Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Jak jsem již zmínil při stavbě JCB 3C, tak dalším strojem na digitalizaci a úpravu bude Broyt X30 vydaný před léty v abc. Tento model mne vlastně vrátil zpět k papíru. Při lepení plastikáčů jsem dostal chuť zkusit, jestli bych to ještě uměl. Model dle toho i vypadá. (žádná retuš, není dokončen) Nakonec vlivem stěhování, se mi vytratily drobné součástky. Naštěstí jsem si tenkrát model zazálohoval a dnes můžu podle něčeho kreslit.

Foto originálu (dnes už pouze ve 3D)

Obrázek Obrázek

Když Broyt tehdy vyšel, byl jsem z něho nadšený, ale netroufl jsem si do něj. Jediné co mne zklamalo, že byl osazen lžící spíše do lomu. A já tak moc chtěl toho, co bagruje "pod sebe". A tak jsem koukal na model a přemýšlel co s ním. Bohužel fotek skutečného stroje je na internetu jako šafránu. Nakonec mi nejvíc posloužila předloha kovového modelu.

Obrázek

A skutečného stroje (na patinu)

Obrázek

A tako nějak by měl výsledek vypadat. Kreslím dvě verze. "Čistou a špinavou". Ještě nevím, která nakonec přijde pod nůžky.

Obrázek

Pokouším se o přizpůsobení modelu do reálu. Původní byl hodně zjednodušen. Tentokrát si kreslím i "bagristovo pracoviště"
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Broyt X30-hloubková lžíce, Richard Vyškovský + úpravy, 1

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , jo také to byl jeden z modelů který sem před lety spatlal . Zde bys mohl najít nějakou ispiraci - Kdo hledá zlaté dno .Film kde je nějaký ten broyt a jiná technika ;) . Tak hodně zdaru , rád budu sledovat :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Broyt X30-hloubková lžíce, Richard Vyškovský + úpravy, 1

Příspěvek od JakubSDK »

A je to tu :D další povedený bagřík a v tvém podání, no uřčitě beru místo a sleduji :shock:
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30-hloubková lžíce, Richard Vyškovský + úpravy, 1

Příspěvek od Alda »

Kdo hledá zlaté dno dobře znám. Mám ho doma v archívu. Dokonce vím kdo Broyta ovládá.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30-hloubková lžíce, Richard Vyškovský + úpravy, 1

Příspěvek od Alda »

Mám skoro nakresleno, tak zkouším na pracovním modelu, jak to vychází.

Obrázek Obrázek Obrázek

Po první zkoušce, která nedopadla dobře (celá nástavba se mi kroutila) jsem zkusil kabinu a motorovou část rozdělit na více částí.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30-hloubková lžíce, Richard Vyškovský + úpravy, 1

Příspěvek od Alda »

Test proveden, rameno funguje.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Tak jdu do díla. "Plechy vypáleny", bagr v dílně. Celou horní nástavbu jsem nakonec rozdělil do několika částí. Snadněji se to lepí, i nasazení ramene bude jednodušší. Levá bočnice je jen volně.

Obrázek Obrázek Obrázek

Krabice pro větší pevnost podkládám kartonem

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Kabinka má fólii lepenou vteřiňákem. Celá se uzavře až po vlepení "obýváčku".

Obrázek Obrázek Obrázek

A celek jen poskládaný

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Včera jsem se zase"chytil". Dolepil jsem vnitřek kabiny. Pak jsem si vzpomněl, že jsem chtěl přidat na zadní část kousek závaži. Počítám s tím, že vyztužené rameno bude těžké. Takže se trošku kuchalo. Mezi tím jsem si rozdělal stavbu prvního ramene. Asi nejsložitější díl. Po koukání po fotkách jsem zjistil, že pístnice hezky prochází ramenem, tak jsem to nějak zkusil vytvořit. Ve výsledku jsem přečnívající kousek musel oříznout žiletkou, ale s tím jsem počítal, že to nebude hned sedět. (a to jsem ho testoval asi 5x) Je to docela složitej průnik.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tři pohledy na vybavenou a osazenou kabinu. Na záď jsem doplnil odrazky, směrová světla.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý nápad, líbí se mi to. Tyhle předlohy by si zasloužily i úplně nové zpracování, ale kdo by to vůbec lepil, když teď vychází tolik modelů.

BTW: Odrazky by asi neměly být trojúhelníkového tvaru, takové jsou už od 60. let vyhrazeny pro přípojná vozidla.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Máš pravdu. Zasloužily. Jenže, kdo dneska do Broyta půjde, když je jich jako šafránu. Snad někde nějaký objevit na dvoře nějakého podniku. (dokumentace žádná, fotek málo) Co jsem tak brouzdal, novějšího typu X 21 je více.
Aha. To ani nevím. Ale pokud je Broyt vezen za náklaďákem opřen o lžíci, tak by vlastně vlečené vozidlo splňoval. Já se inspiruju modelem.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Odrazky bych vůbec neřešil (možná je máš i správně), protože Broyt neumí jezdit a když už tak právě na podvalu nebo jako přípojné vozidlo :) - tím že se lžící zahákne o korbu náklaďáku, zvedne si ty kovové kola a jede jen po pneumatikách tažený náklaďákem. ;)
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

První rameno kompletní. A už je i na svém místě. Hodinu mne potrápila pístnice, která ne a ne chodit ztuha bez zadrhávání. Řešil jsem ji podobně jako ji má Case od Modelexu.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
hepyno
Příspěvky: 46
Registrován: ned 22.1.2012 17:50

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od hepyno »

Tomáš S. píše:Odrazky bych vůbec neřešil (možná je máš i správně), protože Broyt neumí jezdit a když už tak právě na podvalu nebo jako přípojné vozidlo :) - tím že se lžící zahákne o korbu náklaďáku, zvedne si ty kovové kola a jede jen po pneumatikách tažený náklaďákem. ;)
Nemusel byť záháknutý len tak o korbu náklaďáku, Broyt na ktorý si ja pamätím z detstva bol ťahaný Tatrou 815 S3, ktorá za týmto účelom mala uprostred korby klin.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Kuba78 »

nejkrasnejsi zluta pracovni klasika od RV v novem kabate.. krasne. Neplanujes to nejak pustit ven, mezi modelare, toto prepracovani? stejne tak to JCB? Ja samozrejme original obou mam (dokonce nekolik a jeden i slepeny na policce) takze de iure by to snad slo.. alespon mezi ty kdo maji original.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Kuba78 píše:nejkrasnejsi zluta pracovni klasika od RV v novem kabate.. krasne. Neplanujes to nejak pustit ven, mezi modelare, toto prepracovani? stejne tak to JCB? Ja samozrejme original obou mam (dokonce nekolik a jeden i slepeny na policce) takze de iure by to snad slo.. alespon mezi ty kdo maji original.
Zatím mne to ani nenapadlo, snad později. Třeba snad nějakou výměnou, ale ještě je na něm dost dodělávek a chtěl bych k němu udělat alespoň návodku. (přiznám se, že už to vypadá na hony vzdáleno od originálu) ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“