Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Mára79 »

Motor má být šikmo, mají to takhle všechny nákladní auta, mimo Tater. Je to z důvodu, aby šel kardanový hřídel z převodovky co nejpříměji k diferenciálu zadní nápravy.
Kubaxx
Příspěvky: 59
Registrován: sob 18.2.2012 13:59
Bydliště: Jägendorf

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Kubaxx »

No koukám že je tu odborníků na MT....Pipiroha díky za osvětlení :-).
:arrow: To že značky na rámu jsou rovně ještě neznamená, že jsou špatně. Plošky na úchytech motoru však nejsou obdélníkové, tudíž když se slepí k sobě, zajistí požadovaný sklon motoru.
:arrow: Ohybové značky jsou skutečně opačně, ale nikdo nejsme dokonalý...myslím že pro modeláře místního kalibru to není problém.
Schroub
Příspěvky: 66
Registrován: úte 24.1.2012 10:11

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Schroub »

Tomáš S. píše:Jéje vy tomu dáváte... Porovnáváte jabka a hrušky - řada RT je něco zcela odlišného než MT! Byť se to občas někomu plete, protože mají podobné kabiny, ale podvozek a motor je úplně jiný! Nehledě na to, že obě řady mají motor poklopený, u MT je to myslím ještě znatlenější než u RT, takže - "Mates", má vždycky motor z kopce, žádná výjimka. I kryt motoru v kabině je zešikmený... ;)

Obrázek Obrázek

:arrow: http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... start=1560" onclick="window.open(this.href);return false;
ještě bych přidal jednu fotku http://www.liaznavzdy.cz/images/mt/144.jpg
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

V rámci nadcházejících dušiček jsem se rozhodl vzkřísit jednoho kostlivce. Stavbu jsem se snažil od ledna 2017 rozjet několikrát, ale nikdy se mi nepodařilo příliš pokročit. Vždy jsem udělal pouze několik drobností, které jsem rovnou navěsil na rám. Tato spousta drobných posunů nicméně ve výsledku znamená téměř hotový podvozek. Aktuální stav při kříšení kostlivce na fotce níže.
Obrázek

Minulý týden na Model Hobby jsem se pustil do korby. Aktuálně hotové ložná plocha a čelo. Na zbývajících bočnicích pracuji nyní.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

Drobný postup. Připraveny části na zkompletování korby a příslušenství za kabinou.
Obrázek Obrázek

Poznámka:

:arrow: Jedno upozornění ke skříním za kabinou - díl G74 má symetricky vynechanou barvu pro umístění beden. Bedny ale nejsou stejné. U G71R je nutno díky zkosení část plochy na G74 zašedit viz foto (fotil jsem po slepení v okamžiku, kdy jsem měl již zabarveno).
Obrázek

Zbývá kabina a začít sesazovat celky dohromady, abych zjistil, co všechno budu muset dodělat z kopie (protože se obávám, že část nezpracovaných dílků zkončila kdesi v propadlišti skoro tří let...).
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

Týdenní report. Pokračoval jsem v patlání drobností na rámu. Většinu času zabrala potrubí. Tady jedno drobné upozornění - nevím, jaké mají ostatní zkušenosti s tímto papírem, ale při stáčení potrubí zejména malých průměrů se mi papír začal separovat do dvou vrstev. Vrhul jsem se i na kabinu. Ta je kulatá až hrůza, najít tam jednu přímou linii je docela problém... :lol: V kabině jsem měl původně už vlepenou mřížku z vystřihovánky. Ale protože se na trhu v době odstávky prací objevila vylaserovaná mřížka, rozhodl jsem se tu původní vykuchat a osadit vypálenou.
Obrázek Obrázek Obrázek

Při hledání, co vše mi ještě chybí dokončit, jsem narazil na jednu nevýhodu šuplíkového modelu. Bezmála tři roky pauzy se projevily na zbytcích vytřihovánky - zub času se zakousl, a zlikvidoval nebo tedy spíše zabordelil někam část zatím nepoužitých dílů :D (zatím jsem nenašel přední stupačky, přední a zadní nárazník). Takže budu muset dodělat z kopie.

