Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87 hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87 hotovo

Příspěvek od Zrzek »

Ještě pořádně nezaschnul vteřiňák na kloubovym citybusu a už jsem tu zase.

V archivním šanonu s pidimodely - pro mě fšecko co je v mjarce menší jak 1:43 - jsem objevil tuten kousek.

Obrázek


Věnoval mi ho "rychlopatlal" s tím, že mu jeden již vytištěný stačí. Já starej trouba se radoval jak malý děcko při návštěvě matějský, když mně ho daroval. Tedku, když na ten výtisk koukám, mám pocit, že některé inkousty v tiskárně měly v době tisku buď náhradní volno, nebo celozávodní dovolenou. Nebo, že by se snad AmatER-ovi při kreslení modelu třásla ruka s mouse? :lol: :lol: :lol: No, budu se držet přísloví, že darovanýmu koni se nemá koukat na zuby a taky si to nechci rozházet s tim klukem ušatým... :lol: :lol: :lol:

Ať je to tak, nebo jinak - mě jen tak něco nerozhází. Jdu na to. Pro začátek jsem model lehce zalakoval lakem na vlasy, aby se nerozpíjel inkoustový tisk. Během zalakovávání několika modelů najednou jsem prý - dle vyjádření své drahé polovičky - spáchal plynový útok na celou svou doma přítomnou rodinu. No bóže, tak jsem neotevřel okno a nevětral..... :D :D :D


Tuten model budu stavět z hecu - "rychlopatlal" ho má částečně rozkrájenej na svém stolku už cca 14 dnů a nejni schopnej ho dokončit. Že bych byl konečně rychlejší?
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od AmatER »

Hm, zrovna tenhle exemplář mám už asi měsíc v krabičce k dopatlání. (Rozostřený tisk jak po flašce laku na rakve měla jiná tiskárna, než ta, co používám obvykle, to budu muset ještě pořešit - snad nebude třeba kladivo, mám po ruce pouze ráži 150g, a to je malo.)
Obrázek
Včera jsem se v zaměstnání pokusil pokročit, ale neodbytný KGX3 to zmařil, když mě vyštval do těžby místo nočního řidiče, který náhle ochořel smrtelnou nemocí - rýmičkou. Naštěstí se náhradu podařilo sehnat včas, takže jsem byl ušetřen skřípotu zubů při nakládce obzvlášť tupé noční hmoty na vencaportu. ;)

Vzhledem ke stavu rozpracovanosti, kdy k dokončení stačí tak hodinka klidu na práci, bych si dovolil na opětovný důkaz, že p. Zrzek je beznadějný pomalopatla, navrhnout jiný model stejného typu. Akorát si nemůžu vybrat, který - zelenou čtverku ČSAD autobusy Plzeň? Některou z plzeňských městských karos? Anebo snad mandelinku ČSAD Liberec?
Obrázek

No, ještě se rozmyslím.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Si tady "rychlopatlale" načechrávej peříčka. :D :D :D

Po psychologické přípravě, narýhování a podlepení patřičných dílů, jsem během pro mě nepříliš zajímavého fotbalového utkání začal patlat.

Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Tak pro tuhle noc končím - zapomněl jsem materiál na osy náprav, takže budu pokračovat doma po návratu ze zaměstnání.

Obrázek

P.S. A taky musím dát šanci "vyhrát" tomu "rychlopatlalovi" AmatER-ovi, když včera večer potřeboval jenom hodinku na dokončení po cca měsíci od prvního zářezu. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od Standa F. »

Opakuji se, ale jo: Dobře vy dva! 8-)
(...až se budu příště vracet zpožděným letem z Budapešti a budu nucen vlézt do nočního busu, který bůhvíproč vymetá kdejakou díru, kde vždy vystoupí a nastoupí pár mladistvých podnapilců, musím se extra zaměřit na to, jaký mne veze šofér... :twisted: )
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Nazdárek vespolek.

Jsem zpátky doma a usedám k patlastolku. A jak tak koukám, holky jedny se mi tu nějak rozmnožily.

Obrázek

Tak nejdřív dotáhnu do zdárného konce "sedmičkový" báden wágen. A pak snad i to "devítikilo".


A co na to "rychlopatlal" AmatER? Raději mlčí. :lol:
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od AmatER »

AmatER místo plácání si jater na DF raději patlá, když mu to včera večer zase jako obvykle zkazili dojížďákem na 176, jen co otevřel lepidlo :lol: a honem honem, zastavenej provoz a na Vrchol Studentského Alkoholismu už celých 10 minut nic nejelo, tak alespoň od Arbesáku, to máš kousek! Naštěstí to končilo ještě před devátou - 20:46 odjezd ze Strahoffa, 20:56 přílet na Knížecí, 20:59 odemykám boudu a 21:05 po zhotovení tmavého kapalného životabudiče otevírám lepidlo znova.

Takže z hromady připravených dílků na mě někdy v 21:15 vykouklo přední čelo.
Obrázek Obrázek
Pak následovalo to všechno sbalit a vyrazit směr garáž, jelikož zážitkové turistiky bylo protentokrát již dost.

Dnes to tedy stojí za to dokončit. Nejdřív dovnitř do kastle výztuže.
Obrázek

Pak dovnitř zalepit nápravy a zaúhlovat spodek, ať se to nezvrtuluje.
Obrázek

Následně přimatlat připravený zadek a předek.
Obrázek

A ozdobit střechu.
Obrázek

Pak to zespoda uzavřít a ozdobit spodek.
Obrázek

Nakonec to postavit na kola a přimatlat zrcátka.
Obrázek

A tím je HOTOVO.
Obrázek Obrázek

A zrzatá pán?
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Zrzatá pán už také finišuje - právě mi schnou hrazdy a zrcátka na svých místech na BUSu.

Nicméně před nějakou chvílí jsem bojoval s nutkáním tu potvoru Karosu rozšlapat, spálit, nebo alespoň pomačkat a předstírat dopravní nehodu. Důvod byl velice prozaický - ještě před uzavřením kastle podlahou bylo fšeckno 0.K. (jak řikáme my anglofilové), tak jsem ju tam lípnul (rozumněj podlahu). Nic zlého netuše jsem se odebral do kuchyně a jmul se do sebe napchat teplý oběd - zvostalo tu v lednici jakési pipi v oranžovém sosu s rýží. Spokojeně jsem si napcpal "nácíčka" a nic zlého netuše se vrátil zpět do patlakouta. Už letmý pohled mě vystrašil tak, že mně málem povolily svěrače. Ta potvora kastle se zvlnila na bokách jak zadnice havajský tanečnice. Budu mušet podumať, gde soudruzi z NDR udělali chybu.


Nicméně aj přes tutok nepříjemnosť tato moje stavba splnila účel - a tim bylo AmatER-a, toho kluka ušatýho, poňouknout k dokončení rozestavěného modelu stejného BUSu. Poněvadž vo tom už cca 14 dnů jenom plkal.

Nějakej ten pikčr dodám hnedka, jak si gézicht opláchnu vlahou wasrůvkou.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Karosa B 732.40 DP Karlovy Vary / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Tady něco málo slíbených fotek té mojí poslední pokroutky.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“