LUBLIN II / ANSWER / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

V pátek dostanu v Liberci nový výtisk Luboška , abych mohl opravit tu nešťastnou střechu .
Zatím jsem si slepil volant a kola .
Obrázek Obrázek

Kola jsem si trochu poupravil . Udělal jsem si vlastní bočnice , protože jsem nechtěl použít ten klasický " polský " způsob bombírování .

Obrázek Obrázek

Vyrobil jsem i disky pro kola . Nasazené je to jen nasucho . Disky i kola přijdou nabarvit .
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem tu přesnost přechválil . Narazil jsem na zrcadlově obrácený díl . Oprava není složitá , protože se jedná o celý černý díl , ale už nemůžu říct , že je to bez chyby . Navíc to mají ještě i zrcadlově špatně okopírované .

Pro možné dotazy píšu a raději přidávám i fotku opraveného dílu , že ohně ještě plát nebudou .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

V úterý mě došel balíček z náhradním modelem a já se nestačil divit . Je to laser tisk a proto jsem doufal , že barva bude stejná . Jak šaredně jsem se mýlil . Nejenže je barva úplně jiná , ale dokonce je celá vystřihovánka pruhovaná jak pižamo . Chvíli jsem přemýšlel co s tím . Kdybych to reklamoval tak by to asi šlo , ale nový model bych do konce roku nedostal. Objednat si nový je v tomto případě 50 na 50 , že to dopadne dobře . Nakonec jsem usoudil , že u těch tmavých barev to není tak strašný a ty světlé nebudu používat . Tento model si stavím s nostalgie a proto mi to tak nevadí . Ale opravdu jsem to nečekal . Tady je malá ukázka :
Obrázek Obrázek

No když už teda byla barva úplně jiná tak nestačilo jen spravit střechu , ale musel jsem oblepit celou kastli . Naštěstí to tak nějak dopadlo k mé spokojenosti . Zvláště ve přední části je výsledná tlouštka boků znát , ale na druhou stranu má tento model tlustější "plechy" než jeho plechová předloha . Tady je výsledek mého snažení . Podle mě je tato varianta lepší než to nechat s tou " mýma rukama " zkaženou střechou .

Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od mahdy »

To je hnus a ještě za to chtějí platit, ale na druhou stranu po Answeru přece nemůžeš chtít aby bylo všechno v pořádku. Naštěstí ses s tím popral dobře ...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tak Lubošek dostal interiér . Teda zatím jen ten přední . Ten zadní se teprve bude tvořit .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Jelikož nevlastním stříkací pistol a potřeboval jsem nalakovat kola a přední masku tak jsem požádal jednoho s nejlepších modelářů co znám , aby mi kola nalakoval. Brzdič se nenechal dlouho přemlouvat a tady je výsledek . Třeba ten nátěr zachrání co já jsem pokazil lepením .

Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Tak Luboškovi šijem botičky "u ševce"? No po problémech "u krejčího" se ani nedivím :D :lol: :D ! Ale sluší to Luboškovi!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Zadní interiér je hotový . Netuším teda , jestli tam opravdu byly takové lavice na bokách , protože to je s hlediska bezpečnosti velký hazard. Ale autor to tak nakreslil a já po tom víc nepátrám . Každopádně pokud jsem tam něco zapomněl vlepit tak už je pozdě . Tady se vyskytlo pár chybiček . Hlavně co se týká rubových dílů do podběhů blatníků . Nejde o nic katastrofálního a taky nevím jestli to bylo šmikajdou a nebo rukama . Každopádně jsem podběhy vytvořil s černého papíru a ne z dílu vystřihovánky . Chybělo mě tam +-4mm . Co je jisté , tak to , že po nalepení kol to nepůjde vidět .
Ted je už konec všem barevným dílům a až do konce mě čeká jen černá na podvozku .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2387
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Jsem ti nastříkal 5 koleček barvou a ty kolem toho děláš jako kdyby to bylo bůh ví co. :lol:

To vlepení lavic s nožičkama a pak to uzavřít podlahou je docela vošajstlich. Jak se já znám, určitě bych měl ty nožičky moc dlouhý a kolidovalo by mi to s podlahou a nebo moc krátké a levitovalo by mi to ve vzduchu. :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ano s levitací nožiček jsem měl taky obavy . Ale pak jsem zjistil , že to ve finále vůbec nepůjde vidět . Tak mě hřeje jen pocit , že tam opravdu jsou .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Základní rám je hotov . Další na řadě je zadní náprava .


Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hotová zadní náprava . Další na řadu přijde logicky ta přední .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2387
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

To je diferenciál jak z naklaďáku. :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Přední náprava je už taky hotová . I když hotová -chybí tlumiče , protože tam prostě není místo jak je tam dát . Abych je tam mohl umístit tak bych musel udělat díru do podlahy a to dělat nebudu . Tak jsem je tam prostě nedal . Ono to auto se stejně na silnici chovalo jako kdyby je tam nemělo , takže to až tak nevadí .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

...Tak jsem je tam prostě nedal . Ono to auto se stejně na silnici chovalo jako kdyby je tam nemělo , takže to až tak nevadí .
:D :D :D ...jinak to vypadá dobře.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“