IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti nástaveb

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti nástaveb

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj,

vítám vás u dalšího projektu, do kterého se plánuji pustit. Mám za sebou jednu dakarku, nějaké zemědělské stroje a tatru od RW. Přemýšlel jsem do čeho se pustím dále, zda do další RW tatry, či něčeho jiného. Nakonec jsem vymyslel projekt, že se pustím do multikáry, ale abych i zde neměl hotovu jednu ze série a zbytek nepostavený, tak budu rovnou stavět paralelně všech 6 nástaveb, které mám k dispozici (aktuálně si nejsem vědom, že by vyšla ještě nějaká jiná):

1) cisterna
2) montážní plošina
3) třístranný sklápěč
4) ramenový nosič kontejnerů
5) jednostranný sklápěč
6) sypač se sněžným pluhem

Informace k předlohám:

Nebude zde kopírovat věci z internetu, tak pouze pár odkazů:
https://autozine.cz/historie-ifa-multicar/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://moje.auto.cz/Rampa89/multikrava.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://commons.wikimedia.org/wiki/Cate ... ticar_M_25" onclick="window.open(this.href);return false;

Náhledy na originály:

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Informace k stavbě:

Mám několik laserových doplňků, které hodlám využívat. U sklápěček bych rád udělal korbu funkční. Opět půjde o čistostavbu bez přebarvování, uvidím jak to bude u kol, kde mám dezény (jestli bude barva výrazně jiná a bude třeba přebarvení). To že se pouštím do paralelky je i z toho důvodu, že když si najedu nějaký postup či udělám nějaké udělátko, tak to rovnou využiji u všech modelů a nezapomenu, co mi dělalo problém. Na úvod to bude vše, příště se snad přihlásím již s rámem.

Vím, že tímto trochu porušuji místní zvyklosti - model/téma, ale myslím si, že zde to takto projde. Pokud ne, tak poprosím adminy o info a rozdělím to na 6 jednotlivých vozů. Dále jsem nevěděl zda do VDT či MDT, ale okopíroval jsem v umístění ostatní kolegy.
Naposledy upravil(a) Krejcak dne ned 1.3.2020 12:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od kaktusak »

Hodně bedlivě a pozorně budu sledovat tento projekt . Já jsem si na mutkáru netroufnul , ale jsem přesvědčený , že to v tvém podání bude paráda .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od Brzdič »

Blázen. :lol: Ale na tohle jsem taky zvědav, držím palce. ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od Daniel »

Tak tomu říkám PROJEKT! :o Rozhodně budu pečlivě sledovat, protože v tvém podání to bude hodně koukatelné ;) .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od Venca 21 »

Já mám v šuplíku dvě verze (třístranný sklápěč a ramenový nosič kontejnerů) a ještě si asi pořídím montážní plošinu. Ale nebudu dělat všechny najednou. Možná tak dvě, to bych ještě dal, ale šest, to bych se asi zbláznil. :)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od zkooter »

Tak toto je dobrý sadomaso projekt, takové mám rád :lol: Držím palce a budu sledovat...
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od IceZero »

áááá páneček se nám asi zbláznil nebo má rezervovaný místo v Červeňáku... protože mě jinak nenapadá důvod proč zkoušet všech šest najednou. Z mýho pohledu skoro šílenost, ale co každý si limity posouváme nějak jinak a je pravda, že co tě nezabije a nepokusí se tě zabít znovu, to tě snad posílí. Takže budu nakukovat spolu s ostatními
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od Shagrath »

To že se pouštím do paralelky je i z toho důvodu, že když si najedu nějaký postup či udělám nějaké udělátko, tak to rovnou využiji u všech modelů a nezapomenu, co mi dělalo problém.
Jasně. Tak pro příště se můžeš pustit do všech 148 od Riperra :lol: :lol: to by byla teprve paralelka. Ale teď vážně. Tohle bude pěkný projekt, který budu sledovat a v tvém podání bude jistě na co koukat. Hodně zdaru
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: IFA Multicar 25 / paralelka šesti nástaveb / Firebox / 1

Příspěvek od Markulin »

Tak to vypadá že tady bude přemulitikárováno....... Šílenost ale o to víc se těším na pokračování ;)
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti násta