Jde to sice pro mě zcela obvykle pomalu, ale pomalu už začínám vidět poslední zatáčky před cílovou rovinou... :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pěkné to máš. Model nemám, takže k rozvrstvování papíru se nemohu vyjádřit, ale podle natvarování na kabině bych doporučoval papír při práci víc navlhčit (stačí jemně nasliněný prst) a víc se s tím pomazlit, ne tolik na sílu.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

Úvodem děkuji VaškoviS a Lukášovi za rady a pomoc.

Musím říct, že je to již velmi dlouho, co jsem naposledy mohl říct "model je hotový". Nejprve ještě pár drobností ze stavby. Původně jsem chtěl model dokončit na Neratovickou soutěž. I přes noční práci a jen dvě hodiny spánku těsně před soutěží se to nepodařilo. Střechu jsem totiž dvakrát musel odpárat a třetí pokus o nasazení jsem vzdal. V tu chvíli mě už zbývalo jen nasadit střechu na kabinu a dolepit asi 10 dílků předních blatníků. Po Neratovicích dost opadla pracovní morálka, takže model jsem dokončil až v podstatě nyní. Pár fotek z průběhu stavby.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K modelu mám ještě dvě upozornění:
- Díl F37 je zrcadlově otočený.
- Šablona pro madlo Fx1 v kabině je krátká


Co říct závěrem? Jsou to v podstatě tři roky od zahájení stavby, z toho přibližně dva a půl roku model ležel v šuplíku. Jsem rád, že se mi jej nakonec podařilo dolepit (už jsem tomu moc nevěřil, že se to zadaří). MTS se lepil bez větších problémů a veškeré nedostatky, které ve výsledku na modelu jsou, jdou na vrub mé neschopnosti. Mluvím zejména o kabině, na které jsem nastřádal řadu nedostatků. Nicméně model je hotov a i přes nedostatky je z rozumné vzdálenosti poměrně koukatelný. Takže děkuji autorovi za parádní model, který má na masce jiné logo než Tatra.

Na úplný závěr pár fotek hotového modelu:
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Teď již jenom doufám, že mě dokončení nakopne a vrátí se mi dlouho postrádaná chuť do lepení...

Jirka Z.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Ahoj.
Model koukatelný rozhodně je ;) .
Gratuluji k dokončení.
Vašek
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od maggi »

Jirko, máš to suprově udělaný. Gratuluji ke zdárnému dokončení a hurá na dalšího trambuse.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Gratulace ke zdárnému dokončení. Ty úhly jsou šílené.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32

Příspěvek od zkooter »

V první řadě gratuluji k dokončení ;) A co se týče rozvrstvování malých dílků potrubí, k tomu dochází snad u všech vydavatelů co jsem lepil. Zjistil jsem, že daleko lepší, než s tím bojovat, je se tomu poddat a prostě tu jednu vrstvu sloupnout. Dílek je pak daleko lépe tvaruje, jen tím, že je slabší, tak je i náchylnější na promáčknutí a jiné poškození. Je potřeba s ním pracovat opatrně a nebo pro jistotu zevnitř přetřít Herkulem pro zpevnění. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Vypadá to moc hezky .
Kubaxx
Příspěvky: 59
Registrován: sob 18.2.2012 13:59
Bydliště: Jägendorf

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Kubaxx »

Vím o problémech se stáčením malých průměrů, proto u novějších vystřihovánek budou tyto "problematické" díly vytištěny i na 80g papír, ať si každý modelář vybere.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda 706 MTS 24 / AK-modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Jirko gratuluji k dokončení tohoto letitého kostlivce - povedlo se ti to !
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“