část dobrou a špatnou ;) Dobrou zprávou určitě je, že se na dalších kouscích se série dále pracuje. A vůbec mi nevadí, že k vydání nedojde do půl roku. Pokud by se tak stalo tak za dva tři roky, plynule bych z dumperu mohl přejít na dozer :) Pro mne "špatnou" zprávou určitě je, že se už nepočítá s měřítkem 1:32. Pětadvacetinu bych nestavěl už jen proto, že bych ji neměl kam dát. To snad jen ten kloubový dumper, který se kdysi taky avizoval a který je menší. Na druhou stranu kdyby byl model vytištěný na barevném papíře, odpadlo by to zdlouhavé retušování, které užírá vodovky nevídaným tempem, a třeba bych se do něj pustil. A nebo že bych si pořídil extra velkou Komatsu vitrínu? ;) Zkrátka, možností je spousta a pro modeláře je nejdůležitější, že výhledově další kousek do série snad bude.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Na :arrow: akci v Neratovicích byl zřejmě k vidění základ dozeru. Tak to je pořádná motivace k lepení. Leze na mne rýmička, to bych s tím mohl zase pohnout.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tak jsem tady s dalším, letos zřejmě posledním, pohledem na postup stavby. Už u nádrží jsem chválil konstrukční řešení, u zavěšení předních kol to platí dvojnásob. Vymyšlené je to opravdu fantasticky, snad s výjimkou některých válcových tvarů, u nichž je sem tam nějaká ta nepřesnost už skoro pravidlem.
Zvlášť za zmínku stojí:
- u kroužků 36j a 36k nesedí vnitřní průměr, nahradil jsem je namotanými pásky;
- díly 36m a 36n mají prohozené značení a v návodné kresbě nesmyslný tvar;
- díly 37o jsou zbytečné (navíc);
- pásky 38j by měly být šedé (imitace stříbrné);
- díly 38l a 38m (rub a líc) nemají stejný tvar
- pásek 38t buď prodloužíte o cca 1,5 mm (a pak nepatrně upravíte vnitřní průměr disku kola) nebo díl 38u nahradíte do 38t namotaným páskem, jelikož jeho další zúžení by bylo na úkor slepitelnosti.
- držák 40d-f se nevejde mezi držáky 8h-k nalepené na rámu.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

Předpokládám, že si u toho často pouštíš (We all live in the) Yellow Submarine od Beatles 8-) - skutečně veledílo, jak od autora, tak od Tebe coby stavitele - ať se daří!
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od jarek »

Je to paráda a ten detailní popis je taky skvělej.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Díky, pánové. Popravdě, nic o žluté k tomu neposlouchám, to už by bylo vážně moc. ;)

Obrázek

Tentokrát pár drobností. Se světly jsem se trošku natrápil. Poprvé jsem použil transparentní barvy a moc se mi nedařilo - buď to bylo čmouhaté, nebo moc tmavé. Toto je asi pátý pokus.
Poznámky tentokrát stručné:
- díly 28a, 28x a 45f - dodělat rub.

Příště bude chladič velikosti malého náklaďáku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
mroz123
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.4.2016 23:29

Re: Komatsu 830 E-AC / Orlik / 1:32

Příspěvek od mroz123 »

Ahoj, pěkná stavba, také ho mám zrovna na stole a je pravda, že člověk musí přemýšlet hódně dopředu.
Například ta zadní náprava

Obrázek

Zadní vnitřní kolo přijde přilepit na červenou plochu, ale přes ten modrý válec nepůjde přetáhnout, tudíž ten je třeba nalepit až po osazení zadního kola.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“