MAN TGM HLF 20 Varus 4x4 / ANGRAF / 1:25 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

MAN TGM HLF 20 Varus 4x4 / ANGRAF / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od vašekh »

Dlouho tu nebyl žádný hasičák, tak jsem se pustil do stavby tohoto modelu. Měl jsme takovou malou anabázi s modelem. Když vyšel z tiskárny tak jsem ho objednal. Přišel domů a hurá do stavby. Při kontrole chyběli kola a interiér, prostě tam nebyli. Koupil jsem druhý model. Jé hele zase chybí kola a je tam kus interiéru ale zase chybí jiné stránky. Ozval se mě Numi, že napíše vydavateli. Ten mě poslal kompletní model. Takže NUMI díky moc. No a do čtveřice. Byl jsem na soutěži v Polsku. Byl tam Angraf, tak jsem koukal do sešitu a hele chybí kola a interiér. Upozornil jsem prodejce na chyby. Druhý den jsem dostal nový model kompletní a ještě i ten bez kol a interiéru. Takže model mám doma pět krát z toho dva kompletní model a tři špatné. Tak kdy by se někdo rozhodl ho stavět a něco se mu nepovedlo tak se klidně ozvěte. :lol: :lol: :lol:
No ale teď už vlastní stavba. začal jsem podvozkem a zatím sedí vše dobře. Akorát není naznačená jak má byt usazená přední náprava tak teď jsem se pustil do kabiny. Ta sedne na rám a od toho odvodím umístění nápravy. Retuš neřeším, přijde to přestříkat na černo podvozek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) vašekh dne stř 11.12.2019 11:49, celkem upraveno 1 x.
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25

Příspěvek od weselan »

Model je dělaný podle tohoto,tak mrkni na odkaz a třeba tam najdeš řešení problému - https://www.super-hobby.cz/products/Sch ... s-4x4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25

Příspěvek od jarek »

Je to slepitelný?
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

mohl bych poprosit o počet stran?
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25

Příspěvek od jarek »

Zejtra ti to spočítám. Mám to i s laserama, tak mně zajímalo, jak se to jako angraf lepí.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25

Příspěvek od vašekh »

Lepí se to vcelku dobře a bez větších problémů. Dodělal jsem celý podvozek. Teď přijde na řadu nástavba, pak do dopasovat a podvozek přijde ve finále nastříkat.
U kabiny doporučuji se neřídit šablonou na sklo, chce si to vyřezat větší a dopasovat dle auta. Kabina se lepila na pohodu a bez většího problému. Jen vypasovat rohy na hoře na kabině, se mě nepodařilo jak bych chtěl. Mě to nevadí, v celkovém dojmu se to ztratí. U podvozku na straně řidiče se díl s číslem 37a musí zúžit o 7mm, jinak tam nepůjde nasadit kabina. Při sestavování rampy na majáky jsem narazil na problém, že u dílu 161 chybí jedna strana dílu. Nakonec jsem ji dodělal z rezervy. Stejně jsem to tam pak nelepil. Místo toho jsem zalepil bílou plochu náhradní plochou.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25

Příspěvek od jarek »

V reálu ten model nevypadá vůbec zle..... A ty papírový vystínovaný světla tomu sluší víc jak jinde s nalepenou folií.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25 HOTOVO

Příspěvek od vašekh »

Poslušně hlásím že model jsem dodělal.
Jedno velké upozornění pro to stavitele. Pokud by jste dělaly nástavbu z laserů, musíte střechu a podlahu zúžit o 2mm. Bohužel slepil jsem celou nástavbu z laserů a při pasování obšívky jsem zjistil, že díly jsou užší než skelet. Tak jsem musel postupovat tak, že jsem celou nástavbu slepil znovu a díly podlepení jsem musel udělat dle předlohy. Konkrétně se jedná o díly 185 a 187 pro tyto díly si udělejte díl podlepení užší z každé strany o 1mm jen na šířku, aby tam šly dolepit boční stěny. Dále u dílu 187 není na pravé straně otočený bílý výřeř pro nalepení dílu. Díl 193 není na středu nástavby, musel jsem ho nalepit na střed. Další věc je osvětlovací stožár. Nejde napasovat za kabinu na nástavbu. Udělal jsem do nástavby díru a vlepil jsem tam trubičku kvůli vytahování. U velkého auta je za kabinou v nástavbě uskočení pro stožár.
Rolety jsem udělal zapuštěné jak je to i na autě. Na netu jsem objevil auto s černými disky, tak jsem je také nastříkal na černo. Vynechal jsem vzadu držák vozíku na hadici.
Jinak se model lepil velmi dobře a na pohodu. Díly k sobě pasovaly dobře. Doufám že někdy vyjde zase atraktivní hasičák.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) vašekh dne stř 11.12.2019 13:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25 HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Pěkná práce Vašku. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25 HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Pořád nic nic a naráz hotový model . Na to , že je to Angraf tak docela málo chyb . Velmi pěkně slepeno .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25 HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Přiznám se, že jsem od něj čekal víc, totiž od autora modelu. Podvozek se zdá být pěkně detailní, zbytek mne v 3D podobě moc nenadchnul.

Slípnuto to máš pěkně, jen je škoda, že jsi upustil od vybavení nástavby. V modelu je sice takové jednodušší, ale i tak by to bylo efektní alespoň nějakou roletu vytáhnout. A kabina přímo volá po laku, hlavně ta černá přístavba.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25 HOTOVO

Příspěvek od Vojta S »

Mě se líbí, gratulace k dokončení.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: MAN TGM HLF 20 Varus 4x4/ ANGRAF /1:25 HOTOVO

Příspěvek od vašekh »

Díky moc všem za gratulace.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“