KAROSA ŠM 11 ČSA / Mega Graphic / 1:43 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

KAROSA ŠM 11 ČSA / Mega Graphic / 1:43 HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Měl jsem takovou modelářskou krizi a cesta z ní ven dostala konkrétní obrysy . Rozhodl jsem pro model autobusu , který mi koupila mladší dcera .
Začnu , ale poněkud netradičně . Jelikož jsem možná jeden z mála , který čte návod a tam jsem se dočetl , že se doporučuje podlepit hlavní plášť autobusu kancelářským papírem . Pokorně se proto ptám místních autobusomodelářů jeli-to nutné ? A otázku ještě rozšířím . Když už podlepit tak čím . Malé díly podlepuji herkulesem a velké oboustrankou , tady neuplatním ani jedno z nich .

Děkuji za rady a tady je náhled originálu :

Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne sob 13.1.2018 13:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Zdravím, rozhodně doporučuju podlepit. U ŠM a ŠD jsem nepodlepoval a není to ono - trochu se protlačily žebra a celkově je plášť takový mírně pokroucený. RTO, ŠL a LC735 jsem už podlepoval a výsledek je o poznání lepší. A používám na to Herkules, ale zředěný tak, aby šel dobře a hlavně rychle nanášet štětcem.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

přeji hodně zdaru při stavbě a ze své zkušenosti bych doporučil, na podlepovaní velkých dílů použít tyčinkové lepidlo od Herkulesu, není tak vlhké a papír se ti tolik nezkroutí ;)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od Vojta Č. »

Za betastavbu - plášť jsem, co si pamatuju, nepodlepoval, velmi hodně dělá tvarování, a když dobře natvaruješ, tak ty střední žebra s tím vodorovným prvkem nemusíš k plášti lepit po celém obvodu, ale jenom na dolní hraně.
Držím palce, tohle je hezká verze.
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od PedroSunchez »

V sekci "Stavba, konstrukce, tipy a triky" někdo doporučovat na podlepování velkých ploch lepidlo ve spreji.
https://potrebyprokancelar.cz/produkt/l ... jcQAvD_BwE
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od Medium »

Pokud by jsi Zbyňo volil k podlepení tyčinkové lepidlo (já mám vyzkoušený Kores, ale má to myslím i Herkules) šáhni po barevné verzi. U Koresu se to jmenuje Chameleon a je to ve fialové tubě. Při nanášení lepidla vidíš kde jsi ještě nemazal a z lepidla se postupně vypařuje ta barva, takže vidíš i jak musíš pospíchat.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Děkuji všem za pomoc a rady , několik přišlo i formou sz . S toho všeho jsem si vyvodil tento závěr . Jelikož je plášt náchylný na protlačení žeber tak ho pro jistotu podlepím . Budu sice podlepovat poprvé tak velký kus ,ale v nejhorším případě to bude jistit náhradní sešit vystřihovánky . Na podlepení vyzkouším kores a nebo tyčinkový Herkules . Uvidím co bude zrovna v krámě .

Ještě jednou díky moc všem a příště už sem dám snad něco slepeného .
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od enzo66 »

Zbyňo a co Russo-Balt? Já jen, abys toho neměl moc rozdělanýho :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Enzo66 - neboj na rusáka jsem nezapomněl . Autobus si chci slepit jako motivaci do dalšího lepení .


Dnes jsem se pustil do podlepování a zjistil jsem že se budu muset vrátit asi zpátky do školy . Když jsem si znovu pročítal návod tak jsem zjistil , že se nemá podlepovat hlavní plášt . Plášt má číslo 1 , ale to má i část podvozku .Karoserie má zelená čísla a podvozek žlutá , ale každý začíná od 1 . To mě zmátlo a zprvu jsem si toho nevšimnul . Takže ted nevím jak se ještě rozhodnu . Je to velká plocha a budí to respekt .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

První skutečný posun vpřed . Podvozek .

Obrázek
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od FreeVoj »

jsem rád, že jsi našel cestu z krize ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Zlatá 24-hodinovka , jeden hned dostane chuť do lepení .

Podle mě jsem z nejhoršího venku . Celá kastle je slepená a teď zbývá dolepit doplňky . Při lepení předního a zadního čela jsem postupoval podle návodu Jardy nick" Jarda F. " včetně použití oboustranky místo lepidla na lepení žeber k plášti . Tímto mu děkuji za pomoc .

Obrázek

Obrázek

Obrázek
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od dravec »

Zatím jedeš pěkně. Jak ti závidím, že můžeš tento model lepit. Já se k těmto modelům snad nikdy nedostanu. Tedy zatím.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Pavle při tvé zručnosti , modelář tvých kvalit má takový model do týdne hotový .

Já jsem rád , že mě po dlouhé době zase baví lepení .
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSA ŠM 11 ČSA / m.a.s.s. / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: kaktusak: Nemáš zač ;) ...rady jsou jedna věc, ovšem dostat to prsty na papír už si musel sám a to si zvládl dle mého na jedničku ;) Jen tak dál. Dovolím si tvrdit že nejtěžší úkol který tě teď čeká, je to nikde blbě nezmáčknout a omylem nezapatlat...takže zbytek už bude hračka :)
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“