Renault Premium / PKG / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahoj kolegové.
Potřebuji si drobet odpočinout od Kozího hrádku viewtopic.php?f=46&t=2178" onclick="window.open(this.href);return false; a hledal něco "malého a milého" na odreagování. Volba, ani nevím proč, padla na tento tahač o kterém vím pouze to, že ho spáchal pan Šikora s vydavatelem Knotkem.
Pokusím se o drobné úpravy, nic velkého. Zrcátka, dezény, odrazky, světla (?) asi kola a jestli najdu nějaké slušné, použitelné fotky, tak i kabinu.
Poprosím tedy o mírný přístup, je to můj první tahač, vyjmu-li Liazku z ábíčka.
Vrhnul jsem se na něj v pátek 19.7. a začal pižlat. O víkend "pauza" a od pondělí opět Rendlik. V tuto chvíli mám vše vypižlané a začínám kompletovat některé "krabičky".
Tento model jsem zde nenašel, přesto chci požádat někoho, kdo jej má sestavený, jestli je moje "podezření" z "otočení" komínů 63-64 z L na P. Nechci to zmršit.
Zatím jsem narazil právě na tento "problém" a díl č.140. Takový komín na pravé zadní straně kabiny. Ten není dotažen úplně do konce a trvalo mi, než jsem pochopil, jak se má vlastně natvarovat. Snad to mám dobře.
Fotky dodám až večer.
Ahoj Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahoj.
Zatím vlastně ani není co fotit, tak jen náhled na origoš a další obrázek jsou rozsříhané díly v karbičce.
Obrázek Obrázek Obrázek
Začínám kompletovat jednotlivé dílky i jejich podsestavy a zatím se objevilo pár drobných nepřesností. Ty se budu snažit na konci stavby celé sepsat, ať je to pohromadě. Nejvíce mi dávají zabrat ty tlusté obrysové čáry. Nikdy nevím, kde říznout, tak postupuji se sklapelem intuitivně. Třeba se to podaří. Sám si držim palec :-O
Martin
Naposledy upravil(a) Makr dne pon 24.5.2021 15:57, celkem upraveno 1 x.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od dravec »

Ahoj Martine.
Tak jde vidět, že chodíš na odreagování opačným směrem než já. Doufám, že si odpočineš a spácháš další pěkný model. Budu sledovat, protože doufám, že do něho také někdy střihnu.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahoj kamarádi.
Vidím, že model jsem začal v roce 2014 a až po škole a novém zaměstnání a mnoha dalších změnách se pomalu pouštím do stavby.
Protože je to už 7(!) let, co jsem na žádný model ani nešáhl, tak je to vlastně mojí první stavba po tolika letech.
Pár fotek bylo naházeno už dříve do galerie, tak je sem zkusím (snad si vzpomenu jak) přidat, aby vlákno bylo aspoň trochu koukatelné.
Takže, první krabička byla poskládána a objevil se mi první problém s podlahou. Vznikla tam podivná mezera. Ale nebude vidět. Pomohl jsem si podlepením,
a zvětšením podlahy potřebným směrem a zabarvením. Na retuš používám Revell vodouředitelné barvy.
Obrázek
Buď nechat mezeru vpředu, nebo vzadu. Rozhodl jsem se pro zadní část.
Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