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj,

díky za odezvu. Po přečtení pár příspěvků jsem se lekl, do čeho jsem se to pustil, ale nyní již vím, že to půjde. Jenom to bude chvilku trvat a nebude to hotové za pár týdnů. Reporty budou také možná trochu jiné, protože kdybych to přidával po celcích, tak se ozvu jednou za půl roku... Doufám, že nezklamu vaše očekávání ;-)


Přípravné práce:
Než jsem se stavbou vůbec začal, tak jsem musel vyřešit zajímavou věc. Jak vlastně rozlišovat jednotlivé modely a jejich dílky? Protože se určitě stane, že se mi někde sejdou dva dílky a já nebudu tušit, kam patří. Nakonec jsem využil pastelky. Každému modelu jsem přiřadil barvu a všechna čísla daného modelu vybarvil určitou pastelkou. Aktuálně tedy jedu barevný systém... Je to dobré cvičení na mozek, pečlivost a pořádek na stole. Nejhorší to bude u rámu a podvozku, které jsou velmi podobné, ale v různých odstínech černé a šedé. Také jsme si musel udělat rozvrh práce, abych věděl, co mám kde hotové. Když mi něco schne, tak se podívám co je třeba a pokračuji dál na jiném typu.


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Rám (díly a1 - a7):
Když jsem si vyřešil organizační věci, mohl jsem se pustit do stavby rámu. Nevýhoda je ta, že rám je tvořen z U profilu a nelze ho tedy vyztužit. U všech nosníků jsme se setkal s problémem, že není úplně počítáno s tloušťkou papíru a když se lepí dva díly k sobě rub-líc, tak vnitřní je třeba upravit, protože po vlepení do vnějšího vyčuhuje. Mě se povedlo doma najít lištu, která byla cca přesně tlustá jako je vnitřní část nosníku a krásně se mi to podle ní ohýbalo a lepilo. Vždy jsme to nechal pořádně zaschnout, abych měl rám rovný. Až na zmíněný problém s rozměrem se to lepilo dobře. Aktuálně mám všech 6 základních konstrukcí rámu hotových. Udělal jsem si přípravek na udržení geometrie a myslím si, že se tato část povedla. Rámy jsou stejné a pěkně rovné.


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Další práce:
Aktuálně začínám s dalšími dílky. Jsou to nárazníky na které rovnou nalepím SPZ (tam, kde jsou SPZ na nárazníku). V placaté podobě se mi to bude lépe lepit a navíc si tím rámy označím. To je z mé strany zatím vše.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti násta

Příspěvek od VašekS »

Hm, tak to je pěkný sousto.
Je vidět, že u toho přemýšlíš.
Přeji, ať Ti nasazení a energie vydrží až do konce ;) .
Vašek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti násta

Příspěvek od Kuba78 »

no kdyz vidim tu organizaci kolem toho.. nebylo by snad lepsi lepit to postupne? nerikam cele modely, ale treba jen podskupiny. at se to nezmota, navic po jednom podvozku kdyz budes delat dalsi uz budes vedet jak na to, na co si dat pozor, co vylepsit..
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti násta

Příspěvek od Krejcak »

Je to zajímavé, ale ta organizace kolem mě dost baví (možná víc, než samotné lepení) a stále přemýšlím, jak si to ještě vylepšit :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti násta

Příspěvek od kaktusak »

RESPEKT !!!! Je pravda , že mě skoro víc zajímá jak si to všechno zorganizuješ dohromady než to samotné lepení . Ale ty lepíš super čistě a věřím , že i výsledek bude perfektní .
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: IFA Multicar 25 / Firebox / 1:32 - paralelka šesti násta

Příspěvek od IceZero »

no já už dřív psal něco o tom že páneškovi asi "hráblo"... hele já teď porušil svý předsevzetí a mám rozdělaný dva modely, což mi na vytvoření zmatku v dílcích na stole úplně stačí - a přitom domeček od auta jde poznat docela lehce :( :(
fakt je ten že souhlasím s předsedou kaktusákem... začíná mě víc zajímat ta organizace kolem než modely. ale stejně držím palce a sleduju
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“