Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od JanO »

Paráda, klidně bych se svezl 8-) .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od mahdy »

Myslím, že i Mistru Vyškovskému by padla čelist a oči by sbíral po zemi .... není co dodat ...
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Standa F. »

Přidávám se k zástupu gratulantů, opravdu moc pěkná a čistá práce! Ta dráteničina... klaním se!
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Aki »

Ovšem tohle je opravdu NÁDHERA! Musím si teď vyměnit bryndák, je celej poslintanej. :)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od mahdy »

Aki píše:Ovšem tohle je opravdu NÁDHERA! Musím si teď vyměnit bryndák, je celej poslintanej.
To já jsem si kvůli našemu fóru pořídil takový:
https://www.eandilek.cz/detsky-plastovy ... -modry-6m/" onclick="window.open(this.href);return false;
má velký zásobník a je lehce omyvatelný :lol: :lol: :lol:
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Nafe_CZ »

mahdy píše: To já jsem si kvůli našemu fóru pořídil takový:
https://www.eandilek.cz/detsky-plastovy ... -modry-6m/" onclick="window.open(this.href);return false;
má velký zásobník a je lehce omyvatelný :lol: :lol: :lol:
:D :D :D
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Jarda F. »

Všem bych moc rád poděkoval za gratulace a slova chvály. Soudím tedy, že se líbí :) .

:arrow: mára: Tak je pravda, že ta kombinace stylů je zvláštní, na druhou stranu jsem tomu nevěnoval pozornost, úpravy tvořím rázu spíše technického, do grafiky se raději nemotám :) . Na PC úpravy nemám buňky a ani po ruce tiskárnu :oops: . Výhoda je, že zrovna toto se dá přelepit i dodatečně, nicméně nechám to tak, přeci jen to k modelu patří ;) .


:arrow: Horas: Jó, schodiště, to byla lahůdka. Ale sedlo dobře (připisuji to na účet náhodě :lol: ). Jen pochopit a natvarovat některé díly dá občas zabrat, nicméně jako u všech modelů, co jsem od Mistra lepil, je to vymyšleno dobře :idea: .

:arrow: Markulin, George: Ano, na svůj věk a ruční tvorbu má model velký potenciál a pořád to své kouzlo ;) .

:arrow: Standa F.: Drátky to byla kapitola. po dvou večerech příprav jsem až do konce neměl jistotu, že to sedne :) .

Aki,mahdy: K tomu bryndáku...vypadá, že by mohl dobře zachytávat padající dílky, aby nekončily pod stolem :lol: .

Ještě jednou tedy všem děkuji za sledovaní a účast, pomalu se přesuneme do menší kategorie ;).
poljaq
Příspěvky: 27
Registrován: úte 24.1.2012 20:58

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od poljaq »

Vím že budu za prudiče u dokonalého modelu, ale přeci jenom mi to nedá. Vím, že jdu dost s křížkem po funuse... Ale dřív jsem fotky nestihl stáhnout a stejně jsem si příspěvku všimnul, když už by bylo pozdě. Ale svatební slib nebyl, tak nemusím mlčet navěky ;-)
Posílám fotky z muzea v Londýně a lavice dole jsou trošku jinak ;-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Kid Karola »

Až na to, že tohle je jiný typ autobusu, řekl bych že B-type, kdežto prezentovaný model je K-type. Každopádně odchylky od předlohy tam jsou, přeci jen byl kreslený v době, kdy nebyl takový přístup k podkladům. Nejviditelnější jsou asi kola, ty byly úplně jiný. Pak horní patro mělo malinko vyklenutou podlahu, podobně jak na lodích a podobně. Nicméně v tomto případě se asi zas tak na dokonalou shodu s předlohou nehraje. Je to ukázka, jak dovézt historii papírového modelářství k dokonalosti. Nezbývá než smeknout klobouček :)

Jinak odkaz na obrázek předlohy zde: https://www.flickr.com/photos/mctumshie/30094941130" onclick="window.open(this.href);return false; Dokonce i SPZ se shoduje :)
poljaq
Příspěvky: 27
Registrován: úte 24.1.2012 20:58

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od poljaq »

Tak hlásím, že už mlčím... Děkuji za poučení, pátral jsem ještě dále a našel toto (viz dole) Takže moje poučení může být poučením i pro ostatní stavitele v budoucnu. Já ho mám postavený jen bez úprav a už je to dávno, co jsem ho stavěl.

http://ericbwongderivatives.blogspot.co ... lcade.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Venca 21 »

Mě by spíš zajímalo, tedy pokud se to tu už někde neřešilo, proč to má vpředu dole jen jeden reflektor? To mi přijde takové ...nesouměrné a podivné :shock:
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Mimapnd »

Helou,
ono tie rozpolozenia sedadiel, stoliciek sa menili podla toho aka to bola linka. Jeden bus to mal tak a druhy onak. Boli potom aj take tie vikendove specialy na oslavy, svatby, turisticke, alebo len tak pre prachacov. Ale klasicky linkovy busik, co behal po Londyne, mal hore aj dole klasicky dane sedacky ako v Karosach. Uz som videl aj s jedalenskym stolom v strede a ziadne sedadla okolo... sedelo sa iba hore.
Cus
M
PS: Model mam zlepeny a zavidim tuning, uplna parada. :)
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Londýnský patrový autobus K-AEC / ABC, R. Vyškovský / 1:

Příspěvek od Jarda F. »

Pánové děkuji za reakce a za odkazy na super fotky...

:arrow: poljaq: Ono by se toho asi nezměnilo více, i kdybys přišel dříve. Díly pro úpravy jsem tvořil, případně se snažil tvořit, přímo z vystřihovánky bez větších úprav. A nová sedadla, tím i podlaha bez vyznačených poloh lavic atd...i když zase ušetření výroby a práce s deseti sedadly, to by bylo lákadlo :twisted: . Každopádně si myslím že rozhodně není důvod se označovat za prudiče, tolik fotek autobusu jsem neviděl za celou stavbu :oops: . Ještě jednou díky za ně :!: . Ale jak bylo zmíněno výše, nebyla zde snaha o dokonalou shodu s předlohou, to by znamenalo úplně nový model.

Chvíli jsem si říkal, že přeci jen vědět to dříve, daly by se lavice upravit. A jelikož mě občas fascinují stavby lodí v láhvi, tak taková výměna sedadel v autobuse :lol: ...no, naštěstí přispěl i Mimapnd, s jehož tvrzením o možnosti ,,polních,, úprav v rozložení sedadel se spokojím a nechám bus jak je :) .
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“