S kabinou se mi objevila další nepřesnost. Ale jestli to bylo mýma tlapama, těžko říct. Jednalo se o spojení čelní masky s dílem navazujícím na "sklo".
Obrázek Obrázek Obrázek
A trochu mě potrápila střecha s návazností dílu 30 a 28. Ten přesah střechy přes sklo. Pro jistotu jsem ho lepil z obou stran, aby se mi střecha nekroutila.
Už si nepamatuju, jak jsem to vyřešil. Pravděpodobně jsem přesah uprostřed rozstříhl a slepil natupo k sobě, abych ho tím zkrátil.
Natvarování předních blatníků na jejich místo bylo docela zábavné. A jejich boční plochy bylo třeba trošku upravit.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Makr dne pon 24.5.2021 18:39, celkem upraveno 2 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Nakonec se mi kabinu nějak podařilo dát do kupy, ale s výsledkem stále nejsem moc spokojený.
Obrázek Obrázek Obrázek
Nelíbí se mi slícování dílů blatníků. Díly 46 L+P a 47 L+P., ani slícování dílu "skla" se spodkem masky díl 26 s dílem 27. Zde je to ale jistě moje chyba, protože jsem použil příliš silnou folii na sklo.
Vlivem tloušťky byla tuhá a špatně tvarovatelná. Do oblouku se jí nechtělo a později jsem měl obavu, že mi bude kabinu roztahovat do šířky.
To se také stalo, ale šlo to vyřešit dodatečnou výztuhou vnitřku kartonovou "vsuvkou". Prostě, nechtěl jsem čekat na dodávku doporučené folie a dal tam tu, co jsem měl.
Přece jen jsem se rozhodl model zasklít a vyrobit si interiér. Je jisté, že tento krásný model (myslím autorův počin) to jistě vyzdvihne. A já si zkusím "něco" nového.
Jak se později ukázalo- KDO CHCE VYROBIT INTERIÉR ani ne tak musí, ale měl by snížit podlahu kabiny, aby byla nad motorem co nejníž.
Hádám, že 5-6 milimetrů by mělo stačit. Důvod? Sedačky vycházejí moc vysoko. Jejich podstavce jsem vyřešil tak, že jsem je neudělal :-D
Rozhodně jsem ale musel snížit díl 62. To je podlaha nad motorem. Celkově mi to vyšlo asi na 4 milimetry. Dodatečná úprava nebyla příjemná...
Hodně mě bavil nárazník.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A na autě vypadá docela hezky...
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Makr dne pon 24.5.2021 18:30, celkem upraveno 2 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Další pokračování bylo šasi. Tam bylo vše v pohodě. Malá drobnost byla náprava. Její řešení bylo poměrně neobvyklé.
Lepší je chlopničky odstřihnout, nalepit je na samostatně vyříznuté kolečko a výsledný disk nalepit přímo na nápravu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Na přední nápravě se mi nepodařila udržet geometrie, ale to nebude vidět...
Trošku mě zlobily díly 84L+P, ale nic neřešitelného.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Na celém šasi žádná záludnost nečeká. To se staví samo. Teda... Kromě přední nápravy. Tu jsem musel upravit/ seříznout abych jí dostal tam, kam patří.
Obrázek Obrázek
Škoda toho "motoru". Ten je stylizovaný až příliš. Přece jen je zezadu trochu vidět. Dovedl bych si představit nějak lehce rozčleněný díl vzadu za/pod kabinou a graficky udělaný, aby pohled odzadu na auťák alespoň jako jeho část vypadal. Jsou tam zapojené hadice a je tam docela dost mechanizmezečků, které tam chybí...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od george »

Ahoj, kdysi jsem ho stavěl a stavělo se to velice dobře, o nepřesnostech si už nevybavuju, ale vím, že jsem ho slepil bez chyb. Mám ho ještě jednou, tak ho budu někdy stavět znovu. Tak ať se ti dílko daří
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahoj Georgi.
Asi největší nepřesnost byla spodní část mezi nárazníkem a podběhy.
Tam jsem musel nastavit skoro půl centimetru...
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahoj bando.
Tak jsem se nakonec přece jen odvážil stvořit interiér.
Ze začátku jsem vůbec neměl tušení, jak to toho a z které strany.
Vše to byl v podstatě jen pokus/omyl.
Ale i přes všechny obtíže, které jsem s tím měl a co jsem si nadrobil,
ale můžu si v klidu říct, že jsem poměrně spokojený. Ne úplně, šlo to udělat líp,
ale napoprvé myslím si dobrý...
Názor si můžete udělat sami:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Na fotkách je vidět, že jsem podcenil vyčištění folie a zevnitř jí už nedočistim.
Na druhou stranu... Já nejsem jak můj soused neustálý automyč, takže trocha prachu mě nerozhází. :-D
Přeju hezký večer.
Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Tak už mám kabinu celou poslepovanou pohromadě.
Obrázek Obrázek Obrázek
Na poslední fotce je nasucho posazená na šasi.
Pak ještě pár drobností a bude snad letos Rendlík hotov.
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od george »

No nádhera, pěkně jsi zpracoval ten interiér, klobouk dolů. Měl jsi k tomu nějaké předlohy, nebo je to jen tak přibližně
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Nazdárek Georgi.
Díky, ale po sedmi letech modelové abstinence jsem nasekal chyb, jak začátečník...
Ano měl jsem předlohy. Využil jsem nastopované screeny obrazovek z videí na youtube.
Původně jsem hledal fotky na autobazarech, ale je to v podstatě starý auto a v "eshopech" měli jen nesmazané inzeráty.
Takže strejda Jůtůp byl jediný, tedy nejlepší.
Jen barvy uvnitř jsem si nasázel trošku jiný. Originál má sériový interiér laděný jen do šedých odstínů.
Bylo to trochu mdlý a nudný, tak jsem si barvy drobet vyměnil.
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od petrlaski »

Ahoj moc pěkný ale jediná výtka ten nesmysl na motoru v kabině - mam na mysli ten kaslik na věci v tomhle autě jsem strávil 7 let života a takhle bych se nedostal na postel a pod spodní posteli je šuplík ve kterém je lednička jinak krásná vzpomínka
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Renault Premium / PKG / 1:32

Příspěvek od Makr »

Čaves Peťo.
Díky za připomínku. Bohužel jsem nesehnal lepší fotky, ze kterých by to, všechno co píšeš, bylo dobře znatelný.
Co jsem vykoukal, to jsem spáchal. Moc fotek Premiova interiéru není a z videí, co jsem našel na netu je většina nepoužitelných.
Je to jedna z nevýhod digitální fotografie. Častokrát je blbě znatelná hloubka, takže jestli je to jinak, tak jsem to z fotek nerozeznal...
Martin
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“