Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32/hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od Alda »

Týjo. Paráda. Já měl nápad na nějakou ruční raznici a kladívko, nebo třeba protahovat to skrze dva válečky z toho horní se vzorkem, ale to už by bylo složitější na výrobu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak tohle jsem taky nečekal !!!
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

Tak už je to tady , konečně, dobojováno jest . Ještě k dodělávání korby , zavírací mechanismus se vcelku povedl i je funkční , ale s tím táhlem se mě to nepodařilo zprovoznit . Ještě nastal problém s kšiltem , kdy došlo ke kolizi s tú fajků od saní co je na kabině . Takže následovala preparace a přizvednutí do požadovaného úhlu . V osazení kol sem vcelku problém neviděl až později . Na těch zadních kolech je trochu špatná sbíhavost ale už sem to nechal tak . Ještě mě příjde že ty přední kola jsou víc utopené dovnitř a nějak nejsou přesně v středu blatníků tj. že jsou posunutá víc dozadu . No a finále bylo dráteničina a blinkry + pozičky na kabině .
Co závěrem , byla to moje první 815ka takže na tu hrůzu je snad poznat co je to za model ;) . Asi největší problém sem měl s korbů . No příště to bude snad o něco lepší :) . Tak a zde předmět doličný .
Korba :
Obrázek,Obrázek
Podvozek na kolech :
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
No a hotovina :
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32/hotovo

Příspěvek od Lukáš »

Ty jsi pořád nespokojený. Pár věcí se zlepšit určitě dá, vedle tebou uváděných i třeba rozházené stínování šroubů atd., což je takový prvek, který modeláře u modelů RW nutí být stále ve střehu. Jako celek ale dobrý. A určitě se hodí zopakovat, že světla máš hodně povedená.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32/hotovo

Příspěvek od komar »

...pěkná "ruska" ti vyrostla na stole, není na ní poznat ten zápas, který popisuješ... ;)
Z pokroucených, roztržených, politých, rozmáčknutých, či nepasujících dílů mám osobně docela hrůzu... 8-) Dilema jestli to pujde "opravit", začít znovu a lépe, nebo to zrovna vyhodit k tomu našemu modelaření asi bude patřit stále...
A s tím stínováním u rippera má Lukáš pravdu - člověk to nesmí pustit z hlavy. Třeba jak já teď na VV 100. kde jsem to pustil nejen z hlavy ale i z ruky, dílek jsem si zkusmo napřed přilepi někde pod stůl na zem a když jsem ho lovil a následně honem lepil na motor, už jsem stíny neřešil a teď tam mám moc hezký optický klam :twisted:
Gratulace k finiši a těším se na něco dalšího - rád sleduji tvé stavby.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“